Ezermester Fórum

Kerti munkák, virágok, növények, öntözés, kútfúrás, kertépítés, medence
124 hozzászólás Oldal: 5 / 9
Előző 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 Következő
Kedves Lalibátyó

Köszönöm a gyors válaszát. Én sem nagyon értem mi történhetett. Egy hordóban kipróbáltam ott sem volt nyomás. Talán egy kicsit a szivattyú felső része melegedett, bár azt nem tudom ez mennyire normális. Megpróbálom megkeresni a forgalmazót. A kutat vagy 10-12 éve fúrták, remélem nem azzal van a gond, bár attól még a hordóból mennie kellene.

Köszönettel:
Sziasztok!



Van egy kb. fél éves extol csőszívattúnk. A kutunk kb 9 - 10m -es. Az elmúlt 3 hónapban, ha hosszabb fürdés, vagy kert locsolás van, egyszer csak leáll. Ilyenkor (van 2 szürke műanyag doboz az aknában az egyiken (átmegy rajta a cső) egy piros és egy zöld led világít, gondolom a hiba miatt a piros és a másik dobozon van egy szigetelt billenőkapcsoló és egy szigetelt henger alakú nyomógomb ) ha a kapcsolót lekapcsolom a dobozon, megnyomom a gombot, visszakapcsolom + áramtalanítom, áram alá helyezem újra a rendszert, a szivattyú újra elindul.
Szerintem egy kicsit morgósabb a működése, mint az újkorában volt (rezonál).

Van esetleg ötletetek, hogy mi lehet a gond vele? (a szivattyú kb 10bar-t tud, a ház előtt van egy 5Bar-ra állított nyomáscsökkentő)

Köszönöm!
Nem biztos hogy a szivattyú a rossz. Az a szürke doboz amin átmegy a vízcső egy szivattyú vezérlő (áramlás kapcsoló lesz) és az állítja meg "hiba miatt" a szivattyút. Amikor te :
ha a kapcsolót lekapcsolom a dobozon, megnyomom a gombot, visszakapcsolom + áramtalanítom, áram alá helyezem újra a rendszert, a szivattyú újra elindul

Akkor nyugtáztad a hibát és újra indítottad a rendszert, azért indul el ismét. Két dologra gyanakszom, vagy hibás a vezérlő és "vakriasztást" csinál, vagy elfogy a kútból a víz, ezért tilt a szárazfutás védelme. Az utóbbi a valószínűbb mert :
Szerintem egy kicsit morgósabb a működése, mint az újkorában volt


tehát valószínűleg kevéske a víz a szivattyú felett ami szigeteli a hangot és ezért jobban hallod a motorzúgást.
Nagyon szépen köszönöm a gyors választ!!! Ellenőrzöm!
Helló. Nekem olyan kérdésem le nehogy kis teljesítményű kerti pumpám van egy fúrt kútnál. KB 1 éves a kút. Pumpát kB 3 hónapja használom minden szuper. Egy időben 2 slag volt használva rajta egyszere 2 irányba. Égy ideje viszont már nem bírja a nyomást a 2 slagnal, nagyon gyengén csordogál ha 1xre a kettő megy. Mi lehet a gondja. Homokos a környék. De homok tűrő a pumpa. Amikor szét kaptam majd darabokra tiszta volt min ha új lett volna belül. Gondot nem értem. Köszönöm a válaszokat.
milyen szivattyú ? de attól tartok hogy megette a homok, azért teljesítmény szegény.
Tisztelt Lalibátyó!

Segítségedet kérem, "Füzesi tech 60 aut" szivattyút használok 5 körös automata öntözőrendszerhez. Kb. 24 óráig bekapcsolva maradt és a nyomóoldal lezárva. Amióta ezt észrevettem még két három alkalommal tökéltesen működött szépen locsoltak a szórófejek. Pénteken viszont nem jött a víz. Kútból ki húztam és egy 15 literes vödörben próbálva működött de a 15 liter vizet kb. 20 másodperc alatt szívta ki, tavasszal ugyanez kb. 2 másodperc volt. Gazdaságosan lehet ezt javítani vagy be kell ruháznom egy újba?
Ezen a néven nem tudom azonosítani a típust. A Füzesi az alapvetően Umbra és ha Umbra akkor Üllőn a VL szivattyú technika kellene megkérdezni hogy a szivattyú rész cseréje az mibe fáj. Attól tartok bőven több mintegy fél szivattyú. Sajnos ennek a szétszedés összerakása kicsit bonyolultabb mint mondjuk egy Pedrollónak így magad el se kezdd javítani. Ha valami öreg vas akkor inkább csere mert ma a szivattyú holnap pedig a motor adja majd fel.
Köszönöm a választ.

Segítséget kérek az új szivattyú választásban is.
Gyűrűs kutam van, 24 méter, 20 méternél kezdődik a víz, 22 méterre volt leengedve a régi gép. 5 zónás automata öntözőrendszerem zónánként 4 db mp3000 szórófejjel, 2 naponta 3 órát működik, soha nem fogyott el a víz.
Umbra szivattyút találtam baráti áron, hasonló paraméterekkel mint régi.
http://szivattyu.eu/termek/umbra-acuate ... ved_item=1
A probléma a 20méteres kábel, nekem min 24 méter kellene, elég lehet egy kültéri kapcsolódoboz plusz hosszabbító kábel vagy csak kábeltoldás jöhet szóba?
Sajnos ez neked nem jó, pedig valóban baráti az ár. A szórófejednek ez kellene vízből :

"Hunter MP 3000 90-210° Rotator fúvóka
MŰSZAKI ADATOK
- öntözési szög: 90-210° között állítható
- szórási távolság: 6,7-9,1 m
- kijuttatott vízmennyiség: 2,6-9,4 l/min
- csapadékintenzitás: 9-13 mm/h
- nyomástartomány: 2,1-3,8 bar"
Feltételezem hogy mindaz 5 zóna 4 - 4 db szórófejet tartalmaz, tehát a vízigény 25-30 liter/ perc a nyomás pedig 3 bar kellene a szórófejnél de mivel a kútban 20 méteren kezdődik a víz így olyan szivattyú kell ami 5 bar nyomáson tudja a 30 litert percenként.
Az említett szivattyú max 3, 5 bart tud, tehát alkalmatlan számodra.
A szivattyú kábelt vízmentesen kell toldani, vagy valami műgyantás kiöntős toldó idommal, vagy kevésbé kritikus helyen gyantás zsugorcsővel.
A helyzet az hogy elég vegyesen vannak a szórófejeim:

1. zóna 3 fej : 1db mp3000 360"
2db mp3000 210-270"
2.zóna 4 fej : 4db mp2000 360"
3.zóna 4 fej: 2db mp3000 210-270", 2db mp2000 360"
4.zóna 4 fej: 4db mp3000 210-270"
5.zóna 7fej: 4db spray 17A, 1db spray sávszóró, 2db mp2000 90-210"

A régi Füzesi szivattyú (1.4kw, 55m emelőmag., 100liter/perc) gond nélkül üzemelte amíg működött.

Mi a véleményed a T.I.P. szivattyúkról?
http://tip-shop.hu/category.php?id_category=19

Tudnál javasolni ami megfelelő lenne nekem?
Üdv
A TIP kínai csak német papírba van csomagolva. Egy megrendelőm kifejezetten ragaszkodott a márkához pár éve. Az első darab 2 hetet ment a második ugyanolyan rossz volt mint az első mert ugyanabban a boltban ugyanabban a szériában készült darabra cserélték. A sztori vége az lett hogy a megrendelő 3 szor utazott le Balatonra 3 kiszállást 2 kiépítést és 1 beépítést kifizetett és még nem volt használható szivattyúja a kútjában, igaz a pénzét vissza kapta egy "elnézést" kíséretében. Ezek után " Lajos hozzon amit jónak lát " - vittem és azóta működik minden :)
De hogy jobbat is mondjak : megrendelő vett egy ilyent maga letelepítette. nyomásszegény volt nem vitte a szórófejeket. Szétszedte a szivattyút és összerakni már nem sikerült sőt el is törte az alsó műanyag menetes véget. Aztán megbízott minket, kicseréltette velünk más típusra. Mutatta a rosszat hogy vigyük el azt is mert kuka de nem fér be a szemetesébe. Itthon egy esős nap össze raktam a hiányzó távtartókat pótoltam, az alsó törött záródugót lemezcsavarokkal rögzítettem (még volt 3 mm hely :) és láss csodát azóta ezzel öntözöm ki a ciszternából a vizet.
- ettől függetlenül nálam ez az "inkább nem kategória". Javasolni csak költségkeret ismeretében tudok és ez esetben 100 alatt nem nagyon tudok semmit amihez adnám a nevem.
Sziasztok!

Van egy Elpumps BP 1/4 szivattyúm kerti öntözéshez, nyomáskapcsolóval kombinálva. Elkezdte azt művelni, hogyha nincs használva, akkor fél percenként elindul a szivattyú, majd kb. 5 mp után leáll. Olyan, mintha újra feltöltené a rendszert a megfelelő nyomásig, majd lekapcsol. Gondolom valahol ereszt, és amikor lemegy egy bizonyos nyomásszint alá, utána ismét bekapcsol a szivattyú. Én az Elpumps lábszelep hibájára gondolok, hogy az nem zár vissza, talán beragadhatott. Kíváncsi vagyok a véleményetekre! Ha valóban ez a probléma, akkor kiszedem a 110-es csőkútból és megpróbálom megtakarítani, vagy esetleg cserélni? Láttam hozzá 584 Ft-ért visszacspó szelepet. https://szivattyu.eu/termek/elpumps-bp- ... aposzelep/
Köszönöm előre is a segítséget!

Üdvözlettel:
Józsi
Igen, vagy az nem zár vagy valami kötésnél, csatlakozásnál szivárog a víz és megy el a nyomás. Én külön normális visszacsapóval szerelek ezekben a filléres műanyagokban nem bízok. És persze nyomás kapcsolóhoz illenék egy tartály is hogy legyen valami tágulási tér is a rendszerben. Vagy ha a tartály kizárt akkor normális szivattyú vezérlő kellene.
lalibatyo írta: Igen, vagy az nem zár vagy valami kötésnél, csatlakozásnál szivárog a víz és megy el a nyomás. Én külön normális visszacsapóval szerelek ezekben a filléres műanyagokban nem bízok. És persze nyomás kapcsolóhoz illenék egy tartály is hogy legyen valami tágulási tér is a rendszerben. Vagy ha a tartály kizárt akkor normális szivattyú vezérlő kellene.


Köszönöm szépen a megerősítést. A csatlakozásoknál szerintem nincs probléma, mert ahhoz képest elég sűrűn kapcsol be a szivattyú, ráadásul az öntözőzónák használatakor nem látok nyomás/teljesítmény esést előző években történt használathoz képest. Akkor első körben marad a szivattyúkiemelés és lábszelep izgatás. :wink:
A rendszerben egy Elpumps DSK-10 nyomáskapcsoló tevékenykedik. Erről mi a véleményed?
Köszi! ;)
Előző 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 Következő
124 hozzászólás Oldal: 5 / 9

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 36 vendég