Ezermester Fórum

Kerti munkák, virágok, növények, öntözés, kútfúrás, kertépítés, medence
124 hozzászólás Oldal: 7 / 9
Előző 1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9 Következő
Ez egy XI.kerületi telek.
Ha légmentesen lezárom a kútfejet,az nem okoz vákuum beroppanást a csőben?
Egy másik fórumban Albertirsát adtál meg onnan gondoltam, de akkor legyen 11.ker
Miért kellene légmentesen lezárni ? és miért lenne vákuum mikor 11 méter a víz és 39 méter a levegő a kútban ? De aki csinálta a kutat az mit mond ? Vagy te is csináltad talán ?
nem, ez a kút a telken volt.
10-11m -es nyugalmi vízszint ilyen 50m-es karszt-kútnál,kevés,átlagos,vagy sok?
Az hogy maga szint egy "karszt" kútban sok e vagy kevés attól függ milyen magasan van a telek. Miből gondolod hogy karszt ? A rengeteg vas és mangán a vízben nem erre vall. Hozam adat van e üzemi szint adat van e ? Azért 1 igazi karszt úgy ad több száz litert percenként hogy meg sem kottyan neki :)
Viszont karszt szennyező az könnyen lehet, sőt talán az is, azért a magas keménység és a sok fém. Egy karszt kút kivitelezése nem gyerek játék és bizony ha az jól meg van csinálva akkor nem kis költség. Csak aztán nehogy a nálad beszivárgó szennyeződés megjelenjen a sok karsztfigyelő kútban ami a környéken van mert akkor drága lesz a rendbe tétel és kevés lesz mentségnek az "így vettem" Főleg ha valami védő övezetre is esik a telek.
190m magas,karsztos terulet megjeloles egy terkepen.mindenki hasznalja 40m es kutak minimum a kornyeken.sztem grundfos lesz.Köszönöm a válaszokat!
Sziasztok! lenne egy kérdésem a stauss mélykutszivattyút buvárszivattyút fel kell-e önteni olajjal ahol van a kondenzátor?
Talán a forgalmazótól kellene megkérdezni hátha tudja. Én ezt a márkát olyan messze kerülöm amennyire csak lehet, ezért ebben sajnos nem tudok segíteni.
Kedves fórumozok!

Segítséget szeretnék kérni! Sajnos már egy hete csak a szenvedés megy a mélykúti szivattyúmmal (TIP 46028 TBP 90/43 GY) A jelenség nem új, viszont mostmár nagyon zavaró. Eddig napi egyszer újra kellet indítanom a hydrocontrolt, mivel a nyomásvesztés miatt letiltott. Ezt betudtam annak, hogy a gyári visszacsapó szelep (ami persze nem kiszedhető / cserélhető) elég rossz minőségű. Namost mivel a héten már napi akár 5x is resetelni kellett a hydrocontrolt úgy gondoltam, hogy az összes toldást átnézem, illetve rakok egy visszacsapó szelepet a szivattyú toló oldalára. Sajnos ez nem jött be, mert a szivattyú már nem tolja fel a vizet, és szerintem nem azért mert nem lenne meg a teljesítménye, hiszen 4,7 bar-t képes előállítani és a kút alja csak 14 méter. Esetleg gond lehet hogy a régi/saját visszacsapó szelepet nem tudom eltávolítani, vagy valami más probléma lenne? Gondoltam rá hogy átfúrom a gyári műanyag visszacsapó szelepet, de ha nem ez a baj, akkor csak adnék a sza.nak egy pofont :D
Válaszotokat előre is nagyon köszönöm!
Nyomásvesztés miatt nem tilt le hanem indítja a szivattyút. Inkább a gyakori indítás miatt tilt le. Azért pár képet láthatnék erről a vezérlőről és vízrendszerről ?
Képet sajnos csak holnap tudnék küldeni. Ezt a hydrokontrolt használom:

https://www.szerszamkell.hu/al-ko_hydro ... P4QAvD_BwE

A rendszer pedig elég alap,
Szivattyú —> 25kpe cső 14m függő és 80m vízszint —-> 2 szűrő —> hidrokontrol—> lakás

Az igazság az hogy jövőre szeretnénk egy új kutat, mert a jelenlegi egy barkácskút, amit a házzal együtt vettünk. 14 méteren sajnos csak 3 méter a vízoszlop , viszont 2 embernek elég volt és jelenleg is tartja ezt a szintet.
Üdvözlöm önöket..
Szeretnék tanácsot kérni mélykút szivattyú,vezérléshez,védelemhez.
A kút paraméterek, 86.méter mélység,szivattyú IBO 3sdm33,25.kpe feljövő cső,
A kút egy szőlő hegyen található,sajnos többet nem tudok róla szakmailag,állandó vízkivételre nem képes,ha jól írom idő kell neki még vissza tölt újra,kis hozamú,ha van rá lehetőség nem szeretném be szondázni,ha felszíni védelemre,vezérlésre lenne lehetőség.
Válaszokat,előre is köszönöm.
Sz.Gergely
Ez kicsit kevés adat mert kellene a nyugalmi vízszint is meg a szivattyú telepítési mélysége is.
Sziasztok!

Az alábbi fúr kúttal / vízművel szeretnék tanácsot kérni, hogy szerintetek mennyire használható így, melyek lehetnek a gondok.

Dunakanyarban egy domboldalon (kb 140-160 szintkülönbséggel a Dunához mérve) szeretném megfelelően használni a fúrt kutat a jövőben.
Kb 150-es átmérője van, 42 méter mély, az előző tulajdonos szerint kb 30 méterre szokta szivattyút leengedni.
A mély kútból egy 100-150 literes nyomás nélküli tartályba kerül először a víz (kúthoz képest még 5-10 méterrel magasabban van), amelyet egy vízszint kapcsoló vezérel. A puffertartályból pedig egy 20 literes hidrofor állítja elő a nyomást a nyaralóba.

A nyitott rendszer és kétlépcsős szivattyús megoldás nekem elsőre nem tetszik, hogy miért ilyen nem tudta a tulajdonos, így örökölte.

Illetve mélykúti szivattyúk kb egy évet bírnak nála, és egy ideje "orosz" rezgő membránosot használ. (kút védelme érdekében cserélném). Homokolás vagy egyéb problémáról nem tudok.

Elsőre a gyakori kapcsolásokat gondolom hogy probléma lehet, puffer tartály és hidrofor mennyire van összehangolva vagy hogy pár percenként kapcsol be, azt jelenleg nem tudom, de sanszos, hogy igen gyakran. Illetve 3x1 mm kábel kb 50 méteren hosszan van vezetve, amely szintén feszültség esést okozhat és nem tehet jót egy normális mélykúti szivattyúnak, amelynek a teljesítménye 750 watt körül van

Pedrollo 4block szivattyút és külön hidrofor tartályt néztem, áramláskapcsolóval.

Szerintetek ez megfelelő lehet?

Sajnos a szivattyú és a puffer tartály között jelenleg valami egyszerű csövet láttam (talán slag habár a talajban van...), ezt KPE csőre érdemes cserélni, ha ilyen zárt rendszert készítek, amelynél a szivattyú utáni rész is nyomás alatt lenne?


Előre is köszi tippeket, eddig alföldön láttam, használtam kutakat, ahol 6-8 méteren van vízszint...
Előző 1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9 Következő
124 hozzászólás Oldal: 7 / 9

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég