Ezermester Fórum

Kerti munkák, virágok, növények, öntözés, kútfúrás, kertépítés, medence
462 hozzászólás Oldal: 12 / 31
Előző 1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 31 Következő
Köszönöm a gyors választ:) Egy úszókapcsolós ásottkút szivattyúra gondoltam. Tudnál ajánlani egy-két fajtát ebből a szivattyú fajtából? Esetleg boltot is. Ár-érték arány szempontjából is érdekelne. (Ásottkút vagy inkább csőbúvár? Ha kell szeretek vele dolgozni.) Várom válaszod. Üdv: tuzo
Köszönöm a választ! :)
Sajnos más infót nem tudtam szerezni a kútról.
Volt időm böngészni a szivattyúk között, ezt találtam még, jónak tűnik. Mik a vélemények? szervíz, alkatrész stb
IBO WZ 750
Az IBO az kína bárki bármit mond. Ha pedig kínai akkor inkább leo ebben a kategóriában. Ez pedig periférikus amiről én inkább lebeszélek mindenkit mert csak kristálytiszta vízbe való, ráadásul ez túl is van bonyolítva azzal az "önfelszívós" szerkezettel.
Igazából amíg a kút adatai nem ismertek addig csak álmodozás bármi. Ha kevesebbet tud a kút mint a szivattyú akkor feleslegesen vettünk nagyobb szivattyút, és vissza kell fojtani, ha többet tud a kút akkor ekkora terület öntözéséhez inkább valami nagyobb kéne hogy haladósabb legyen az öntözés. Talán egy próba szivattyúzást kéne csináltatni egy hozzáértővel hogy kiderüljön a lényeg.
Oks! Köszi az infókat! Keresek a közelben egy kutas szakit! :)
Tudja-e valaki, hogy a klasszikus hidroszeres acélgolyós kútfejben minek van mindkét ágában egy-egy acélgolyó? Ha csak az egyik ágat használja az ember egyszerre, akkor nem lenne elég csak egy a kútcsőben, közvetlenül az elágazás alatt? Másik dolog: a két ágban lévő golyók összefüggésben vannak egymással? Pl. ha az egyik nem zár rendesen akkor mindkét ággal gond van?
Sziasztok!

Milyen úszókapcsolós ásottkút szivattyút vegyek? Valaki tud segíteni?
Hello zagor

Mivel két szivattyú is köthető a kútra ( kézi és gépi) ezért két visszacsapó szelep (golyós szelep) szükséges, hiszen ha csak két nyitott csővég lenne szelep nélkül akkor onnan szívna levegőt ahol épp nincs szivattyú. Természetesen 1 szelep is elég de arra az ágra amelyikre a szivattyút teszed, a másikat pedig le kell blindelni.
tuzo írta: Sziasztok!

Milyen úszókapcsolós ásottkút szivattyút vegyek? Valaki tud segíteni?


Hát a szokásos kérdéseim a korrekt válasz érdekében :
Milyen mély a kút ? milyen mélyen kezdődik benne a víz ? mire akarod használni ? ha öntözőrendszert akarsz üzemeltetni mekkora a nyomás és mennyiségi igénye a rendszernek, vagy az egyes köröknek ? Van e anyagi korlátja a beszerzésnek ?
Szia Lalibatyo!

Ciszternába lenne, öntözőrendszert szolgálna, 3 bar, 30-40 liter/perc. Hát anyagi korlát... van, de összehasonlítás kedvéért lehet álmodozni. :wink:

köszi
Kezdésnek egy Pedrollo top multi 2 épp a kívánt paramétert teljesíti beleszámítva a néhány méternyi ciszterna mélységet is.
pedrollo-top-multi-jelleggorbe.jpg
pedrollo-top-multi-jelleggorbe.jpg (197.04 KiB) Megtekintve 4344 alkalommal.



Viszont ha túl hosszú a vízvezeték ( és vékony) akkor "egy számmal nagyobb" kellene. Például a Pedrollo NKm 2/2-GE. Vigyázni mert létezik úszókapcsoló nélküli változata is :!: Ez már elég húzós árban van és ilyenkor elgondolkodik egy "ezermester" hogy csinál egy úszókapcsoló vezérelte konnektort aztán arról járat egy búvárszivattyút.
Köszönöm a gyors választ!
Szép napot mindenkinek!

Az lenne az elvetemült ötletem, hogy önfelszívó szivattyút a ciszernába telepítenék, a tulfolyó és a tető közé beférne. Vélemény?
Az attól függ mekkora a hely. Mondjuk én búvárt tennék mert nem levegősödik nincs szívócső lábszelep stb amivel sokan "szívnak" és ha nincs visszacsapó akkor fagytalanítani se kell. Mindez csak kicsit drágábban.
Tisztelt Lalibatyo!

Kérdésem az lenne egy 35 méteres fúrott kutam van 2 colos csővel 90l/percenként a hozama kérdésem az lenne, hogy erre ez a szivattyú http://www.szivattyu-shop.hu/szivattyuk ... iszivattyu megfelelő lenne-e?
és hogy 5 db http://www.ontozorendszer-diszkont.hu/k ... rofej.html ilyen típusú szórófejt elbírna e?
Köszönöm előre a válaszát.

Üdv.: Zsolt
Hello Zsolt
Papírforma szerint igen, de nincs a szórófej adatai közt hogy a 15 liter az 2 bar vagy 4 bar nyomáson értendő. Ill azt sem tudjuk hogy a 90 literhez mekkora szívásmélység tartozik a kút esetében mert az emelőmagasságból a szívómélység levonandó. 2" alatt a szívócső vastagságát érted ?
Előző 1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 31 Következő
462 hozzászólás Oldal: 12 / 31

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 36 vendég