Ezermester Fórum

Kerti munkák, virágok, növények, öntözés, kútfúrás, kertépítés, medence
462 hozzászólás Oldal: 10 / 31
Előző 1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 31 Következő
Lalibatyo, a vízhozamot, hogy tudom ellenőrizni?
Üdv
Tehetsz, legfeljebb az is csak 30 liter/percet fog nyomni. Gondolom a jelenlegi szivattyúd 80 literje sem mérési eredmény hanem ez van az adattáblán. Tehát elvi max szállítási mennyiség 0 méterről 0 méterre. Egy biztos ettől nem fog tönkre menni így a kút de hogy lesz e több víz az majd kiderül.
Martonfi
Hát vagy úgy hogy kölcsön kérsz egy alsó szívásos lapátkerekes búvárt aztán beereszted az aljába majd 20 centire visszaemeled és bekapcsolod majd kb 2-3 perc múlva ( ha nem fogyott el a víz) leméred hogy egy tíz literes vödör mennyi idő alatt telik meg. Az eredményt pedig átszámítod liter / percre.
Ha ez nem megoldható akkor keresel egy kútfúrót akit minden részletről tájékoztatsz és lehet hogy elvállalja a hozammérést, mert lesz hozzá alsó szívásos búvárja. Ismétlem magam a 60 centi az nagyon kevés és ha erre szivattyút veszel azt már csak fél áron tudod eladni ha mégsem kéne. Persze ha egy búvó patak csordogálna lent akkor lehet elég lesz a 60 centi vízoszlop. Helyileg ez merre van mert lehet rá kéne mélyíteni ha valami jó kis kavics vagy homok az alja. Megeshet hogy pár litert azért tud adni és ezt egy ciszternában vagy IBC tartályban gyűjtögetve már összejön egy-egy öntözésre való mennyiség.
Üdv.

Kert locsolásához(esőztető locsoló ill. simán tömlővel való locsolás) keresek szivattyút, eddig egy olcsó(8-9e ft.-os) szivattyút használtam aminek nem megfelelő a vízhozam(nem küldi elég nagy nyomással a vízet a locsolóba).
Egy 15m3 ciszternába lenne használva. Milyen szivattyút javasolnának?

Köszönöm
Üdv
Gondolom ez valami olcsó műanyagházas búvár lehetett. Ha igen ez bizony nem erre való. Esetleg egy kerti medence leürítésére de csak vastag és merev falú tömlővel kicsi távolságra. Szóval gondolom valami költséghatékony megoldás kéne ezért valami önfelszívó kerti szivattyút javasolnék. Hogy milyent ? - 6-800 watt elegendő lesz erre a célra. Márkában pedig azt amit meg tudsz fizetni, de csak is kereskedelmi forgalomból. A vaterás és az ilyen olyan "feketimport" kerülendő. 1-et kell venni de az legyen jó. Szívócsőnek olcsó KPE cső alul lábszeleppel nyomó oldalon pedig vagy gyorscsatlakozó és slag vagy ha messze kell a víz akkor KPE. Időnként olcsón akciózzák az Elpumps jpv 900-at bőven megteszi.
Köszönöm a gyors segítséget!

Igen az volt. Árban 25e Ft körül lenne a felső határ kb., tehát az it ajánlott készülék rendben is lenne. Esetleg abban még tudna segíteni, hogy ez az önfelszívó kerti szivattyú müködését, hogy kell elképzelni(az 1,2m kábelhosszból és a képekből itélve nem kell a ciszternába engedni?)

Egy ilyen 12-15m3-es ciszterna esetén akkor egyértelműen egy önfelszívó szívattyúval járok jobb nem egy búvárral?
Sziasztok!
Szivattyúvásárlás előtt állok és ebben szeretném segítségeteket kérni.
Jelenlegi TIP HWW 3600l szivattyúm állandóan túlmelegszik és lekapcsol mivel egy ugyan ilyen szivattyút már más hiba miatt már elfogyasztottam így a cég termékeiben már nem bízom.
Amihez az új szivattyút keresem: 1000m2 kert, gyep, veteményeskert és dísznövények locsolása, jelenleg négyszögesőztetővel, szórófejjel és néhány ágyásnál árasztással (sajnos nagyon homokos a talaj így nincs az a víz amit ne nyelne el).
A jövőben szeretnék néhány szórófejes öntözőrendszert is a gyepre, de ez még odébb van. A kút és a kert legtávolabb öntözendő része közt van kb. 40 m a távolság.
Amit a kutamról tudok (kimértem adatok): 5 éve fúrt 125 mm-es csőkút, mélység 9,6 m; nyugalmi vízszint a felszíntől 5,5 m-re; egy CMI 800 szivattyúval tudtam most "tesztelni" 18l/perce a vízhozam (a kútban colos KPE cső van egy Gardena könyök a végén ez megy a szivattyúba egy rövid KPE csővel, a szivattyú nyomó oldalán pedig 20 m 3/4-es slag gyorscsatlakozóval ez nem tudom mennyiben befolyásolhatja az eredményt) ez 15 percen keresztül működve 0,42 m vízszint csökkenést eredményezett.
A TIP szivattyúval emlékeim szerint mértem már ennél több közel 30l-es hozamot is. Pár éve egy nap alatt szintén a TIP-el töltöttem meg 13 m3-es medencét is, így szerintem víz van a kútban.
Az eddigi szivattyúkkal inkább a nyomás (négyszög esőzető gardena aquazoom350/3 a néveleges terület töredékét locsolta csak be) illetve a tönkremenetel volt a problémám. Most valami strapabíróbb és nagyobb nyomást bírót szeretnék (kényelmi szempontból házi vízmű vagy azzal egyenértékűben gondolkodom pl. Al-Ko HWA 4500 vagy 6000/5 - bár nagyon drágák). Ha tudnátok javasolni akár más típust akár ezekről véleményt mondani nagyon örülnék neki. A 6000/5 -ős túlságosan nagy vízszállítása miatt aggódom is hogy esetleg nem bírná a kút (ha esetleg lefojtom egy csappal az nem árt a szivattyúnak??, nem csökkenti a nyomást??)
A segítséget előre is köszönöm!
rekro82

Olyan búvár ami használható is erre a célra 50-60 körül indul. Netes szemét, kínai ipari hulladék nem játszik. A dolog csak annyi hogy a szivattyút lerakod a ciszterna mellé. A szívócsövet ( lábszeleppel) belógatod a vízbe majd feltöltöd vízzel a légtelenítő csavaron vagy a nyomó oldalon keresztül a rendszert. Indítod és már nyomja is a vizet. Ezt követően ha sikerült a csatlakozásokat jól tömíteni és a lábszelep is jó akkor már csak indítani ill leállítanod kell. Mielőtt jönnek a fagyok kiveszed a szivócsövet és gondosan víztelenítesz mindent és téli pihenőre rakod a holmit. Következő szezon megint a feltöltéssel fog kezdődeni :)
SirGeorge

Hát igen sem a TIP sem az alko nem az a strapára való kategória. Az alko még úgy ahogy jól is néz ki de ha teheted ettől lép feljebb. A feladatra én inkább egy pedrollo-t javasolnék és nem kell házi vízmű, öntözni elég csak a szivattyú. Ha esetleg sok vizet nyomna amit nem győz a kút akkor a nyomó oldal egy golyós csappal fojtható ( bármely centrifugál szivattyúnak) általában a max vízszállítás 20% ig. Tehát egy 50 literes szivattyú 10 literig. Nem árt azonban ezzel kapcsolatban a karakterisztika görbe tanulmányozása.
Valami ilyesmire gondoltam : http://szivattyuk.hu/pedrollo-jswm-10mx.html
Persze ha az anyagiak korlátozottak akkor egy olcsóbb elpumps jpv 1300 is megteheti. http://www.barkacsonline.hu/termek.php?termek_ID=742
Természetesen megeshet hogy másutt olcsóbban is beszerezhető mint a linkelt oldalakon.
Kedves Lalibatyo!

Köszönöm a segítséget!
Köszönöm a választ!

Körbenéztem a környéken és pont akciózva volt egy Elpumps jpv 1300 és vettem is egy ilyen készüléket beüzeneltem, nagyon jól müködik kösznöm a segítséget!;)

Még egy kérdésem maradt amire nem nagyon találtam választ a leírásban, üzembehelyezés után le kell-e takarni valamivel vagy nem baj, ha ázik ?(pl esőben gondolom semmi baja nem lesz egy szivattyúnak?)

köszi
Üdv
Gratulálok ! -Én letakarnám még akkor is ha sok baja elvileg nem lehet. Ha az elektromos részek tömítettsége mégsem lenne jó akkor bejuthat a víz a motorba és bizony a tekercselés ezt nem szokta szeretni. Nem beszélve a műanyag kapocsléc fedélről amit az erős UV sugárzás öregít törékennyé tehet.
Kedves Lalibátyó, és a többiek,
rég jártam már erre: azóta is működik a rendszer, amit annak idején a segítségeddel "megépítettem". Egy Leo 90/55-ös szivattyúl használok egy 18m-es kutat, 50-es csőben jön a víz. 2 hagyományos szektoros szórófejet elvisz, nem nagy durranás, de már beletörődtem, és így használom (kb. 28l-t ad, a duplájának jobban örülnék) :)
A problémám viszont továbbra is az, hogy néhány nap (esetleg hét) után tönkremegy a szórófej. Eddig 6-ot vettem (kb. 2000Ft/db) és mindnek ugyanaz a baja: szektorálás közben megáll, és egy helyre locsol. Ha engedem körbe 360 fokban, akkor működik, de nem így akarnám használni. A bólogatós négyszög esőztetővel ugyanaz a baj: megáll. És ez innentől kezdve használhatatlan, mert ugye az nem forog körbe...
Mi teszi tönkre? A homok? Vagy a vastartalom? Ez utóbbit tudom, hogy magas, mert másnap mindenhol meglátszik a "rozsda".
Tervezek beruházni 1-2 hunter jobbfajta szórófejbe, de egyelőre nem merek, ha az is megadja magát, az már 6-7ezerbe fáj/db
Mit próbáljak meg?
Üdv!

Néhány napja kértem tanácsot és, ahogy írtam fentebb sikerült beszerezni egy Elpumps JPV 1300b-t mivel nem vagyok nagyon járatos a dologban egy előreszerelt szívócsővet 4m-es vettem hozzá(kb. ilyet http://www.barkacsonline.hu/kepnagyitas ... ek_ID=1609). Szivattyú le lett téve a ciszterna mellé a 4m-es szívócső leengedve, feltöltöttem egy 0,5colos 50m-es slag lett rákötve és a rendszert és az első probálnál gond nélkül is ment.

De a következő használatnál szinte rögtön indítás után ingadozott a víznyomás néha szinte teljesen elállt, a szívócsőben láttam, hogy légbuborékok keletkeznek és a motor hangja is váltakozik(olyan mintha lassúlna majd felpörögne). Próbáltam többször is feltölteni úja a szívattyút, de ugyanez a jelenség jött elő mindig. A szívócső vége teljesen vízben van, de ahogy eléri vízszintet tekeredik a cső nem egyenesen megy le. Nem nagyon értek hozzá ezért elég tanácstalan vagyok. A segítséget előre is könszönöm!
Üdv
nem véletlenül írtam KPE szívó csövet. Sajnos ezek többnyire gagyi vacakok. Nagy valószínűséggel vagy valamelyik csatlakozásnál szív levegőt vagy könnyen megeshet hogy egyszerűen kilyukadt a szívócső valahol. Lehet apró sérüléstől vagy akár gyári hibából. De megeshet hogy annyira nem UV álló hogy ennyit bírt a napon. Azért milőtt bármit tennél nézd meg a szívó kosarat nem e kapott oda valamit ami eltömte lent a víz alatt.
Előző 1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 31 Következő
462 hozzászólás Oldal: 10 / 31

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 78 vendég