Ezermester Fórum

Kerti munkák, virágok, növények, öntözés, kútfúrás, kertépítés, medence
2 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Üdv Mindenkinek!

Sajnos nem találtam olyan topikot, amiben konkrétan azzal foglalkoztak volna, hogy hogyan lehet kerti tavat építeni, kinek milyen trükkjei, tapasztalatai vannak. Szeretnék egy kis tavat telepíteni a kertbe, de kertészkedésben nem vagyok túl járatos, ezért ehhez kérnék segítséget.
Az első dilemmám pl. hogy fóliás tó legyen, vagy műanyag medencés?

A tó mellé szeretnék néhány vízsugarat, amik meghatározott program alapján, "szökőkútszerűen" törnek fel a földből. Tudja valaki, hogy ehhez milyen technika szükséges?
Hi!

Én tavaly csináltam meg a tavat és itt szereztem be hozzá az alkatrészeket: http://mineralholding.hu/mh/. Nézd meg, itt mindent megtalálsz, amire szükséged lehet! Én is elég tapasztalatlan voltam az ügyben, azt se tudtam, milyen szivattyút vegyek, de segítenek összeállítani a szükséges anyagok listáját.
Van egy nagyon jó szűrő rendszerük, amivel tisztán lehet tartani a tavat. Nem olcsó, de szerintem megéri.
3 részből áll: a tó alján helyezkedik el egy szivattyú, illetve egy "vízinövénynek" álcázott, oxigénellátást biztosító berendezés, a víz tetején pedig egy szűrő úszik, ami összeszedi a víz tetején lebegő szennyeződéseket.
A külső vinyómon talán még vannak képek a tóépítés fázisairól: legközelebbre próbálok valamit feltenni ide.
2 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég