Ezermester Fórum

Kerti munkák, virágok, növények, öntözés, kútfúrás, kertépítés, medence
93 hozzászólás Oldal: 6 / 7
Köszönöm szépen a segítséget!!!
Sziasztok!

Még egy kérdésem lenne! Ha egy Easypress 2 -es nyomásszabályzót kötök be a szivattyú után, akkor a szivattyú úszókapcsolóval való védelme (ami ha esetleg elfogyna a víz a kútból, lekapcsolja a szivattyút) felesleges, mert az Easypress is lefogja kapcsolni a szivattyút?? Ha igen, akkor nem gond a szivattyúnak, hogy a szívó ágban levegő van és mikor az Easypress később újraindítja a rendszert, akkor először levegőt fog szívni a szivattyú?
A szárazfutás védelem újabb opció ez nem volt bent az elején :)
Igen elvileg védeni fogja a szivattyút, amivel gond lehet az majd az újbóli indítás, mert ha 10-15 másodpercen belül nem kapja el a vizet akkor újabb szárazfutás hibával le is fogja állítani. Ha kifogyós a kút akkor a felszívó szivattyúnál jobb egy úszókapcsolós ásott kút szivattyú, vagy egy úszókapcsoló a kútba is, ami még szárazfutás előtt leállítja a rendszert.
Akkor jól sejtettem :-) Köszönöm szépen!!
Szia!

Még egy kérdésem lenne, remélem tényleg az utolsó :-)
Végül úszókapcsoló mellett döntöttem az IBC tartályban. Ahogy Te is mondtad, egy időkapcsolón keresztül kapna áramot (24V-ot). Viszont az úszókapcsolókat nem ismerem annyira, van olyan köztük, ami az alsó és felső vízszint egyidejű figyelésére is alkalmas?? Ahogy utána olvasgatok, félek, hogy vagy csak alsó vagy csak felsőre jók (bekötéstől függően). A tartályban a felső szint elérése után mindenféleképp le kell állítania a szivattyút (illetve ilyenkor zárja le a mágnesszelepet), hogy a víz ne jöjjön ki a tartályból. Viszont ha csökken a vízszint akkor elindítja a szivattyút és attól félek, hogy ez már kis vízszintcsökkenésnél is be fog következni. Tehát nekem és a szivattyúnak is az lenne a jó, ha a tartályban lenne egy felső és egy alsó szint (lehetőleg egymástól távol) amin ki vagy bekapcsolna az úszókapcsoló. De ez megoldható egy úszókapcsolóval?? Ha nem, akkor hogy tudnám megoldani?
Ez mindkettőt tudja és nekem bevált.
https://szivattyucentrum.hu/uszokapcsolo-agma-w-magneses_p455
Köszi!
Nagyvonalakban lerajzoltam, mire is gondoltam.
kapcsolás.jpg
kapcsolás.jpg (1.16 MiB) Megtekintve 4659 alkalommal.

Viszont a piros szaggatottal jelölt résszel bajban vagyok. Az az úszókapcsoló, amit ajánlottál, akkor is indítani fogja a tartály feltöltését, ha a tartály teljesen üres és az alsó harang sincs már a vízben? Találtam a gyártó honlapján a bekötéséről egy rövid kis videót, ott az egyik eret elcsípi és csak kettőt köt be a háromból. Ha én ezt (az amúgy 230V-os) az úszókapcsolót 24V-al látom csak el és bekötöm a mágnesszelep elé, az működhet, hogy ez zárja vagy nyitja a transzformátor utáni, mágnesszelepet 24V-al ellátó áramkört??
Másik megoldásként az úszókapcsoló helyett gondoltam pl. erre is:
http://www.mixvill.hu/en/?mod=webshop_product&cla=webshop_product&fun=product&pid=48416&wid=&flypage=flypage_default.html
De ahogy néztem a leírását, ez is közvetlen a szivattyú kapcsolására van kitalálva, nem egy 24V-os mágnesszelepre.
Hát ezt az elektronikus kütyüt én kihagynám...
Nincs itt semmi extra, akkor töltünk amikor nem használjuk a vizet a slagon. Ezt pedig az időkapcsoló szabályozza. Nem is értem a problémád. Minek elcsípni azt a drótot amit nem használsz ? Indít az úszókapcsoló ha üres a tartály ?
akkor is indítani fogja a tartály feltöltését, ha a tartály teljesen üres és az alsó harang sincs már a vízben?

hát persze, az a dolga :)
Szép a rajz , gratula !
Köszi :D A videón láttam, hogy elcsípte és csak két vezetéket kötött be, de max nem csípem :D Na akkor így fogom összerakni! Köszönöm a segítséget!!
Persze mert az egyik bontó a másik záró és hogy ne keveredjen bele :)
Ha valami nem úgy megy szólj aztán csak olvasgasd a leírást amit az elején adtam.
Kedves Lalibátyó!

Én is szivattyúválasztásban szeretnék segítséget kérni, laikusként :) Van egy 1,5m átmérőjű ásott kutunk, ahol 7,5m mélyen van a vízszint, és 5m-es alatta a vízoszlop. Kb. 500nm-es kertet locsolnánk vele. Abban szeretnék tanácsot kérni, hogy milyen típusú, és milyen minimum-paraméterekkel rendelkező szivattyút vásároljunk, illetve milyen márkákból érdemes választani. Persze az ár is fontos tényező, de nagyon szeretnénk, hogy megbízható legyen. Volt már búvárszivattyúnk, és a vízszint feletti padkára helyezett gépünk is, de pár év után mindegyik bedöglött, és most már szeretnék egy véglegesnek tűnő megoldást... Két szomszéd is erről a kútról locsol gond nélkül évtizedek óta, ők ezt aknába telepített vízművel oldották meg, de ez nekünk a kialakítás miatt elég macerásnak és drágának tűnik. Persze ha ez az egyetlen biztos megoldás, akkor nincs mit tenni, belevágunk...

Előre is köszönöm szépen a segítséget! Márta
Kedves Márta
Hát garantáltan örökké tartó végleges megoldást nem tudok javasolni mert a kisördög csak csak motoszkál ezekben a szivattyúkban. Tudnom kellene az anyagi keretet és hát azt is hogy miképp szeretné locsolni azt a kertet. Csupán egy slag végére szerelt kézi szórófejjel vagy valami telepített rendszerrel ?
Kedves Lalibátyó, köszönöm a gyors választ! Jelenleg csak egy szórófejes slag van rákötve, öntözõrendszer mostanában nem lesz, max egy "sünire" teszünk locsolófejeket, de gondolom, hogy az a rendszer szempontjából ugyanaz. A rászánt összeg: amennyibe kerül, de nem baj, ha olcsóbb ☺️. Milyen kategóriák jöhetnek szóba? Köszönöm, Márti
Mármint a süni ugyanaz, mint egy sima slag ☺️.
Sziasztok,
Kérdésem az lenne, hogy a szivattyúm (hidrofor) elbírja-e egy körön 6db Hunter MP Rotator 2000 szórófejet?
A táblázat alapján 1 szórófej 90° 2 báron 5,5 méter sugárban 1,23 l/perc vízhozama.
Ez 6db vetítve 7,4 l/perc.
Szivattyúm vízhozama 2 bárnál:18 l/perc, 2,5 bárnál 14l/perc, 3 bárnál: 8 liter/perc
A lefektetett 25 KPE cső hossza ~25 méter lenne, ennek nem tudom van-e jelentősége.
93 hozzászólás Oldal: 6 / 7

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 23 vendég