Ezermester Fórum

Kerti munkák, virágok, növények, öntözés, kútfúrás, kertépítés, medence
93 hozzászólás Oldal: 5 / 7
Akkor így lesz.
Köszönöm!!
Üdv mindenkinek!
Adódott egy kis problémám:
Vásároltam egy Mr Gardener HWA 3700 VL vízművet. A szivattyú remek, hozza a tőle elvárt vízhozamot és nyomást, ám a nyomáskapcsolóját sehogy sem sikerül normális működésre bírnom. Ha elindítom a szivattyút és a csapok nyitva vannak, minden további nélkül bekapcsol és tolja a vizet, mint az őrült. Ám, ha lezárom a csapokat, a kapcsoló pár (kb. 10-15) másodperc után nem csak kikapcsolja a szivattyút, hanem le is tiltja "Failure" jelzéssel, aminek következtében csak Reset után indul újra. Elég macerás dolog ez, tekintve, hogy az első emeletre kell feltolja a vizet és a szivattyú természetesen az udvaron van egy aknában... Talán rosszul csinálok valamit? A cucc egyébként új, a nyomáskapcsoló szárazon futás védelmes és a jelek szerint a csapok lezárása után szárazon futónak érzékeli a szivattyút, hiszen a leírás szerint a csapok elzárásakor (vagyis az áramlás megszűnésekor) kellene kikapcsolnia.
Kép
Hello
Köszi az illusztrált kérdést ! ( Hát ha kérdezel lebeszéltelek volna erről a márkáról ) Ez nem nyomáskapcsoló hanem áramlás kapcsoló ( vagy szivattyú vezérlő) Teljesen normálisan működik leszámítva a hibajelzést és azt hogy csak "reset" gomb nyomása után indul ismét.
Ha elindítom a szivattyút és a csapok nyitva vannak, minden további nélkül bekapcsol és tolja a vizet, mint az őrült. Ám, ha lezárom a csapokat, a kapcsoló pár (kb. 10-15) másodperc után nem csak kikapcsolja a szivattyút, hanem le is tiltja "Failure" jelzéssel, aminek következtében csak Reset után indul újra.


Tehát ha valóban amint leállt a szivattyú és már ki is gyullad a hibajelzés lámpa akkor sajnos hibás a vezérlő, cserélni kell garanciában. Ha megáll a szivattyú és és nem gyullad ki a hibajelzés egyből hanem csak percek-órák múlva akkor lehet hogy valami nem OK a visszacsapó szelep környékén vagy valahol másutt. Jut eszembe visszacsapó szelep van a szívócsövön ?
Javaslom hogy egy 24 literes tartállyal majd egészítsd ki a rendszert mert ez a fajta vezérlés nem arra van kitalálva hogy pohárnyi vizeket engedjenek ki óránként sokszor, hanem arra ha kinyitom a csapot akkor használom is a vizet 2-3 percig és ha elzártam a csapot akkor percekig ki sem nyitom ismét, mert kondenzátoros indítású a motor és az bizony nagyon nem szereti a gyakori ki-be kapcsolgatást.
Sziasztok, öntözőrendszert szeretnék üzemeltetni konyhai csapról. csepegtető rendszert és a szórófejeket kötném rá de nem egyszerre mennének hanem külön külön a csepegtetéshez mit vegyek hogy megtudjam csinálni nyomáscsökkentőt?
Semmit ne vegyél, annyira nyisd ki a csapot amennyire kell.
Segítséget szeretnék kérni!

Egy hete lett telepítve az öntöző rendszer, eddig vígan ment. A kút elég vizet szállított, Pedrolo szivattyú ellátta a köröket. Tegnapi napon a nyomáskapcsoló elkezdett működés közben ( slagról locsoltam ) ki-be kapcsolgatni. Programja szerint - 7 indítás 2 percen belül miatt leállt és csak áramtalanítás után indult.Ez követően ez már a locsolókörök külön-külön nyitása után is ismétlődött. Gardene nyomáskapcsoló, hibakód : zöld-sárga felváltva gyorsan villog, szárazon futás védelemnél leírás alapján a sárga világítana csak.
Kérdésem: Hol keressem a hibát.
Tömítetlenség nincs a nyomó oldalon, mert akkor akkor bekapcsolgatna magától a kút.
Víz eddig volt, sőt hálózatról töltöttem a kutat szivattyú működése közben , hogy azt a hibát kizárjam, de nem segített. Kút elégnek tűnik.

Homok a nyomáskapcsolóban? Visszacsapó szelepeben homok és rángatja a visszaáramló víz a nyomáskapcsoló?
Homok az elektromos szelepek előtt? Utánuk nem gondolnék tömődésre, mert minden körön u.a. a jelenség.

Nagyon köszsönném, ha valaki adna ötletet!!!
Üdv
iktasd ki azt a gardena kapcsolgatót, ha az nélkül "kézi vezérléssel" megy minden úgy ahogy kell akkor a gardena kuka. Ha homokolt a kút akkor lehet csak bele rakodott a homok az a baja ami kimosható. Viszont a kút így nem üzemeltethető tehát a vízelvételt le kell csökkenteni a homokolási határ alatti hozamra.
Köszönöm a választ. Remélem elég kimosni, csak azért, hogy az automata öntöző automata maradjon.
Automata öntözőrendszerek tervezésével, telepítésével és szervizelésével foglalkozom. Akinek szakmai segítségre van szüksége, írjon itt a fórumon, vagy hívjon a 06-20-420-9760-as telefonszámon. Látogasson el honlapomra, ott is sok hasznos információ található: http://profiontozo.hu
Hello!

A következő a helyzet, amiben tanácsot szeretnék kérni:
Van egy Elpumps 1/4 szivattyú kb 15 méter mélyen a kútban. A cél egy kisebb füves rész (150nm + kert locsolása időzítővel. Ezeket el is viszi a szivattyú és víz is van elég hozzá a kútban. Van egy alap gardena öntözés vezérlőm (végülis csak egy időzítő), amit úgy gondoltam, hogy egy áramláskapcsoló után kötök be a kútnál közvetlenül.
Ez jó elgondolás? illetve milyen áramlás kapcsoló lenne ehhez megfelelő?
(Egyébként a Pedrollo easy-small-t és az easy press-t néztem, de nem sikerült rájönnöm a leírásból, hogy mi a különbség a kettő között.)

Előre is köszönöm a tanácsokat, javaslatot!
Kezdjük a végén :)
Az egyik sokkal olcsóbb mint a másik, de inkább azt mondom hogy small az nem képes kompenzálni pár csepp vizet sem mert nincs tágulási tere még a press az igen, sőt 3 féle indítási nyomás is létezik köztük. Ezt az időzítős dolgot én egy 1000 forintos kapcsoló órával oldanám meg. Az órán beállítod mikor kapcsoljon, az ad áramot a szivattyúnak a szivattyú indul és addig megy amíg az óra meg nem állítja. Minek ide más vezérlő ?
lalibatyo írta: Kezdjük a végén :)
Az egyik sokkal olcsóbb mint a másik, de inkább azt mondom hogy small az nem képes kompenzálni pár csepp vizet sem mert nincs tágulási tere még a press az igen, sőt 3 féle indítási nyomás is létezik köztük. Ezt az időzítős dolgot én egy 1000 forintos kapcsoló órával oldanám meg. Az órán beállítod mikor kapcsoljon, az ad áramot a szivattyúnak a szivattyú indul és addig megy amíg az óra meg nem állítja. Minek ide más vezérlő ?


Köszi a választ
Sziasztok!

Valaki ismeri ezt az időkapcsolót?
Öntözési programokra kellene.

https://www.onlinevill.hu/termek/finder-digitalis-napi-heti-kapcsoloora-16a-nfc/
Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni! Van egy kert, amit csepegtető szalaggal, egy 1 m3-es IBC tartályon keresztül szeretnék öntözni, illetve van egy kerti csap, ahonnan pedig tetszőleges időben szeretnék vizet engedni. A kút egy ásott kút, amiből egy 3 fázisú, 240V-os Pedrollo JSW 1B szivattyúval huzatnám a vizet. Ebből az egészből egyedül az ásott kút, illetve az IBC tartály van meg, minden más még változhat.
A kert öntözéséhez az 1 db IBC tartálynyi víz kevés, ezért arra gondoltam, hogy egy időzítő kapcsolóval naponta pl. 2 órán keresztül tölteném a tartályt, ezért a tartályban lévő vízszint érzékelésére is szükség lenne, amihez vagy egy MAC3 QUICKSTOP hidraulikus töltőszelepet használnék (nem tudom, ezek mennyire megbízhatók, nem e koszolódnak el stb.), vagy egy úszókapcsolót, ami ha a tartály kiürült beindítaná, ha megtelt, lekapcsolná a szivattyút.
A kerti csapban viszont jó lenne, ha mindig lenne víz.
Gondolom, hogy a szivattyú kilépő oldalán, de még a kerti csap - tartály elágazás előtt szükség lenne egy elektronikus nyomásszabályzóra is, ami a kerti csap elzárása, vagy a hidraulikus töltőszelep zárása esetén lekapcsolja a szivattyút. A Pedrollónál három fázisú szivattyúhoz nem is találtam ilyet (vagy három fázisú szivattyúhoz nincs is?).
Hogy lehetne a legegyszerűbben megoldani azt, hogy a tartály töltése csak az előre megadott időszakokban történjen, de a kerti csapban mindig legyen víz?
A szivattyú védelmére kellene a kútba is egy lábszelep - amit gondoltam nagy naívan - hogy egy spins csatlakozó dugajon keresztül csatlakoztatnék a szivattyúhoz, de háromfázisú szivattyúhoz nem tudom, hogy lehet-e ilyet kapni!?
De ha még nem is háromfázisú szivattyút vennék, hanem egyfázisút, akkor is a tartály időszakonkénti töltését illetve a csap folyamatos vízellátását hogy tudnám megoldani?
Az működik hogy a szivattyún van egy áramlás kapcsoló ami indítja a szivattyút ha van vízhasználat. Tehát ha nyitod a kerti csapot akkor indul a szivattyú ha zárod akkor leáll. A tartályra szerelt jakabszelep is ha érez vízfogyasztást akkor nyit és tölt ha feltelt akkor leáll. A macera ott indul hogy ezt csak megadott időszakban akarjuk engedni mert szerencsétlen szivattyú állandóan kapcsolgatni fog csepegtetés közben hiszen a jakabszelep nyitogatni fog ahogy fogy egy kis víz.
Megoldás :
1. raksz egy öntözős mágnesszelepet a jakabszelep elé aminek a nyitó áramát egy 1000 forintos kapcsoló órával vezérled.
2. raksz egy elektromos úszókapcsolót a tartályba aminek az árama csak akkor nyitja a tartály töltő mágnes szelepet ha az időkapcsoló ezt engedélyezi. Ez esetben nem kell jakabszelep de kell úszókapcsoló.

3 fázisú szivattyúval kell egy kontraktor is ami a szivattyú áramát majd kapcsolgatja és a kontraktort vezérli majd az áramlás kapcsoló. Ezt viszont valami normális kapcsoló dobozba illenék tenni, de legalább megoldódna a mágnesszelep 24 voltos tápjának az elhelyezése is és hát az időkapcsoló sem szereti ha lepi a por és veri az eső.
93 hozzászólás Oldal: 5 / 7

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 30 vendég

cron