Ezermester Fórum

Kerti munkák, virágok, növények, öntözés, kútfúrás, kertépítés, medence
462 hozzászólás Oldal: 20 / 31
Előző 1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 31 Következő
Hát ez "épp még működik" kategória a felső szivattyúnak. Közelebb kéne rakni a vízhez ha lehet.
Esetleg lenne valamilyen javaslatod konkrét tipusra, hogy mit vegyek?
Sajna a szivattyút nem tudom mélyebre rakni mert a kút körül teljesen betonozva van minden.
Sziasztok!

Véleményetekre vagyok kíváncsi!
Szerintetek milyen szivattyút vegyek ?
10 méteres fúrt kutam van és egy darab Rain Bird 8005 szórófejet alkalmaznék. 5-6 bar közötti nyomásra lenne szükségem, és 80-90 liter vízre. 100m tömlő . A szivattyút 7-8 méterre raknám le. Egy szivattyú boltba a Pedrollo 4Block 4/14-et ajánlották nekem. Csak 1 fázisú motor jöhet szóba.

Válaszotokat előre is köszönöm!
Szerintem az épp kevés lesz kategória bármely tagja a Pedrollo 4Block nak. A csőnek is van ellenállása a 100 méter tömlőnek meg pláne, főleg ha 3/4-es ehez a mennyiséghez. Ha kevesebb is elég akkor talán de ha kell az 5 baron a 90 liter akkor nem. Én inkább a 4SR szériából választanék, aztán hogy egy fázisban van e ? Kérdezd itt : http://www.szivattyu.com/ vagy este keresek.

pedrollo-4block-jelleggorbe kicsi.jpg
pedrollo-4block-jelleggorbe kicsi.jpg (92.29 KiB) Megtekintve 2381 alkalommal.
lalibatyo írta: Szerintem az épp kevés lesz kategória bármely tagja a Pedrollo 4Block nak. A csőnek is van ellenállása a 100 méter tömlőnek meg pláne, főleg ha 3/4-es ehez a mennyiséghez. Ha kevesebb is elég akkor talán de ha kell az 5 baron a 90 liter akkor nem. Én inkább a 4SR szériából választanék, aztán hogy egy fázisban van e ? Kérdezd itt : http://www.szivattyu.com/ vagy este keresek.

pedrollo-4block-jelleggorbe kicsi.jpg



Akkor esetleg a 4SRm 6/13??
robinred írta:
lalibatyo írta: Szerintem az épp kevés lesz kategória bármely tagja a Pedrollo 4Block nak. A csőnek is van ellenállása a 100 méter tömlőnek meg pláne, főleg ha 3/4-es ehez a mennyiséghez. Ha kevesebb is elég akkor talán de ha kell az 5 baron a 90 liter akkor nem. Én inkább a 4SR szériából választanék, aztán hogy egy fázisban van e ? Kérdezd itt : http://www.szivattyu.com/ vagy este keresek.

pedrollo-4block-jelleggorbe kicsi.jpg



Akkor esetleg a 4SRm 6/13??

Azt elfelejtettem mondani 1 colos a tömlő
Kb. 3 bar a nyomásesés 100 méter colos tömlőn ha 90 litert szeretnénk "kicsorgatni" a végén percenként. Persze a csatlakozóknak is megfelelő keresztmetszettel kell rendelkezni. Tehát a cső másik végére olyan szivattyú kell ami tudja a kútmélységből adódó 1 bar + veszteség 3 bar +kívánt nyomás 5 bar tehát 9 bar ellen tudja a 90 litert. Ez pedig a 4 SR6-17 de az is neccesen. Vastagabb tömlővel már más lenne a szitu. Aztán a szokásos kérdések hogy a kút bírja e, no és a tömlő a betáp oldalon a 8 bart ?
lalibatyo írta: Kb. 3 bar a nyomásesés 100 méter colos tömlőn ha 90 litert szeretnénk "kicsorgatni" a végén percenként. Persze a csatlakozóknak is megfelelő keresztmetszettel kell rendelkezni. Tehát a cső másik végére olyan szivattyú kell ami tudja a kútmélységből adódó 1 bar + veszteség 3 bar +kívánt nyomás 5 bar tehát 9 bar ellen tudja a 90 litert. Ez pedig a 4 SR6-17 de az is neccesen. Vastagabb tömlővel már más lenne a szitu. Aztán a szokásos kérdések hogy a kút bírja e, no és a tömlő a betáp oldalon a 8 bart ?


Esetleg ismered ezt a szórófejet (Rain Bird 8005)? Szerinted evvel a szivattyúval (Pedrollo 4SR6m/13 ) jól működne?
MŰSZAKI PARAMÉTEREK
Öntözési sugár: 17.4-24.7 m
Optimális működési nyomás: 3.5-6.9 bar
Vízfogyasztás: 2.54-8.24 m3/h

Persze fog működni, csak kevesebb víz folyik ki rajta és nem fog messzire spriccelni. 40-50 es nyomócsővel (tűzoltó tömlő) ez már nem probléma mert nincs akkora nyomásveszteség a csövön.
lalibatyo írta:
MŰSZAKI PARAMÉTEREK
Öntözési sugár: 17.4-24.7 m
Optimális működési nyomás: 3.5-6.9 bar
Vízfogyasztás: 2.54-8.24 m3/h

Persze fog működni, csak kevesebb víz folyik ki rajta és nem fog messzire spriccelni. 40-50 es nyomócsővel (tűzoltó tömlő) ez már nem probléma mert nincs akkora nyomásveszteség a csövön.


Nekem az is jó ha 35-40 méter átmérőjű kört öntöz, víz meg akkor keveseb lesz, 80liter talán lesz.
robinred írta:
lalibatyo írta:
MŰSZAKI PARAMÉTEREK
Öntözési sugár: 17.4-24.7 m
Optimális működési nyomás: 3.5-6.9 bar
Vízfogyasztás: 2.54-8.24 m3/h

Persze fog működni, csak kevesebb víz folyik ki rajta és nem fog messzire spriccelni. 40-50 es nyomócsővel (tűzoltó tömlő) ez már nem probléma mert nincs akkora nyomásveszteség a csövön.


Nekem az is jó ha 35-40 méter átmérőjű kört öntöz, víz meg akkor keveseb lesz, 80liter talán lesz.

Vagy esetleg a Pedrollon kívül tudsz ajánlani olyan szivattyút ami 100l/percet tud és lenne a szórófejemnél 5 bar?

IBO 4 ISP 3-16 Csőkút szivattyú vagy hasonlók esetleg?
Vagy esetleg a Pedrollon kívül tudsz ajánlani olyan szivattyút ami 100l/percet tud és lenne a szórófejemnél 5 bar?

nem.
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni szivattyú témában. Adott egy kút egy olyan településen, ahol a talajvízszint általában elég magas (a Dunától kb 2km távolságra van a telek), kb. 2 méteren már biztosan van víz, maga a kút belső átmérője 80cm, kb. 5 méter mély, a vízszint pedig kb. 2m magasságban van. Ezzel szeretnék öntözni egyelőre még egy kisebb kertet, csepegtetős öntözéssel úgy, hogy egy hordót töltenék meg a kútból egy szivattyú segítségével, automatikusan vezérelve. Magát az öntözést gravitációs szelepekkel csinálnám szintén automatizáltan. Eddig a történet elég egyszerű, gondolom ehhez kb bármilyen szivattyú megfelelő lenne. Viszont építkezni szeretnénk hamarosan és majd a később kialakuló kertet - ami többnyire füvesített lesz és kb 400nm - is szeretném majd automata öntözőrendszerrel öntözni. A kérdésem igazából az, hogy ehhez a kúthoz milyen szivattyút vegyek, ami mindkét célra megfelelő lehet. Mivel később az automata öntözéséhez szükséges szórófejekhez gondolom 2-3 bar nyomás legalább szükséges, vagy akár még több is. Átböngészve a netet vsz. az önfelszívó szivattyú lenne ideális talán erre a célra, mondjuk egy Pedrollo JSWM 2CX elég lehet erre a feladatra, vagy vegyek nagyobbat?
Ha 20-30 literes körök lesznek akkor elég lesz. Ha nagyobbak akkor kevés.
Előző 1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 31 Következő
462 hozzászólás Oldal: 20 / 31

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 27 vendég

cron