Ezermester Fórum

Kerti munkák, virágok, növények, öntözés, kútfúrás, kertépítés, medence
15 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Sziasztok!
Szeretnék a kertünkben építeni kerti utat, pihenőt, szalonnasütőt.
Ha valakinek van valami használható ötlete, javaslata, szívsen veszem, akár cikk, vagy könyv formájában is.
Mottó: "Lehetőleg egyszerű, de nagyszerű, és nem utolsó sorban olcsó" is legyen a kivitelezés.
Mekkora aterület?
Szia pancho!
Szerény véleményem szerint a legolcsóbb megoldás kaviccsal vagy apró kövekből készített út.Nekem is van ilyen, annyi a változás, hogy kis betonból készült "pogácsák" közé van szórva az apró kavics.Ez nagyon mutatós és praktikus is, hiszen a kavicsos vagy köves területet könnyebb tisztán tartani.
Szia Pancho!

Nekem a kertben a 'tipegő' jött be. Barkácsáruházban lehet kapni betonból különböző formában, akár színeset is. A föld síkjába ásva nem zavar fűnyírás közben, és jól mutat. Főleg, ha tudsz szerezni ilyet fából. Az alját lekened kátránnyal,a tetejét jól lepácolod, szerintem gyönyörű (és minimális munka). A hátránya, hogy csak oda léphetsz, egy széles járda kényelmesebb :)
Nekem nincs jó tapasztalatom a kavicsos megoldásokkal kapcsolatban (bár nagyon szép egy díszkertben). Fűnyírásnál telemegy fűvel, idővel a beleszálló porban ugyanúgy megélnek a gyomok. Mezítláb, vagy magassarkúban végigsétálni rajta.....
Ha mégis ezt választod, rakj alá geo-textíliát, vagy fóliát, hogy alulról ne gyomosodjon.

Sütőhely nagyon sokféle lehet. Nem tudom, mi az elképzelésed.
KEDVES PANCHO. ÉN ÉS KOLLÉGÁIM EZEN SZAKTERÜLETTEL FOGLALKOZUNK. AMENNYIBEN ÉRDEKEL A DOLOG MI VÁLLALNÁK A TE GRILLEZÖ ILL. SZALONNÁZÓ HELYED KIALAKITÁSÁT. HA MÉG AKTUÁLIS A DOLOG LÉGYSZIVES JELENTKEZZ. ELÉRHETÖSÉGEINK: B&A BAU BT
SZIGETI MIKLÓS 06 70 655 87 32
HORNYÁK ANDRÁS 06 20 386 82 35
A HAGYOMÁNYOS HULLÁMKÖ( viakolor) RAKÁSÁNAK DIJJA:950 FT /nm
Azt hiszem kolléga, hogy egy kicsit régi bejegyzésre válaszoltál:)
Kert tervezésében szeretnék tanácsot kérni.
Picike (55 nm), derékszögű háromszög alakú kertem van. A kerítés felöli oldalára valamit szeretnék, ami eltakarja azt. Kúszónövény lenne a legjobb, de akkor lehet, a szomszéd kinyírna, ha átmászik... :shock: Ez a terület ráadásul elég árnyékos is, így kérnék tippeket. A másik, amit szeretnék még a kertembe, az egy fa. A kert közepe táján lenne, szóval elég sok napfényt kap, főleg a déli órákban. A fa kiválasztásában is segítséget szeretnék kérni. Hogy mit szeretnék? Valami nem túl magasra növő (3-4 méter), gyönyörű különlegességet, amit nem látok viszont minden második kertben, és ami virágzáskor elbódít az illatával. Amivel odacsalogathatnék pár madárkát. (Rozsdafarkúak már vannak a kertben. És láttam már fali gyíkot is, és minivarangyokat, hála a nagy esőzéseknek, és a közeli patakocskának.)
Várom a tippeket a kerítés eltakarására, és a fára is.
Megpróbálok csatolni egy rajzot a kert alapterületéről, a mellé írt méretek nagyjából pontosak.
Várok tippeket arra is, hogy a "sarokkal", azaz a háromszög felső csúcsával mit lehetne kezdeni. Az a terület szinte mindig árnyékos, így valami szép sziklahalmon is elgondolkoztam...

Csatolmányok

Üdv!
Nem vagy egyszerű helyzetben, árnyékban kevés növény érzi jól magát, de azért vannak szerencsére:
http://levego.hu/sites/default/files/kiadvanyok/arnyeknov.pdf
Az ízlésedet nem ismerem, ezért nem tudok konkrét tanácsot adni, de a Google-ba írd be az árnyéktűrő növényeket és egy rakás találatot ad, keresgélj az ízlésednek megfelelőt.
A közös kerítésre csak akkor futtass növényt, ha a szomszédod is beleegyezik, akkor nincs vita. Viszont a tiszafa jól tűri az árnyékot, bokorként is lehet metszeni és örökzöld, így télen is takar. Egy hátránya van, kicsit lassan fejlődik, főleg árnyékban.
Nekem mint díszfa a bordó levelű selyemakác az egyik kedvencem, nagyon szépen virágzik és nem túl magasra nő, viszont fényigényes, tűző napon érzi jól magát.
Sajna nem vagyok kertész, így konkrétan nem tudok segíteni, de ajánlom nézegesd a neten a kertészetek honlapját, ott részletes leírást és képeket is találsz. Biztosan megtalálod a neked megfelelő növényeket és örömmel fog eltölteni a kerted.
Ízelítőnek:
http://faiskola.lap.hu/
http://www.google.hu/search?q=faiskola&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:hu:official&client=firefox-a
Üdv Mindenkinek!

Nem egészen ide tartozó téma,de nem akartam ezért külön témát nyitni.

Abban szeretnék tanácsot kérni,hogy a betonjárda hézagaiból mi módon lehet kiírtani a mindenféle gyomokat,füvet,ha lehet valami BIO módszerrel.
A válaszokat előre is köszönöm!
Üdv
Eső után könnyen ki lehet húzni tövestől.
Szia!

Köszönöm a gyors választ,de ez sajnos nem oldja meg a problémámat (már próbáltam).
Igyekeztem bio módszert javasolni. A hatékony az pedig a taljba kijuttatandó gyomírtószer. Nevet had ne mondjak de a szomszédom megszórta a szőlőt, berotálta és két éve egy szál gaz nincs benne. Ugyan a szőlő sem virul úgy mint azelőtt.
Bió módszert én sem tudok jobbat, de nem bió vonalon a Glialka volt a legjobb. A szükséges bekevert mennyiséget pumpás flakonból permeteztem a szükséges területre. Vigyázni kell, ne kerüljön olyan növényre, amit nem akarsz kipusztítani. Ha a közelben van védendő növény, takard le addig valamivel. 1 hét múlva volt, nincs gyom.
http://www.agroker-gyor.hu/index.php/termekek/agromarket/novenyvedoszer/gyomirtok/-gglialka-star.html
Sziasztok!

Köszönöm a segítséget! Az elmúlt időszakban megpróbáltam alaposan utánajárni a dolognak és találtam egy egész jó módszert. 1 liter 20%-os ecetbe ( lehet hígítani úgy is működik,de én biztosra akartam menni )kell tenni egy kevés sót. Kipróbáltam és működik. Persze nem olyan mint a különböző gyomirtók,de meglepően hatásos. Kb fél óra alatt elsárgultak,száradtak a gazok és így már könnyedén ki lehetett húzni őket. Az,hogy mennyi idő után nő ki gaz a kezelt területen még tesztelés alatt :-)

További szép napot mindenkinek!

Üdv: Zerfo
Sziasztok!

Ilyen Virágtartót szeretnék létrehozni a kertemben, már csak jövőre ültetném be:

http://epitsram.hu/kert/kerti-kiegeszit ... semmelrock

Szerintetek mennyiből lehet kihozni?
Kb olyan másfél métereset akarok csinálni és a szélén ülő kertitörpék lennének. Piros kalaposak.
15 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 8 vendég

cron