Ezermester Fórum

Kerti munkák, virágok, növények, öntözés, kútfúrás, kertépítés, medence
462 hozzászólás Oldal: 25 / 31
Előző 1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 31 Következő
Üdv!
Szivattyú választás előtt állok. Egy ásott kútból szeretnék öntözni ami 5 méter mély, 80 cm az átmérője és a nyugvó vízszint kb 3,5 méter a földfelszíntől mérve. 50-60 méterre kellene elnyomnia a vizet. Volt már több membrános szivattyúm de 1 évnél tovább nem bírták és úgy hallottam, hogy a kútnak sem tesz jót. Milyen szivattyú lenne megfelelő a számomra?
Alapvetően a kérdést a pénzügyi keret dönti el. Membrános árában megbízható ajánlatom nincs, a kínai netes piacos termék szintén kerülendő. Amit merek ajánlani :
https://www.szivattyubolt.hu/pedrollo-top-multi-2

Ha ez nagyon nem fér bele a keretbe akkor ezekkel a kútadatokkal akár egy felszívó kerti szivattyú is lehet jó választás, igaz kicsit macerásabb az üzemeltetése mint egy búvárnak.
Önfelszívós szivattyú közül milyent érdemes venni?
Ezt a fajtát néztem ki. http://elpumps.hu/termekek/kerti-szivattyuk/jpv-1500-b/
Lenne értelme a tartályos változatát (VB 50/1500 B) megvenni? Lenne különbség a 2 között?
Bőven elég a 900 -as is, nem rizsföld árasztás lesz gondolom :) Kert locsolásra nem igazán jó a tartályos mert azon van egy nyomás kapcsoló ami majd ki-be kapcsolgatja a szivattyút és ez bizony nem jó neki. Ezt kerülendő elkezdik piszkálni a nyomás kapcsolót aminek pedig többnyire nem öröm a vége. Az öntözés amúgy is úgy zajlik hogy vagy öntözöl vagy nem, tehát ha kell bekapcsolod ha meg nem akkor ki.
Lalibátyó, én afelől érdeklődnék, hogy egy adott árkategóriában, hogyan választanál szivattyút. Mert Pedrolloból is rengeteg típus van hasonló karakterisztikával. Azt még csak értem, hogy más a felépítésük (periférikus, jet, 1 vagy több fokozatú stb.), de ha a szükséges vízmennyiség és nyomás megvan, akkor mit nézzünk még?
Nekem viszonylag kis vízmennyiségre (max. 20l/p) lenne szükségem egy ásott kútból 3-4 m mélyről. Egy-egy öntöző körben csak 2-3 MP rotátor van, ill. csepegtető csövek, plusz wc-k a házban. Viszont állandó, napi 8 órás üzemet is bírni kellene (falhűtés). Mi a különbség pl. a Plurijet 4/80, és a 4cr80 ill. a jsw1a és a jcr1a ill. a pk70 és a 4cp80 között? Mind 600 W-os. Te melyiket választanád? Vagy valami mást? Lehet hogy erre elég valamelyik 450w-os típus is? (búvárt nem szeretnék)
Köszi.
Szia
Párszor már megfutottam hasonló köröket kérdezőknek és mindig a legolcsóbb győzött. Amúgy magamnak búvárt vennék.
Lalibátyó, én nem a legolcsóbbat keresem. Abban biztos egyetértesz, hogy a Pedrollok jó ár/érték aránnyal rendelkeznek. Ezért én pont ezekről kérdezném a véleményed, nem kínaiakról. Azok a típusok, amiket felsoroltam, mind 50-60eFt, azaz bármelyiket választom is, az nem a legolcsóbb lesz, mert kb. egyformák. De elfogadom azt is, ha azt mondod, hogy ennyiért még Pedrolloból sincs jó önfelszívós. Biztos van tapasztalatod ezekkel is, nem csak búvárral. Csak a szakmai érvekre lennék kíváncsi. Segíts lécci! Köszi.
Mi a különbség pl. a Plurijet 4/80, és a 4cr80 ill. a jsw1a és a jcr1a ill. a pk70 és a 4cp80 között?

Bocsi de így melószezon közepén nincs időm részletekbe menő okfejtegetésekre és összehasonlító tesztekre 6 szivattyú közt.
A felsoroltak közt van ami alapból nem önfelszívó neked viszont kritérium hogy az legyen :
De elfogadom azt is, ha azt mondod, hogy ennyiért még Pedrolloból sincs jó önfelszívós.


Van ennyiért jó önfelszívós. Egyébként ha túl sokat akarod használni jobb a 3 fázisú, de ha fáziskimaradás van abból baj is lehet. Aztán az sem mindegy hogy mennyire zajos. Ami pedig a legfontosabb hogy a munkaponti vízszállítás az essen egybe az igényelt víznyomással és mennyiséggel.
Amúgy a Pedrollo nem a P1 hanem a P2 teljesítményt adja meg az adatlapon de a P1 vagy számítható vagy azt is ráírják csak nem azzal hirdetik így a valóságban nem 600 wattot fognak fogyasztani hanem többet. Sajnos az árképzésük viszont messze nem baráti más országokkal hasonlítva, de ez egy másik történet :)
Sziasztok,
(üdv Lalibátyó így 5 év után...:) )
Úgy néz ki, megadta magát a Leo 90/55-ös szivattyú. Földzárlatosnak tűnik, levágja a fí relét. Kiemeltem, 2 napot száradt a napon, de továbbra is levágja. Amúgy egy 50-60cm mély, nyirkos aknában van, teteje bénán bedeszkázva, és erre a területre is locsol(t). Tiszta rozsda az egész gép. Minden télen melléképületbe vittem, ennek ellenére minden tavasszal csak úgy indult, hogy szétszedtem, kézzel megtekertem a járókereket, mert meg volt szorulva. Brutál vasas a víz, a szektorálós szórófejeket, billegő négyszög esőztetőket 2 hét alatt kinyírja. Egyedül az MP rotátort viszi, azzal nincs gond.
De visszatérve: nem tudom levenni azt a fedelet, ahová a tápkábel megy, belerohadt a csavar. Más valamivel érdemes próbálkozni, javítani, alkatrészt cserélni szerintetek, vagy kuka az egész? Van ezzel tapasztalatotok mi romolhatott el benne, vagy hogy tudnék erre rájönni?
Köszi
Hello
Hát a nyirkos vizes akna az nem épp szivattyú barát megoldás. Pl a Grundfos esetében kizáró ok garanciális vita esetén mert ugyan fröccsenő víz ellen védett de csak száraz helyen :) Persze az összes többi sem szereti ha vízben tocsog mert mégsem búvárszivattyú egyik sem. Az hogy szoros volt szezon kezdéskor a szivattyúd tengelye pedig a csapágyak hibája mert rozsdásak lehettek. Célszerű saválló csapágyakra cserélni a normál csapágyakat de az egy kisebb vagyon megint.
- Szóval a megoldási javaslatom : tekercselést felejtsd el egy vagyon és akkor még csapágyak tengelytömítés és ami törik a szétszedés összerakás során. Elvileg van külön állórész hozzá, ha mégis a felújítás mellett döntenél. Szerintem okosabb ha veszel másikat ezt pedig ha tudod eladod alkatrésznek, vagy megtartod játszani ha valóban az a baja amit írsz. Azért én lekapnám azt a fedelet, ha másképp nem széttöröm és veszek másikat ha mégsem kell kukázni a cuccot.
Értem, hajlok én is az újra (pontosabban belátom, hogy kénytelen vagyok).
Viszont kérdés, hogy mit vegyek helyette? Ismét Leo 90/55? Ezt itt helyben (Szentes) 36eFt-ért adják. 50e-ig van, amit inkább érdemes megvenni?
Olyan 28-30l/perc-et mértem anno. Ennyit legalább tudnia kéne az újnak is. A cső 50-es, a kút 18m mély. Egyéb adatot sajna nem tudok :(
Attól tartok csak drágábbat fogsz találni ami jó is. Én ugyanilyet vennék a régit pedig megtartanám hátha egyszer valami kell belőle de szerelési gyakorlat céljára sem rossz.
Tisztelt Lalibátyó!
Segítséget illetve tanácsot kérnék:
van egy fúrt kutam, ami 12 méter mély és 8 méternél van a vízszint.(elméletileg 4 m a vízoszlop)
Most lett mélyítve, az alján csak 125 mm-es cső van besüllyesztve
Előzmények: tavaly vettem (sajnos) egy piaci Strausz 1.1 Kw-s mélykúti szivattyút, locsoláshoz, medence feltöltéshez.
Idegesítő és már nagyon unom, hogy kétpercenként leáll pihenni egy fél percre....
Utánajártam a neten, sajnos a hőkioldó kapcsolja le, de ezt nem mondta a "kedves" eladó hogy ilyen gyakran!
Most ott tartok, hogy cserélném egy Hecht 5320 tipusú mélykuti szivattyúra. Alternatíva volt még egy felszíni centrifugál szivattyú (elpumps 900) de ehhez már nincs kedvem sem időm aknát mélyíteni (min.1,5 m) a cső köré majd kifalazni stb...
Tehát a kérdésem, hogy az említett szivattyú jó lenne a fentiekre illetve ennél is előfordulhat a gyakori leállás (pihenés)??
Volt szakember, aki azt mondta hogy a gyakori leállás okai között szerepel pl hogy a kézi locsoló pisztoly nagyon lecsökkenti a nyomást, ezáltal melegszik a szivattyú hiszen nem tudja a teljesítményét így leadni...
Másik vélemény, hogy nem volt megfelelő a szivattyú hűtése, ugyanis a 125-s cső és a szivattyú test közötti 2,5 cm -s vízmennyiséget felmelegíti a működő szivattyú!!!!!????? (számomra ez hihetetlen)
köszönettel

Péter
Szia Lalibatyo!
Szivattyú választásban szeretném kikérni a tanácsod. Idén tavasszal furattam egy kutat a kertem végébe. 13m mély, 125ös PVC. Nyugalmi vízszint 9m, üzemi vízszintről, illetve hozamról sajnos nincs információm. A kútfúró úriember utólagos véleménye alapján 50 l/p simán tud, mert ő 80-al szívta meg, és szerinte azt lazán bírta. (Amikor furattam, ezen paraméterek létezéséről sem tudtam, így nem is kértem meg, hogy tájékoztasson róla...). Ami biztos, hogy valamelyest homokol, 5dl pohárba kivett víz alján található némi homok.
Amire használnám: Első sorban 500nm gyep automatikus öntözése + jónéhány tuja csöpögtetése. 2 kerti csap alkalmanként használva. Illetve jó lenne, ha 2 WCt is el tudna pluszban látni. (Ez kb +1m magasság).
Jókat olvastam a Pedrollo búvárokról, pl 4BLOCKm 2/10, bár az adatlapja alapján az 20-60m-re van tervezve, nekem maximum 14m-t kéne emelnie.
~100e HUFnál nem szívesen aldoznék többet szivattyúra.
Előre is nagyon köszönöm a segítséged!
Kedves Péter
A Straus-t nem kell bemutatni, ipari hulladék. A másikat nem ismerem de nem érzem hiányát :)
Tessék a régi bevált típusok közül választani, szakkereskedőnél. Persze ha szereted a kihívásokat és a kalandokat akkor .....
Előző 1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 31 Következő
462 hozzászólás Oldal: 25 / 31

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég