Ezermester Fórum

Kerti munkák, virágok, növények, öntözés, kútfúrás, kertépítés, medence
14 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Sziasztok szeretnék segítséget kérni: Öntöző rendszer 5 éves, ásott kút, csőszivattyú 900 w.-os, Pedrollo easypress 2 áramlásszabályzó, elindítom, csak köp egyet , és nem jön a víz, újraindítom, köp egyet újra.
Azt hittem tovább bírja, lehet kapni harmad áron is szabályzót. Szétszedtem kipucoltam, de semmi.
Nekem nagyon jó tapasztalatom van ezzel a vezérlővel és nagyon rossz a harmadáron kaphatóakkal. pl a védelmi funkció már több szivattyút is megmentett a leégéstől, pl ami kondenzátor hibás lett vagy ami megszorult mert csapágyas lett.
Én kipróbálnám azt a kutat direkt ( vezérlő nélkül) áramra kapcsolással mert ha úgy sem jó akkor nem a vezérlő a hibás.
Köszönöm a választ, vezérlő nélkül megy, már ősszel is úgy csináltam, kinyitottam a mágnes szelepet, utána bedugtam a szivattyút és locsoltam a füvet, azután fordított sorrendben ki.
Lehet kapni hozzá panelt külön, ha beégtek volna a relé érintkezők.
Köszönöm, csak azért érdeklődtem, hátha valakinek volt ilyen problémája, és tud valami trükköt.
Esetleg melyik vezérlőt vegyem meg szerinted? Inkább vennék egy komplett másikat.

Köszönöm.
Én ugyanezt venném és külső kontraktort ( relé) vezérelnék vele ami kapcsolgatja a szivattyút. Mert nem kizárt hogy a szivattyúd túlságosan szereti az áramot.
Köszönöm a segítségedet!
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni! Van egy Elpumps 1300-as házi vízműm. A szívattyú tökéletesen szív, a nyomás felmegy 3,8-3,6 bar nyomásig, ott kikapcsol, majd kb. 2-3 másodperc alatt leesik 2,4-2,6-ig itt bekapcsol. Nem tartja meg a nyomást. A talpszelep új, nyomáskapcsoló 1 éves, a tömlő elvileg nem lukas. A jelenséget akkor is csinálja ha nem locsolok, illetve nincs víz felhasználás. Ezt bekapcsolás után csinálja egy ideig majd teljesen kikapcsol, ha megkoccantom akkor újrakezdődik az egész.... Víz van bőven.

Nem jövök rá a probléma okára.

Köszönettel fogadnám a megoldási ötleteket.
Vagy a tartályban nincs levegő de semmi, ezért minimális szivárgás is ki-be kapcsolgatást okoz, vagy ha van benne levegő akkor szökik a víz. Nyilván a nyomó oldalon azért látszana mert kb 6-7 liter ami ki és bekapcsolás között kijön egy jó rendszernél, vagy a szívó oldalon visszamegy a kútba. Az új lábszelep semmire nem garancia és tömítetlenül is fel lehet szerelni, sőt a szívó cső is ki tud lyukadni.
További válaszhoz kérek képeket.
gyurezz írta: Köszönöm, csak azért érdeklődtem, hátha valakinek volt ilyen problémája, és tud valami trükköt.
Esetleg melyik vezérlőt vegyem meg szerinted? Inkább vennék egy komplett másikat.

Köszönöm.

Szerintem erre a problémára nem lesz trükk. Nekem is ugyanez volt a problémám és újat kellett vennem.
coreball[/url]
14 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 28 vendég