Ezermester Fórum

Kerti munkák, virágok, növények, öntözés, kútfúrás, kertépítés, medence
26 hozzászólás Oldal: 2 / 2
Üdv. Látom, itt kell érdeklődnöm, itt vannak a hozzáértők.
18-20 m mély kútból szeretném felhozni a vizet, napi használatra egy helyiségbe vezetve. Milyen megoldást javasoltok? Nem igazán értek a dologhoz.
Dozsori
Üdv
A szivattyúválasztás első szempontja milyen a kút. Nyugalmi vízszint ? Üzemi vízszint ? Hozam ? Méretek ( belső átmérő,) ? Sajnos ezekkel a kérdésekkel sokszor nem is foglalkoznak az emberek és bizony komoly mellényúlások problémák adódhatnak. Homokolni fog a kút, tönkreteszi a szivattyút és sok sok bosszúság lesz az öröm helyett.
Ha a fenti adatokat tudjuk legalább közelítőleg akkor konkrétumokba is tudunk belemenni, addig nem ajánlanék semmit, csak annyit hogy 15-30 liter / perc hozamú szivattyú elegendő erre a célra, ami 370-600 watt körüli típustól megoldástól függően.
Köszönöm. Sajnos sokat nem tudok róla mondani, csak a mélységét tudom. Évekig nem volt húzva a víz, de úgy emlékszem azt mondták mindig rá, hogy nagyon jó "éren" van, bőséges a vize. Sajnos csak ennyit tudok.
A belső átmérőt le tudom mérni, a vízszintet majd valami nehezékkel talán sikerül, a hozam? .... azt nem tudom.
Dozsori
Hozam az a vízmennyiség liter / percben amit a kút homokmentesen tud adni.
Sziasztok!
A véleményeteket szeretném kérni.
Van egy 125-ös cső kutam. 14.5 méter mély,10 méteren a nyugvó víz. Elég homokos meg kavicsos a víz. Most egy orosz búvárt használok a vetemény és a 200 nm gyep locsolására és elég hosszadalmas elfoglaltság a vízhozam miatt.
Az ötletem a következő: a cső köré leásnék kb 4.5-5 méter mélyre betongyűrűket,és felsőszivattyút tennék le, azért mert szeretnék a gyepre öntöző rendszert. Van 3 db felső szivattyúm,tartály,nyomás kapcsoló…stb. A homok/kavics miatt nem szeretnék drága homoktűrő csőbúvárt (nem tudom kopás után mennyi a javítás).
Bocs hogy ide írtam, de ez egy forgalmas fórum.
Köszi előre is!!
Üdv.:BALANDR
Üdv
A rezgőstől csak ront a víz homokosságán, talán lapátkerekessel tiszta is lenne az a víz, habár az a pár méter vízadó sen túl sok. Ha jól értelmezem a tervet építenél egy "aknát" amibe felső szivattyút akarsz telepíteni. Sajnos rossz hírem van, hogy a dolog normálisan működjön elég mély aknát kellene csinálni. Nagyobb vízelvételnél ez a szint hamar visszamehet 12-13 méterre is tehát könnyen lehet hogy 4-6 méter mély akna kellene hogy a 7 métert (ahol még gazdaságos az üzemeltetés) ne haladja meg a szívómélység. Ez pedig már jóval több mint amibe egy normális szivattyú kerül.
Én először csinálnék egy hozammegállapítást és ha már ismert az üzemi szint és a hozam azt követően ásnék vagy vennék szivattyút.
Köszi a segítséget lalibatyo!!!
Még egy pár kérdésem lenne.
Hogyan állapítom meg az üzemi vízszintet?
Hogy mérhetem le a homoktartalmat?
Esetleg tudnál valamilyen szivattyút ajánlani aminek nem horror a szervizelése?
Köszi
Üdv !
Hát elvileg a kút kszítőjének kellett volna ezt megállapítani. Utólag úgy lehet hogy vagy megcsináltatod egy kútfúróval egybe kötve egy kompresszoros tisztítással, vagy szerzel (kölcsön) egy olyan szivattyút ami legalább annyit tud mint "álmaid vízigénye". Ezt lerakod majd elindítod és figyeled a vizet. Ha homokol akkor csökented a hozamot ( csövön lévő csapon zársz kicsit) majd ismét leméred hány perc alatt telik meg egy kalibrált edény. Tiszta befőttes üvegben jól látszik a homok. Ezt addig csökkented amíg homokmentes lesz a víz. Ha túl sokat kell visszavenni a hozamból (zárni a csapon)pl 100 literről 40 re a (kindulás 40 % a alá) akkor kisebb szivattyút kell lerakni majd azzal folytatni. Ha 15 liter alatti a hozam akkor ott vagy komoly bajok vannak vagy át kell értékelned terveidet. Akár vissza is rakhatod a rezgőst aztán töltögess vele tarályt amig adja a kút a vizet, mert abból egy komolyabb szivattyúval még lehet rendszert üzemeltetni is akár.
Köszönöm a jó tanácsokat lalibatyo!!!!
segitséget kérnék van nekem egy ásott kutam 5 gyürüs, kb 50 éves, eddig nem volt semmi gond de mostanában ( házi vizmüvel szálitjuk a vizet a lakásba) szennyeződik a viz, azt venni észre hogy az automatábol kivett ruhák néha barnás foltosak, a wc tartály tetejét levéve pedig tiszta viz van de a tartály falán kb 2 mm vastagon ez a feketésbarnás porszrü anyag van lerakodva. elvittük kivizsgáltatni azt mondták nem káros egy ijen rétegből kapjuk a vizet, azt szeretném kérdezni milyen szürőt kell ehez vennem?
Üdv

Vasas a vized. Ennek a szűrése meglehetősen költséges. Ha szétnézel a neten találsz rá megoldást javasló cégeket berendezéseket.
http://www.google.hu/#hl=hu&source=hp&q=vastalan%C3%ADt%C3%B3+sz%C5%B1r%C5%91&oq=vastalan%C3%ADt&aq=2&aqi=g9&aql=&gs_sm=c&gs_upl=1359l3968l0l7562l10l10l0l2l2l0l438l2108l0.2.4.0.2l8l0&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&fp=62105dac52133e62&biw=1280&bih=603
A hatásosságáról és az üzemeltetési költségeiről nincsenek információim, de biztosan egy életre szóló macera és költség a szűrőbetétek időszakos cseréje. Én lehet fúratnék egy kutat a következő vízadóba ha az nem vasas. Erről a környékeden lakó kúttulajoktól és a környékeden dolgozó kútfúróktól (nem a kóklerektől) tudsz infót szerezni.
26 hozzászólás Oldal: 2 / 2

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 27 vendég

cron