Ezermester Fórum

Kerti munkák, virágok, növények, öntözés, kútfúrás, kertépítés, medence
4 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Sziasztok!

Tippeket kérnék Tőletek, hogy milyen tetőt/házikót lenne érdemes barkácsolni egy kerti szivattyú+tartály fölé, ami jól átgondolt, praktikus, és jól véd az időjárás (nyári esőzés) viszontagságai ellen, hátha valaki közületek csinált már ilyet és az jól bevált. Ha képpel is tudtok szolgálni az kiváló lenne.

Előre is köszönöm
Szia!
Ez a fantáziád és ízlésed kérdése. Alapvető dolgok: védje az eső ellen, tehát megfelelően nagy felületű legyen a tetőrész, tudjon szellőzni, a működése közbeni hőtermelődés távozni tudjon könnyedén, vagy rácsos oldalak, vagy szellőző ablakok és ha javítani kell, hozzá lehessen férni könnyedén.
Sokan készítenek, vagy vesznek kerekeskút imitációt, az alsó részében elfér a szivattyú és a tartozékai, felülre a tető alá meg virágokat lehet ültetni. Ez még a kert dísze is lehet, ha szépen elkészített. De lehet kutyaházhoz hasonló kis házikót is készíteni, a lényeg illeszkedjen a kertbe hangulatilag.
Ezt a linket már betettem egy korábbi ilyen témájú hozzászólásomba, kicsit keresnél, megtalálnád.
http://kert.paliklajos.fotoalbum.hu/viewpicture/pictureid/4941906
Ez csak egy példa, ötlet, nem olcsó de szép és teljesen el lehet vele tüntetni a szivattyút. Ennél lehet egyszerűbben is elkészíteni, nem kell ennyire masszívnak lennie (azért a szél ne tudja elvinni :D ). Lécváz, lambéria, a tetőre meg bitumenes zsindely.
Kedves Plaszlo!

Köszönöm a tippeket, ezekre figyelni fogok. Természetesen van ötletem hogyan csinálnám meg, csak a tapasztalataitokat hozzáadva szeretnék klassz megoldást barkácsolni.
A Te megoldásod nemhogy profi hanem nagyon esztétikus is, gratulálok! :)

Plaszlo írta: Szia!
Ez a fantáziád és ízlésed kérdése. Alapvető dolgok: védje az eső ellen, tehát megfelelően nagy felületű legyen a tetőrész, tudjon szellőzni, a működése közbeni hőtermelődés távozni tudjon könnyedén, vagy rácsos oldalak, vagy szellőző ablakok és ha javítani kell, hozzá lehessen férni könnyedén.
Sokan készítenek, vagy vesznek kerekeskút imitációt, az alsó részében elfér a szivattyú és a tartozékai, felülre a tető alá meg virágokat lehet ültetni. Ez még a kert dísze is lehet, ha szépen elkészített. De lehet kutyaházhoz hasonló kis házikót is készíteni, a lényeg illeszkedjen a kertbe hangulatilag.
Ezt a linket már betettem egy korábbi ilyen témájú hozzászólásomba, kicsit keresnél, megtalálnád.
http://kert.paliklajos.fotoalbum.hu/viewpicture/pictureid/4941906
Ez csak egy példa, ötlet, nem olcsó de szép és teljesen el lehet vele tüntetni a szivattyút. Ennél lehet egyszerűbben is elkészíteni, nem kell ennyire masszívnak lennie (azért a szél ne tudja elvinni :D ). Lécváz, lambéria, a tetőre meg bitumenes zsindely.
Köszönöm az elismerést, de nem engem illet, ugyanis közöm nincs hozzá, csak a Google-val találtam, mint illusztrációt. Ettől függetlenül tényleg nagyon szép és igényes munka. :D
4 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron