Ezermester Fórum

Kerti munkák, virágok, növények, öntözés, kútfúrás, kertépítés, medence
7 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Sziasztok,

Tervezem egy 1.1KW os önfelszívó szivattyú telepítését egy 7m mély fúrt kútba.
A kérdésem az hogy két bólogató öntöző ad e elég "munkát ill terhelést" a szivattyúnak? Illetve nem fog e azért a szivattyú károsodni mert a teljesítménye alapján többet is el tud látni?
Az 1.1KW kell majd egy későbbi nagyobb öntözőrendszer kialakításához, de most csak két bológató lesz rákötve.

Üdv
Krisztián
Kérdések:
- kút hozama, vízszintje
- szivattyú hozama, vízszállítása 7 m-en
- öntözők vízfogyasztása a szivattyú adott magassághoz tartozó nyomásán
- milyen átmérőjű slagot, csatlakozókat kívánsz használni.
Kicsit számolni, vagy pontosítani kellene, hogy Lalibátyó szakszerű tanáccsal tudjon ellátni. Így érzésre azt mondom kisebb szivattyú is el tudná látni a két öntözőfejet, tehát a szivattyúd feleslegesen fog dolgozni. Elvileg nem mehet tönkre, ha van kifolyása (ilyenkor az a helyzet, mintha jóval magasabbra kellene nyomnia a vizet) és a vízben van (hűtés), maximum feleslegesen fogyasztja az áramot.
Nekem ásott kúthoz 900W-os mélykút szivattyúm van, kb. 20 méterről nyomja a vizet és vagy kézzel locsolok, vagy pörgettyűs öntözőt használok róla, de így is hálózati nyomás körüli értéket ad.
Sziasztok !
Igen, Plaszlo jól mondja. Ez kevés adat az igenhez vagy a nemhez. Ugye fúrt a kút ahogy írod és 7 méter. Nagy kérdés milyen hozamú a kút, és mi az üzemi vízszintje, és mekkora hozamnál ? Könnyen járhatsz úgy hogy nem sok hanem kevés lesz a szivattyúd, mert ha ez a nyugalmi szinted akkor lehet szivattyúzva pillanatok alatt lecsökken 8 méter alá ahonnan vagy nem vagy csak nagyon gazdaságtalanul és kevéske vizet lesz képes felhozni. Ebben az esetben csak csőbúvár jöhet szóba, mert azt tudod engedni lejjebb, vagy lehet szivattyú aknát ásni hogy közelebb tudd tenni a vízhez a szivattyút.
Tételezzük fel hogy az üzemi szinted a 7 méter és a kutad hozama 50 liter/perc ezen a hét méteren. Ebben az esetben működni fog a dolog és semmi baja nem lesz a szivattyúdnak. Legfeljebb nem az optimális hatásfok közelében lesz a munkapontja a szivattyúnak.
Üdv !
Köszi a válaszokat,
A kút alja 7m és a vizoszlop 5m magas, hozama kb 60l/p A esőztető öntözőre nincs adatom. Igazábol csak arra voltam voltam kíváncsi hogy ha nincs kihasználva a szivattyú teljesítménye mert csak két esőztető van rákötve akkor ez árt e neki, de ahogy olvasom a választ, nem árt, csak nem a leggazdaságosabban fog működni.
Üdv
Krisztián



lalibatyo írta: Sziasztok !
Igen, Plaszlo jól mondja. Ez kevés adat az igenhez vagy a nemhez. Ugye fúrt a kút ahogy írod és 7 méter. Nagy kérdés milyen hozamú a kút, és mi az üzemi vízszintje, és mekkora hozamnál ? Könnyen járhatsz úgy hogy nem sok hanem kevés lesz a szivattyúd, mert ha ez a nyugalmi szinted akkor lehet szivattyúzva pillanatok alatt lecsökken 8 méter alá ahonnan vagy nem vagy csak nagyon gazdaságtalanul és kevéske vizet lesz képes felhozni. Ebben az esetben csak csőbúvár jöhet szóba, mert azt tudod engedni lejjebb, vagy lehet szivattyú aknát ásni hogy közelebb tudd tenni a vízhez a szivattyút.
Tételezzük fel hogy az üzemi szinted a 7 méter és a kutad hozama 50 liter/perc ezen a hét méteren. Ebben az esetben működni fog a dolog és semmi baja nem lesz a szivattyúdnak. Legfeljebb nem az optimális hatásfok közelében lesz a munkapontja a szivattyúnak.
Üdv !
Érdeklődnék, hogy létezik-e napelemes vízforgató motor mini tóhoz. Óvodába szeretnénk telepíteni és nem akarunk áramot vezetni az udvaron át. Köszönöm, ha valaki segíteni tud.
Üdvözletem!

Leginkább egy különálló napelem, rákapcsolva a szivattyú motorra, e kettő kombinációjáról így együtt, még nem halottam.
De kíváncsian várom a fejleményeket, és tiszteléettel kérnénk egy fényképet a megvalósításról!

További szép napot!
Az igazi férfiak fával dolgoznak...
7 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég