Ezermester Fórum

Kerti munkák, virágok, növények, öntözés, kútfúrás, kertépítés, medence
6 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Sziasztok!

A kertben egy Pedrollo szivattyú dolgozik növények locsolása céljából, sajnos az első idei beüzemeléskor kis hiba folytán a feltöltő nyílás csavarja a nyomástól elrepült, és nem találjuk a buja cserjék között. Lehet kapni nem kevés pénzért ilyet, ráadásul nem éppen közeli városban. Így vettem egy csavart, ami átmérő szempontból pont beletekerhető (12mm) de sajnos hosszabb jóval mint ami belefér, és spriccel mellette a víz beindításkor. Mit ajánlotok mit tegyek? Levágjam a csavar felét? Ha így teljesen bele tudom tekerni, talán jó lesz nem fog folyni? Járt már valaki hasonló képpen?

Előre is köszi
Üdv !
Szerintem 3/8 os menet lesz az így a metrikus csavarral csak hazavágod a cuccot. Ha van még ilyen csavar (pl a leeresztő) akkor hasonlítsd már össze a meneteket és ha nekem van igazam akkor 1-2 száz forintért lehet venni 3/8 os menettel dugót vizes vagy szerelvényes boltban és azt tekerd bele.
lalibatyo írta: Üdv !
Szerintem 3/8 os menet lesz az így a metrikus csavarral csak hazavágod a cuccot. Ha van még ilyen csavar (pl a leeresztő) akkor hasonlítsd már össze a meneteket és ha nekem van igazam akkor 1-2 száz forintért lehet venni 3/8 os menettel dugót vizes vagy szerelvényes boltban és azt tekerd bele.


Megpróbáltam összehasonlítani, az biztos hogy a csavar fejére 14-es kulcs megy rá. Továbbá sajnos be van mélyesztve a szivattyú falába a leeresztő csavar, és ott megy be a vízvezeték is, képtelen voltam tekerni rajta, hogy levegyem. Most vagy szétszerelem a szivattyút úgy hogy le tudjam venni a csavart, vagy egyből veszek egy 3/8-as menetest.
Köszi a tippet!
Vegyél egy 3/8 os dugót és próbáld be. De ha biztosra akarsz menni holnap estig tutira megmondom milyen menet van benne csak add meg a szivattyúd pontos típusát holnap reggel 7ig mert épp a Pedrollo szervizes ismerősömmel találkozom.
Üdv !
Jut eszembe ha gyakran kell ki be csavargatni azt a bizonyos csavart akkor lehet jobb ötlet egy 3/8 os golyóscsapot beépíteni.
Üdv,
nem vacakoltam, beszereztem egy közeli agro boltban eredeti csavart, ami ráadásul rézből van, gondolom tartósabb.
köszi a tippeket!
6 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég