Ezermester Fórum

Kerti munkák, virágok, növények, öntözés, kútfúrás, kertépítés, medence
7 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Üdvözletem!
Az lenne a kérdésem,h fúrt kút kerti szivattyúhoz 25-ös vagy 32-es kpe csövet érdemes szerelni a szívóoldalra. A szivattyú 1 colos bemenettel rendelkezik.
Vagy esetleg a szivattyú teljesítményétől vagy a kút vízhozamától függ a kpe cső átmérő.
Köszönettel
A szivattyúk szívó oldalát nem szabad szűkíteni nehogy kavitáció lépjen fel, ezért szűkíteni se kellene a szívó oldali csövet, tehát ha 1" a csatlakozó méret akkor 32 es KPE kell neked.
Viszont sokan teljesen feleslegesen alkalmazzák ezt a szabályt a nyomó oldalra is. :D
Sziasztok


Adott egy fúrt kút, 40mm PVC csőből.
Eddig vákumosan csatlakoztatott Europa visszacsapó utáni szivattyú működött.
Europa 5/4-es, szivattyú szívócsatlakozó 1"


Láttam olyan megoldást, hogy kb 8m 32-es kpe van leengedve. KPE alján egy visszacsapóval. Így a kútban nem keletkezik vákum.
Vagy csak egy 32-es kpe ledugva a kútba , tetején egy Europa visszacsapóval, utánna a szivattyú?

Utóbbiak talán annyiba is előnyösebb, hogy az europa meghibásodásakor (nem zár rendesen) nem szívja vissza a vizet a szivattyúból a kút, és legközelebbi induláskor fel tudja húzni a vizet és nem forog leégésig a szivattyú üresen.

Melyik megoldás előnyösebb a kútnak, és a vízkivételre melyik van jobb hatással?
Ha vákumkútként probléma nélkül működött akkor nem kellene bántani hanem továbbra is úgy kell használni. Belógatott szívószállal a magas vízszintű jó hozamú kutat szokás használni de nem 8 hanem 10-11 méternyi szívócsővel elkerülendő a meglepetéseket.
Én is keveseltem a 8m-t :)

Vákumkútként pont a hétvégén teszteltem egy 90/55-ös LEO-val.


Kút-Szivattyú csupaszon bekötve szabad kifolyásban: 44-45 l/perc
Nem homokol semmit. Egy idő után (kb 1-2 hónap) vöröses/barnás trutyis a szűrő

Kút-Europa-szivattyú-szűrő kombóval:

0 bar : 42 l/p (szabad kifolyás) valójában 0,3-0,5 bar a szűrő miatt,
2 bar: 41
2.5 bar : 35
3 bar: 23
Zárt cső: 4 bar


Az Europa-t szivattyú elé a szívóágba vagy mögé a nyomóba érdemes tenni?
Rendszerfüggő hogy hol a jobb ill hová lehet és hová nem.
Köszönöm a választ.

Jelenleg szívóágban van. Működik, úgyhogy nem piszkálom.
7 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 31 vendég