Ezermester Fórum

Kerti munkák, virágok, növények, öntözés, kútfúrás, kertépítés, medence
124 hozzászólás Oldal: 4 / 9
Előző 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9 Következő
Van egy Mr. Gardener szivattyúm presscontrollal és az első szivattyú beindításnál a szivattyú bekapcsol,de vizet nem szívja fel és leáll.Csak a második vagy a harmadik indításra indul meg a víz felszívása.Szegedi féle kúthoz van csatlakoztatva és a kút csövének tetején van a víz.Szeretnék vezérléssel csepegtetni meg öntözőrendszert vezérelni,de így csak a kívánt időpontban be fog majd kapcsolni a szivattyú és nem biztos,hogy nem fog leállni,anélkül hogy megöntözött volna.Mit tehetek?
Hát ez a mélykút szivattyús topik de majd egyszer átrakom a kérdést a helyére :) A "márkáról" már egyszer kétszer kifejtettem a véleményem, nem javaslom a megvásárlását. Annyit tehetsz hogy elviszed a szervizébe ( ha van ). Vagy valami ezermester szerelőt keresel aki ránézésre megmondja hogy melyik alkatrésze mivel helyettesíthető. Nem kizárt hogy a kút is ludas a dologban. Esetleg van még 1 megoldás, olyan szivattyú vezérlőt venni amelyik csinál újraindítási próbálkozásokat is, de ez hamar a Mr.garden árába is kerülhet.
Sziasztok!

Lenne egy olyan gondom, hogy kb. 3 éve telepítettem egy BP 14- es csőbúvárt a kertem locsolására s a házam egy részének vízellátására. Viszont ennyi idő után a szivattyúm kevesebb mint a felét szállítja a megszokott vízmennyiségnek. Mi hibásodhatott meg rajta, mikor a szűrőkben nem találok szinte semmi homokot? Átlagosan milyen javítási költséggel lehet számolni?
A tervem az lenne, mivel 26m-ről kellene felhúzni a szivattyút s mivel a környékemen lévő szakszerviz kb 2-3 hetes javítási időt adott, vennék egy csere szivattyút. Így mindjárt locsolhatok tovább. A kérdésem az lenne melyik lenne a jobb választás Elpumps BP14 vagy a BP10 fajta.
A BP 10 és a 14 közt 200 watt és 2 bar a nyomás a különbség a 14 es javára. Javítása nem túl bonyolult én ( ha valóban az a rossz) akkor a komplett szivattyú felsőt cserélném. Ez csak 4 csavar le fel szerelése és a visszacsapó szelep átrakása, nem több. Bordás tengelyre csúszik fel a szivattyú tengelyének a bordás hüvelye. Lehet kapni komplett felsőt pl itt : http://www.szivattyu.neet.hu/index.php?productID=2646 de nekem is van 1 komplett új emlékeim szerint és van az a pénz amiért meg tudnék válni tőle :)
Amúgy csere szivattyúból én azt venném ami van is tehát a 14 -et. Ami probléma lehet az a kábel, mert gyárilag 20 méter van rajta tehát toldani kell.
Szokott olyan baj is lenni (mielőtt a boltba futnál) hogy a nyomócső meglazul és a szállított víz jó része lent a szivattyúfejen a kútba megy egyből. Sőt akár teljesen szét is tud tekeredni a menetes csatlakozó és ha csak a cső tartotta a szivattyút akkor az le is megy a kút aljára mert a kábel el fog szakadni.
Amúgy a homok eszi meg tehát valaminek kell ott lenni, legfeljebb a szűrő átereszti.
Köszönöm szépen a választ. Megfontolom a további lépéseket.
Sziasztok!
Előrebocsátanám , hogy abszolút laikus vagyok kút és szivattyú ügyekben. Végigolvastam a fórumot azért , és igyekszem majd nem túl nagy butaságokat kérdezni! Néhány héttel ezelőtt vásároltunk egy házat árverésen. Ez csak azért fontos , mert a régi tulajt , vagy a kút készítőjét nem tudom elérni. A ház kb 3 éve áll üresen. Ugyanennyi ideje a kút sem volt használva. Erről ment egyébként a ház vízellátása is. Vezetékes víz a közelben sincs. A kútban egyébként műanyag béléscső van. Talajszinttől a fenekéig 36 m mély. A benne lévő víz 5 -6 m. ( A volt tulaj , miután kiszerelte a szivattyúját , vagy házi vízművét, nemes egyszerűséggel a KPE csövet visszahajintotta a kútba.) Ráment némi időm , mire kipecáztam .... A cső vége kb 1 m fúródott a fenékbe sárga színű (szerintem agyag) az alja. Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy egy ilyen használaton kívüli kutat , hogyan lehet újra üzembe helyezni. Kaptunk anyósoméktól 2 szivattyút is. Az egyik egy ALKO TLP-3300 a másik ALKO TLP-4800 . Azt megnéztem , hogy a kútba simán beleférnek. Megfelelő ezek közül valamelyik , vagy kísérletezzek valami kisebb búvárral ? Ha az említett típusok nem jók , akkor milyen típust javasoltok? Esetleg komplett házi vízmű tippek is szívesen várok, ill. bármilyen hasznos információt!

Üdv:
Zoli
Üdv
A területet némiképp ismerem és azt hiszem kár nagy álmokat dédelgetni ott egy olyan kúttal ami 36 méter és csak 5-6 méter benne a víz.
Persze a puding próbája az evés és csodák is vannak időnként.
Sziasztok!

Csőkútszivattyú vásárlás előtt állok (első az életemben :)), ehhez kérnék egy kis segítséget.
Fúrt kutam van, nem én furattam, már a kertben volt, amikor megvettem. Egy kútfúróval megmérettem most a paramétereit, ezek lettek:
22m mély, nyugalmi vízszint 8m, üzemi vízszint 9m, hozam homokolás nélkül 30 l/perc, szivattyút 15m-re javasolják tenni.
A kinyert vízzel egy kis konyhakertet locsolnék slaggal, és később kb 200nm négyzet alakú füves területet is automata öntözőrendszerrel. A slag és az automata nem menne egyszerre.
Úgy kalkuláltam, hogy legyen kb 4 bar nyomásom a felszínen, annak elégnek kell lennie. A konyhakert és a fű is közvetlenül a kút mellett van (egyik jobbra, másik balra), csőhosszból adódó veszteség szerintem elhanyagolható.
Ezt a szivattyút néztem ki:
Pedrollo 4BLOCKm 2/10
http://www.szivattyubolt.hu/pedrollo-4blockm-2-10
A görbéje alapján 30 l/perc-en 5 bar-t tud, azaz ha 9m-ről hozom a vizet, marad kb 4 bar a felszínen. Sajnos elég drága....
Rengeteg márka van, fogalmam sincs ezek közül melyik milyen minőséget képvisel, a pedrollot is csak az itteni fórumbejegyzések alapján választottam. Ha esetleg a fent írt célokra valaki tudna jóval kedvezőbb árú szivattyút, akkor kérem ne tartsa magában... :)
Még annyit tennék hozzá, hogy megbízható szivattyút szeretnék, amit ha leküldök a kútba 5 évig rá se kell nézni. Van ezen kívül is elég barkácsolni való otthon... :)
Hát ami olcsóbb és nyugodt szívvel ajánlható is nem nagyon van. Célszerű lenne egy fojtócsapot dobni rá azért ha már ismert is a homokolási határ.
Sziasztok!

Nem egészen mélykúti szivattyús téma, de mégis...

Párom nagymamája előszeretettel kertészkedik és ezt egy kis patak szomszédságában teszi. Évtizedek óta membrános mélykúti szivattyúval oldja meg a locsolást. A hídról belógatja a patakba (szúnyogháló rátekerve plusz szűrés gyanánt) és a sík terepen 10-15 méterre lévő kertben, a slagot a kezében tartva (néha a végére szórófejet szerelve) locsolgat. Sajnos a szivattyú a minap tönkrement. (kb öt éves példány) Szétszedtem és a membrán alatt a tengely van eltörve, szóval elkönyveltem javíthatatlannak. Utánanéztem és azt látom, hogy ez a mai hasonló szivattyúkkal viszonylag gyakori eset (a régi ruszki jobban állta a sarat). Lényeg: újat kell venni.

A kérdés a következő: jól sejtem, hogy ilyen feladatra nem ez a típusú szivattyú a legjobb megoldás? Ha igen, akkor mit kellene helyette? Nyilván sokat nem áldoznék rá, de egy ilyen szivattyú is 10.000,-Ft, néhány ezer ide vagy oda nem számít... A patakban kis duzzasztással kb 20-30 cm vízmagassággal lehet számolni, tehát egy úszókapcsolós szivattyúval csak a nyűg volna... A kert kb 500m2. A kert és a patak fenékszintje között max 1,5m a szintkülönbség.

Előre is köszi a segítséget.
Üdv
Az úszókapcsolós szivattyú ami 60 ezernél olcsóbb az biztosan nem alkalmas öntözésre. Csábító a 8 méter emelő magasság és a 10m3/óra ami a dobozra van írva de az nem erre való. Aki nem hiszi vegye meg :)
Olcsón nincs jó ötletem csak az ami volt is. Önfelszívós légtelenítgetése meg a többi macera nem biztos hogy megoldható feladatot jelent a nagymamának.
lalibatyo írta: Üdv
Az úszókapcsolós szivattyú ami 60 ezernél olcsóbb az biztosan nem alkalmas öntözésre. Csábító a 8 méter emelő magasság és a 10m3/óra ami a dobozra van írva de az nem erre való. Aki nem hiszi vegye meg :)
Olcsón nincs jó ötletem csak az ami volt is. Önfelszívós légtelenítgetése meg a többi macera nem biztos hogy megoldható feladatot jelent a nagymamának.


Rendben, köszönöm és megfogadom amit mondtál... Arra van esetleg valami tipped, hogy melyik típussal próbálkozzak, vagy ebben a kategóriában/árkategóriában teljesen mindegy, mert ugyanazt kapom? (csoda nyilván nincs) A tengelytörés vajon kiküszöbölhető lenne/lett volna valahogy, vagy ezzel együtt kell élni?

Köszi: B.
Ez a kategória meglehetősen magas szerencse faktorral kerül eladásra. Van amelyik hónapokat is megy és van amelyik napokat. És még a vevőnek is jó ha van szerencséje hogy épp azt vegye meg az adott terméken belül ami aznap a legjobbra sikeredett a gyárban :) Talán az Elpumps cucca az ami a legtöbb vizet nyomja és még bírja is úgy ahogy de azok közt is volt már kakukktojás. Ha papíros helyen veszed őrizgesd a blokkot lelkesen ! Netes hirdetett és a piacos az bizony már másnap kiér a gariból bármit is ígérgetnének :) Igaz ott is a legolcsóbb.
Sziasztok,

A segítségeteket szeretném kérni. Van egy DAB ES4-8m mélykútszivattyúm, mely a tavaly őszi öntözőrendszer leállításig remekül tette a dolgát az utóbbi 5-6 évben. Most is elindul, de a nyomása minimális. Minimális homokot láttam rajta, de sokat egy évben nem szívhat fel, mert a homok leválasztóban és a sima szűrőben sem nagyon volt homok, maximum egy maréknyi jöhetett össze.
Mi lehet vele a probléma? Illetve ismertek a velencei-tó környékén szerelőt aki foglalkozik a típussal?

Segítségeteket előre is köszönöm
Hello
Hát csak a téli leállás miatt nem szokott egy szivattyú teljesítmény szegény lenni egyik szezonról a másikra. Első lépésben le kellene próbálni a szivattyút egy hordóról vagy tartályról. Ha ott jó, megfelelő a nyomás és a mennyiség akkor a kút víz utánpótláséval történt valami. Ha a szivattyú problémás akkor Moha községben van egy szerviz aki sokféle típussal foglalkozik, de talán a terméket forgalmazó kereskedő az aki tud szervizet ajánlani erre a nem túl elterjedt típusra. A Velencei tó körül rengeteg silány minőségű több tíz méter csövezetlen lyukban végződő lefolyócsöves "kút" készült a kivitelezési kritériumok legelemibb követelményeit is figyelmen kívül hagyva, ha a tiéd is ilyen és alul a csövezetlen rész összeomlott akkor bizony nem lesz egyszerű a probléma megoldása.
De találkoztam már olyannal is hogy a szivattyút kerti slaggal szerelték nyomócső gyanánt és lecsúszott és megtört a kútban, de volt olyan amelyik kilyukadt a víz alatt és azért szállított kevés vizet a szivattyú.
Előző 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9 Következő
124 hozzászólás Oldal: 4 / 9

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 34 vendég