Ezermester Fórum

Kerti munkák, virágok, növények, öntözés, kútfúrás, kertépítés, medence
462 hozzászólás Oldal: 27 / 31
Koszonom szépen . Most is fix dróton van ami nem nyúlik. Igazából nem is tudom meg hol van az alja. Csak kíváncsiságból kérdem ,de amiket eddig néztem azok kb 1000w teljesítményüek voltak . Ez “csak” 370W . És emiatt is írtam ide mert olvastam ,hogy sem a kicsi sem a többlet teljesítmény nem jó.
Ha saválló akkor "csak-csak" ha vasdrót akkor nem. Még ha horganyzott akkor sem mert megsérül a horgany és el fog korrodálni. Elég sok "balesetet" látok amikor az acél csőre vagy ilyen olyan spárgákra, drótokra függesztett szivattyúkat elnyeli a kút. 10 méter 8-10 mm es kötél 2-3 ezer forint hozzá 2 db saválló sekli egy ezres.
A 370 watt az a P2 a felvett teljesítmény kb 700 watt.
Ha keveselled akkor van 550 es is drágábban, az már elég durva lesz neked 10 méteres kútba :
https://www.nimbusz-ang.hu/%C3%B6nt%C3% ... l-boksszal
Korábban kérdeztem Lalibátyót. Albertirsáról írtam,de a telek amiről szó van XI. ker Vadászhegy környékén fekszik 194m magasan.Tegnap előtt leraktunk egy Pedrollo 1m 4sr 13-at,mivel gyenge vízhozamra lehetett számítani,és az is lett.Jóval korábban a vízkő lekapásához kb 2 kilo citromsav,8kg foszforsav lett beleöntve.
A kút talpmélysége 50m nyugalmi vízszint 39m -nél.A szivattyú végül 48m -re lett leengedve.
Első indításnál 15 percet ment mire elapadt volna.Azóta 4 percnyi leszívásra,vagy fél órát kell várni ,hogy utánpotólja. Ugyhogy olyan 2 perc szívás 15 perc szünetekkel járattam tegnap is.Finom szürkés iszapot is felhoz ami az üveg aljára ülepszik.Ez nem olyan sok.Néha tisztább a víz néha homályosabb.
Elég érdekes kemény víz 1000mg/l körül.vas,mangán,,és kénhidrogénes.
Kompresszoroztatni kéne,vagy szivattyúzgassam lassan?Már időzítőkapcsolót tervezek a kapcsolóra rakni,hogy napokig így nyomja a vizet. Esetleg teljesen leszívassam?Arra azt írják,hogy kimosódás lesz tőle.Köszönöm a választ!
Az ilyen kis hozamú kis vízoszlop magassággal rendelkező kút kompresszorozása ablakon kidobott pénz. (tudom a villanyoszlopra matricázott telefonszámot ha felhívod nem ezt mondják de miután kifizetted a 60-80 ezret majd rájössz:)
Más módon tisztítani akkor van értelme ha biztosan több méter iszap van benne, és a szerkezete kivitelezése alkalmassá teszi.
Ez sajnos egy gyenge próbálkozása volt valakinek aki valamiért ennyit tudott összehozni. Savazgatni az agyagot
Finom szürkés iszapot is felhoz
semmi értelme az nem mészkő hogy eredménye is legyen.
Ez ennyit tud, ott jó az a szivattyú ahol van. Gyűjtögesd a vizet egy tartályba és oszd be azt ami van.
lalibatyo írta: Ha saválló akkor "csak-csak" ha vasdrót akkor nem. Még ha horganyzott akkor sem mert megsérül a horgany és el fog korrodálni. Elég sok "balesetet" látok amikor az acél csőre vagy ilyen olyan spárgákra, drótokra függesztett szivattyúkat elnyeli a kút. 10 méter 8-10 mm es kötél 2-3 ezer forint hozzá 2 db saválló sekli egy ezres.
A 370 watt az a P2 a felvett teljesítmény kb 700 watt.
Ha keveselled akkor van 550 es is drágábban, az már elég durva lesz neked 10 méteres kútba :
https://www.nimbusz-ang.hu/%C3%B6nt%C3% ... l-boksszal

Vettem egy ilyen szivattyút. Mekkora csővel kell minimum felhouni a vízet a felszínre? Mert a végén ami kijön méret az elég nagy:)
A szivattyúk nyomó oldalára nem vonatkozik az a szabály hogy nem szabad szűkíteni, fojtani. - Tehát olyan ami neked van vagy megfelel számodra. 40-50 liter/ perc alatt a 25 ös KPE bőven elég szivattyú nyomó oldalra, tehát neked is.
Sok esetben látok olyan kivitelezéseket hogy 32-40 es csővel van szerelve a szivattyú, de a kút csak 10-15 litert képes adni percenként.
Ez kb olyan mint ha vödörnyi vizeket tartályautóban szállítanánk :D
lalibatyo írta: A szivattyúk nyomó oldalára nem vonatkozik az a szabály hogy nem szabad szűkíteni, fojtani. - Tehát olyan ami neked van vagy megfelel számodra. 40-50 liter/ perc alatt a 25 ös KPE bőven elég szivattyú nyomó oldalra, tehát neked is.
Sok esetben látok olyan kivitelezéseket hogy 32-40 es csővel van szerelve a szivattyú, de a kút csak 10-15 litert képes adni percenként.
Ez kb olyan mint ha vödörnyi vizeket tartályautóban szállítanánk :D


Köszönöm szépen:)
Finom szürkés iszapot is felhoz
semmi értelme az nem mészkő hogy eredménye is legyen.
Ez ennyit tud, ott jó az a szivattyú ahol van. Gyűjtögesd a vizet egy tartályba és oszd be azt ami van.[/quote]

Úgy döntöttem még próbálgatom bejáratni,mert előfordult,hogy jóval többet jött a víz mint amennyi egy 5 méteres csőszakaszban van.pl utóbb 7 percet 4 perc helyett az elején előfordult 15 perc is.
Gondoltam szerzek egy áramláskapcsolót,pedrollo easy small t ,és ha nem is jön össze jó lesz ciszterna töltésre.A szivattyút feljebb húztam 44m-re.(Az állítólagos kimosódás elkerülésére,nem akarom a kutat majdnem teljesen kiürítgetni.)
A terv ,hogy a fenti áramlásszabályzót rákötöm a
szivattyúra.És csap nélkül lesz elindítva,így miután a víz kifogy,a programja szerint 15 perc múlva újra indít,majd fél,és végül egy óra múlva is probálja.(45 perc után biztosan beindul.)Így járatgatnám a kutat automatizálva,hátha történik egy "csoda,, és beindul a víz utánpótlás,vagy legalább letisztul,ami amúgy már egyre jobban látszik.
Beraksz egy 1000 forintos 15 perces mechanikus kapcsoló órát az easy elé amin mondjuk beállítasz 45 perc szünet 15 perc üzem időt. Így 45 percenként indul a szivattyú és addig megy amíg az easy szárazfutás védelme engedi ( leürül a kút )
Elég sok kút így működik a Velencei hegység területén pl az enyém is :)
De létezik szintkapcsoló is, a felső szondánál indul a szivattyú az alsó szondánál leáll ha eléri a vízszint a szondákat.
Igen erre az időzítő kapcsolóra gondoltam eleinte, csak easy press nélkül,és digitálisra,de aztán rájöttem elég egy félreprogramozás,és kinyírom a szivattyút.Aztán találtam ilyen dugvillás dugaljos szint kapcsolót,és ezt néztem én is ,ha az easy prest erre kötöm rá,majd az easyre a szivattyút, kiválóan lehetne ciszternát töltögetni.Ha finom homokol,(vagy agyag?) 25 mikronos szűrővel együtt kb 5000 Ft egy szűrőház az esy press elé.
https://szivattyucentrum.hu/csatlakozo- ... -230v_p716
Üdv,

Korábban kaptam segítséget, és tanácsra Pedrollo TOP MULTI 2-t vásároltam. Tökéletesen működik azóta is, köszönöm,
Most áramlásvezérlőn gondolkodom, hogy locsoláskor ne én kapcsoljam a szivattyút, hanem a vezérlő. Nekem elég a csapot elzárni.
Választásban kérnék egyszer segítséget. Valamint egy dolgot nem értek:
Jelen működéskor ha szivattyút kikapcsolom a víz visszafolyik. Méterekkel a csap előtt sincs víz a csőben. Emiatt télre nyugodtan benne is hagytam a kútban a szivattyút nem volt belőle baj. Ha áramlásvezérlő is lesz, akkor az nem engedi majd visszafolyni és állandóan bekapcsolja majd a szivattyút ha visszacsurogna a víz? Hogy működik ez?
Én nem erőltetném az áramlás kapcsolót. Nem oly nagy fáradság be és kikapcsolni egy szivattyút a kerti használathoz.
A szűrő csupán tüneti kezelés ráadásul a ciszternának olyan mindegy hogy kristálytiszta vagy enyhén opálos víz kerül bele mert úgy is kiülepszik benne. Az esővíz sem tiszta , sőt... ! Ezek a szűrők elég hamar eldugulnak sok esetben inkább jobb ha nincs mert állandó probléma forrás, csak hát mindig kitalálnak valamit amiről úgy gondolják az emberek hogy nélkülözhetetlen számukra és fizetnek is érte.
Rákapcsoltam a pedrollo easy smallt.25 mikronos szürüvel mögötte.
Ezt a jelensèget már kézi jaratasnal is csinalta.
Az easy small orankent kapcsol be.Egyszer kis vízhozammal jön a viz kb 10 l/min 1 ora mulva normalisan kb 20l/perccel.es ezt felvaltva csinalja.Illetve folyamatosan olajszerü anyagot hoz fel a szivattyu kezdettol fogva.
Vásároltam korábban egy nimbusz szívattyút. https://www.nimbusz-ang.hu/ANG-búvárszivattyú-járókerekes-370W
Minden rendben működik és meg vagyok elégedve vele. Viszont sajnos azt vettem észre,hogy elfogy a kútból a víz. Most lejjebb tettem a szívattyút mejdnem a kút aljára. Ezzel okozok kárt a szívattyúnak?
462 hozzászólás Oldal: 27 / 31

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 24 vendég