Ezermester Fórum

Kerti munkák, virágok, növények, öntözés, kútfúrás, kertépítés, medence
462 hozzászólás Oldal: 7 / 31
Előző 1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 31 Következő
Tisztelt Lalibatyo !

Úgy néz ki, hogy holnap reggel nekifutok újra, vettem 3x2m PVC 1" csövet, meg akarom toldani a szívószárat, mert arra gondolok, hogy a nyugalmi vízszint , ami egyébként 6,5m-en van megmértem, a szivattyú indulása után lehet , hogy leesik akár
8 m alá is, ami nekem viszont már probléma, mert a jelenlegi szívócső hossza ennyi. Ezér akarok toldani bele. Ki vettem a szívócsövet, a végén réz lábszelep volt , széttekertem beragadva nem volt. De ezt is kicserélem egy új visszacsapószelepre.
ÚGY gondolom, hogy a lábszelepet lecserélem, majd alá toldok még 4 méter szívócsövet , hogy üzem közben is biztosan beleérjen a vízbe. Nem akarom rögtön beletoldani 4m-et, mert akkor az már 12méter lenne, és ha oda rakom a visszacsapó szelepet , akkor nem biztos, hogy fel tudja venni a szivattyú a vizet, mert a maximális szivó mélysége 9m. Jól gondolkodom?

Köszönöm
Üdv
Hát nem. A szivattyú max szívómélysége úgy mérendő hogy megmérjük a szivattyúzandó víz és a szivattyú közti függőleges távolságot. Ez elvileg 9 méter de jó ha nem több 7 nél (max 8) mert akkor aknát kell ásni a szivattyúnak hogy közelebb kerüljön a vízhez. A szívócső víz alatti hossza nem számolandó bele a szívómélységbe. Tehát akár több 10 méter is lehetne, de minek mikor csak áramlási ellenállást okoz és költséges is. Nyugodtan told rá a 4 métert egyből.
Üdv, lalibatyo!

Lecseréltem tegnap a lábszelepet, visszacsapószelepre, és utána ALÁ még beletoldottam 4m szívócsövet. Így a szívócső vége kb. 12 méteren van, de a helyzet nem változott semmit. Van-e annak jelentősége , hogy a visszacsapó szelepet nem a 12 méter szívócső végére raktam, hanem maradt az eredeti 8m mélységben?
Ugyanannyi kb a vízhozam mint eddig, 12liter/perc és levegős.
Most megnéztem az egyik szomszéd kútját, ami kb 20-25 m-re van a mi kutunktól. Az övének más a kialakítása, nincs a kútban belógó szívószár, hanem azt mondja, hogy a kútfej kialakításnál van egy CSAPPANTYÚ betéve, azt mondja, hogy ugyanolyan elvű, mint a norton karos pumpában szokott lenni. Erre csatlakozik a szivattyú. Azt mondja, hogy én is alakítsam át ilyenre. De ilyenkor a szivattyú gyakorlatilag akkor a teljes béléscső keresztmetszeten dolgozik? Szerinted működhet a dolog? Nem tudom, hogy pontosan hogyan keressem a szaküzletben ezt a csappantyút? TORLÓCSAPPANTYÚ esetleg? Még azt sem tudom , hogy hogyan rögzítem a kútfejre helyezett, mondjuk 72 vagy 83mm átmérőjű csődarabban ezt a csappantyút? Ilyen átmérőjű csöveim vannak itthon.
Egyébként a szivattyú működése közben lehet hallani talán a levegőnek az áramlását, mert ekkor kicsit megváltozik a szivattyú hangja, enyhén súrlódó hang, talán ekkor próbálja kidolgozni a levegőt magából? Gondolom, hogy a szivattyút csak nem égettem le, mert akkor még ennyi vizet sem szívna, ugye? Mi van ha egy szivattyú tönkremegy , akkor gondolom egyáltalán nem továbbít vizet , esetleg folyik is belőle valahol?
Az üzemi vísszintet, hogyan szokták egyébként mérni egy kútban?

Köszönöm válaszod
Üdv
Itthon kipróbáltam a szivattyút egy hordóból szívatva a vizet, igen jól működött kb 10 másodperc alatt kikapta az 50 liter víz felét a hordóból , láthatóan nagy nyomóoldali nyomással, mert egy régi vászonbetétes csövet raktam rá, aminek a külső felülete, már elég repedezett volt, így aztán olyan is volt mintha csepegtető öntöző lenne, sok helyen engedte a vizet. A szivattyú engem meggyőzőtt, hogy jól működik.
A csappantyút egyébként vászonbetétes gumilapból fogom elkészíteni legalább is most úgy gondolom, hogy kb. 3mm vastagságúból fogom kivágni a megfelelő méretet, egy próbát megér ez a módszer is talán !
Talán jobb ha egy visszacsapó szelepet építesz be a "csappantyú" helyett.
Üdv, lalibatyo

A visszacsapószelepet hová is kellene beépítenem? Fent a talajfelszínen, a szivattyú és a kútcsatlakozó csonk közé?
Egyébként rájöttem, hogy amit én betettem a szívócsőbe, az nem visszacsapószelep, hanem súlyterheléses, kúpos zárású LÁBSZELEP.
http://www.grando.hu/labszelep-sulyterh ... 1531799373
Akkor ennél nem probléma, hogy nem a szívócső végére 12m-re raktam , hanem 8m-en építettem be és még alatta van 4m szívócső?
Hogy néz ki egy visszacsapószelep?
Köszönöm
Üdv,

A visszacsapószelep valami rugós kilalakítású? Két fajtáját láttam alapvetően réz csappantyúval vagy műanyag csappantyúval.
Melyiket ajánlod? Esetleg linkelné be egy mefelelő tipust?
Köszönöm
csak is a rezet.
Tisztelt lalibatyo !

Úgy néz ki, hogy megoldódott a probléma. Csináltam egy kútfejet, 1"os csatlakozással, a flexibilis PVC csövet kiváltottam fix vascsővel és bontóhollanderrel. Lábszelepet letettem a szívócső végére. Most már nem levegős a víz, a vízhozam is így már 36 liter / perc. Ez már nekem megfelelőnek tűnik.

Köszönöm a segítséget !
Sziasztok.

Egy nagy kérdésem lenne.Vettem egy elpumps vb 25/900 házi vizmüvet 35000 Ft most meg a Metroba látom hogy a vb 25/1300 Bronzlapátos 36000 Ft.És még ki tudom cserélni őket.
Jelenleg egy gyűrűs kutam van 3 m vizoszloppal.Most csak kertet locsolok vele.(Beszart a membrános szivattyum)
De majd idővel elköltözünk és akkor be akarom kötni a lakásba is a vizet akár lehet minden vizvételi helyre, + kertet is locsolni.
Elég lenne e a kisebb is ellátna-e vajon minden vizvételi hellyet vagy cseréljem a nagyobbra ami többet eszik 500w-tal.Csak kihasználnám vajon??Ez a nagy kérdés.
Válaszotokat elöre is köszönöm.
Szia Péter
A 900 -as elegendő egy ház ellátására és slagos ( 1 db kézben tartott vagy telepített szórófej) ellátására. 30 liter vizet tud szállítani percenként 2,5 bar nyomás ellenében. 3 baron is megy a 20-22 liter. Viszont az emelési magasságból levonandó a szívómélység és ha az a 3 méter víz 7 méter mélyen kezdődik akkor már lehet karcsó a 900- as szivattyú. Ha több szórófejet szeretnél majd használni akkor van értelme a szivattyút nagyobbra cserélni mert kb 15 literrel többet tud percenként ugyanazon nyomáson mint a 900-as. Ha a kutad vize 7-8 méternél mélyebben kezdődik akkor lehetnek gondok is ezekkel a szivattyúkkal.
Üdvözletem!

Van a kertünkben egy ásott kút, mely 12 m mély és kb 8-9 m mélyen kezdődik a víz színt, ami kb 3-3.5 m mély.
Locsoláshoz szeretnék szivattyút venni különösebb öntöző rendszert nem szándékozom kialakítani csak egy slag amiből folyik a víz.
A telek 903 m2, a kúttól a kert vége kb 50 m-re van. Én búvárszivattyút vásárolnék, a férjem azt mondja, hogy inkább kerti szivattyút venne.
Gondoltam egyet és inkább kikérem egy okos ember tanácsát, mit javasolna. Nagyon köszönöm a segítséget Zsuzsa
Üdv
Ha teheted akkor búvárra szavazok én is hiszen a mélység épp határeset de inkább már több is mint ahol még egy jó kerti szivattyú használható, ráadásul egy csomó apró boszzűságtól is megmenekülsz egy búvárral.
Nagyon szépen köszönöm. És még annyi lenne a kérésem, hogy valamilyen megbízható típust tudnál-e ajánlani?
Felmerült az Al-ko és a Pedrollo, de ha van esetleg más variáció is tipusszámmal együtt nagyon köszönöm.
Zsuzsa
Üdv!
Lalibátyó a Pedrollo-t, Leo-t, és az Elpumps-ot szokta ajánlani. Nekem Elpumps BP 18-3 típusú búvárt ajánlott ásott, 15 m mély kútba és kiválóan működik. 8)
Két locsolófejet is elvisz lazán.

Kell még hozzá néhány apróság:

Réztányéros visszacsapószelep, hogy ne folyjon vissza a víz a kútba leállítás után (bár nem mindenkit zavar) és réz fittingek a KPE csőhöz, valamint rozsdamentes karabíner és lehetőleg olyan kötél ami nem nyúlik(pl.: hegymászó kötél) a felfüggesztéséhez:

SAM_1961.JPG
SAM_1961.JPG (31.47 KiB) Megtekintve 9446 alkalommal.


Visszacsapó szelep a szivattyú végén:

SAM_1967.JPG
SAM_1967.JPG (32.42 KiB) Megtekintve 9370 alkalommal.


És összeszerelve leengedés előtt:

SAM_1975.JPG
SAM_1975.JPG (164.43 KiB) Megtekintve 9458 alkalommal.


Jó kis masina, hálás vagyok érte! :wink:
Előző 1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 31 Következő
462 hozzászólás Oldal: 7 / 31

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 29 vendég