Ezermester Fórum

Kerti munkák, virágok, növények, öntözés, kútfúrás, kertépítés, medence
462 hozzászólás Oldal: 29 / 31
Lalibátyó!
Nagyon köszönöm a kimerítő és részletes szakmai válaszod!
Hát sajnos akkor úgy néz ki, új kút lesz. Na most már akkor a feladat az, hogy rendesen körbejárva, ki kellene találni, hogy milyen paramétereket kérjek a kútfúrótól (akiről nem tudom, hogy ki lesz, senkit nem ismerek itt Szentes könyékén). Az odáig OK, hogy kb. 66m mély lesz. Aztán mire kell még figyelnem? Milyen átmérővel kérjem? Olyan 6-700m2 körüli területet öntözök, ez nagyrészben gyep, de vannak fák, bokrok. Úgy számoltam, hogy 12 szórófejre lesz szükségem (egy pár éve már öntözök 9-cel, de az kevés). Hunter MP rotator 3000 szórófejeim vannak. Gondolom az álom, hogy egyszerre vigyen 12-t, de ha legalább 6-ot vinne, annak már örülnék. Segítenél, hogy hogyan induljak el?
Előre is köszi.
A közhiedelemmel ellentétben nem csak a kút mélysége hanem a kivitelezés minősége és milyensége is legalább annyira fontos hogy minél nagyobb hozamú de homok mentes vizű legyen egy kút. Keresni kellene egy megbízható szakembert akinek ha elmondod mit szeretnél fogja tudni hogy miképp lehet megoldani. Arra felé rengeteg önjelölt " pisztolyfúrós " is dolgozik attól tartok nem náluk lesz a megoldás kulcsa, hanem olyas valakinél akinek van normális gépe (mélyfúrási vizsgás) és szaktudása is, ráadásul nem tegnap vizsgázott valami gyorstalpaló tanfolyamon.
Azért első körben magaddal beszéld meg mit tudsz erre szánni, mi az elvárt vízigény mert nem a rotátorok száma a vízmennyiség mérték egysége hanem a liter/perc ha szeretnél komoly megrendelőnek tűnni a megbeszélés során. Ha kapok valami pontosabb helyet rápillantok milyen kutak vannak a környékeden ami viszonyításként jól jöhet akár.
Lalibátyó, privátban küldtem a pontosabb helyet...
Az lehet,hogy elküldted, csak nem kaptam semmit tőled. :(
Hát ez fura, valóban...Most ismét megpróbáltam :)
Sziasztok!

A jelenlegi kerti szivattyú ami egy noname membrános szivattyú úgy néz ki hogy megadja magát már a sima esőztetőt sem tudja annyira meghajtani hogy 1 méternél messzebbre locsoljon. Ezt a szivattyút szeretném lecserélni. A kút ásott kút, tegnap mértem le 6,5 méter az alja és 1,5 - 2 méter a víz benne, a gyűrűk 90 cm átmérőjűek. A kertben a kút pont középen van olyan 20-22 méter a max. a kúttól ahova el kell vinni a vizet. A mostani vásárlásnál cél lenne hogy később esetleg ezzel a szivattyúval meg tudjam hajtani a fűnek az öntöző rendszerét ami 7,5 méter széles és 17 méter hosszú terület.
Mi a javaslat milyet vegyek?

Köszönettel
Müller Gyula
Mennyi a költhető keret ?
Szia úgy 30-40 ezer amiből szeretném megoldani a feladatot.
Annyiért nem tudok olyant ami nem lesz csalódás hamarosan.
És mi lenne az a szivattyú amit ajánlanál magasabb árkategóriában?
Ami kérdés lenne hogy erre a célra ilyen kútmélységnél az önfelszívó szivattyú használható és alkalmas?
Sziasztok,

Szeretnék egy kis tanácsot kérni búvárszivattyú választásban.
Van egy fúrt kutunk ami 9 méter mély, 20cm az átmérője és 5m a benne lévő víz magassága.

Nemrég meg lett mérve a vízhozama, 30 l/perc-es (1.8 m3/h) vízkivételnél 1m-et esik a vízszint és itt be is áll, nem csökken tovább.
A fúró ember azt javasolta, hogy olyan szivattyút vegyünk ami ennél azért többet tud, ne legyen csúcson járatva.

Ez lapján én a lenti 2 Elpumps-ot néztem ki.

-Elpumps BP 1/4 (https://elpumps.hu/termekek/melykuti-cs ... k/bp-14-2/)
-Elpumps BP 18/3 (https://elpumps.hu/termekek/melykuti-cs ... uk/bp-183/)

Az lenne a kérdésem, hogy ezek megfelelőek lennének vagy túl "erősek" egy ilyen vízhozamú kúthoz?

Mivel a szomszéd háza elég közel van a kúthoz ezért mindenképp búvászszivattyúban gondolkodom, kiegészítve egy áramlásszabályzóval (pl: DgFlow Presflo (1,5 bar)).
A kert legtávolabbi pontja amit locsolni kell az kb 50m-re van a kúttól.

A keret az kb 100e lenne az áramlásszabályzóval együtt.

Előre is köszönöm a segítséget.
És hány liter /perc lenne a locsolás vízigénye ? ( milyen módon szeretnél locsolni ? )
Hunter MP Rotator-os szórófejekkel tervezem megoldani a locsolást, amelyek a táblázat alapján 2,8 - 3,8 bar nyomás kell, hogy optimális legyen a működése.
A vizhozam értékek alapján úgy lennének kialakítva a körök, egy körön max 30 liter/perc legyen a felhasználás.

locsolando_terulet.png
locslolandó terület
locsolando_terulet.png (10.45 KiB) Megtekintve 5167 alkalommal.

hunter_mp_rotator_mp_1000_mp_2000_mp_3000.jpg
Hunter MP series
hunter_mp_rotator_mp_1000_mp_2000_mp_3000.jpg (222.89 KiB) Megtekintve 5097 alkalommal.
Az emelésre és az áramlási ellenállásra elmegy 1 bar. ez alapján a 2 szivattyúból az 1/ 4 kiesett mert nem tudja a 3+1=4 bar nyomásnál a 30 litert percenként. Marad a 18/3 ami viszont igen.

BP_gorb.jpg
BP_gorb.jpg (39.35 KiB) Megtekintve 5104 alkalommal.
Köszönöm szépen a segítséget LaliBátyó! :)
462 hozzászólás Oldal: 29 / 31

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 24 vendég