Ezermester Fórum

Kerti munkák, virágok, növények, öntözés, kútfúrás, kertépítés, medence
374 hozzászólás Oldal: 12 / 25
Előző 1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 25 Következő
Kedves Lalibátyó!

Csak nem sikerült csevegnünk a múlt vasárnap.
No, mindegy, azóta engedtem vizet egy másfeles palackba. Az érdekelt volna, hogy pár napos állás után lesz-e az alján homok. Szerencsére nincs, teljesen tiszta.

Arra gondoltam, ez lehetne egy jó megoldás nekem:
http://www.elpumps.hu/hu/termekek/melyk ... P_1_4.html

Közben a rezgő búvárom kiszedés előtt zárlatos lett, így még aktuálisabb a csere.
Egy végső megerősítésre várnék (esetleg árajánlatra).
Az én webese ajánlatom változatlanul áll, mindentől függetlenül.

Üdv: bp
Köszönöm a választ!

Sajna az alsó cső perforációját nem láttam, de a szaki a szomszédos telkeken is fúrt kutat (felső szomszédnál, lefelé pedig ötöt és egyik kút sem homokol) ugyanazzal a módszerrel csinálta.
Az egyiken építkeznek, most csinálták az alapot, a kutat 2 hete fúrta, másnap tiszta volt a vize, azt is membrános szivattyúval locsolják, kristálytiszta a víz! A kút 8,2 m mély 3,2 m oszloppal.
Ma eljött, kiszedtük a homokot, de lejjebb (8,8 m) már nem lehetett menni, mert a "töcskölő" nem vitte, döngött a kút alja, ott már kavics volt. Úgy gondolom (nem biztos, hogy így van), hogy a perforáció magasságában a cső körül homokágy van, és az áramló víz szép lassan visszamossa a homokot a csőbe.
Arra is gondoltam, hogy a kút aljába önteni szűrőkavicsot az alsó részre a perforáció magasságáig, hátha az megszűrné a homokot. De ezt a kútásó elvetette.
A szomszéd telken is kristálytiszta a víz, a két kút egy éren van, és az is 8,5 m mély 3 m vízoszloppal.
A szivattyú csak ideiglenes, azt mondták ilyen olcsó cuccal hajtsam, amíg letisztul a víz.
Valami homoktűrő szivattyú kellene, tudna ajánlani ilyet, vagy a kút kuka és újat kell fúratni?
Köszönettel:
Hello texastom
Maradjunk annyiban hogy kútfúró ilyent nem csinál csak kókler. A kútfúró attól kútfúró hogy nem csak a szomszédban tud jó kutat csinálni :)
Javaslom keresd meg a készítőt aztán keresse meg a megoldást a problémádra, pl úgy hogy csinál neked egy működő kutat is.
Sziasztok!
Van egy ásott kutam.
2 m vízoszlop van benn,alja 10 m-en van.
Nemrég kotortattam,gyűrűzték is.
A kertem elkészült,öntözőrendszer kiépítése is megtörtént.
A telepítő 4 bar nyomást kért a szívattyústól,lekerült a pincébe a kút mellé egy VL szívattyú.
Sajnos akkorát szív,hogy felrántja a homokot,eltömődik a szűrő.
Bekerült egy perforált cső is a kútba,hogy kevesebb homokot szívjon,de még így is 1 hónap alatt megadta magát a lábszelep,és a perforált csőben 15 cm homok volt.
Van valakinek ötlete,hogy mi lenne a legjobb,és nem túl drága megoldás?
Üdv Schartner Zoltán
Hello
Így már olcsó megoldás nincs sajnos. A kút (tiszta vizes) hozamához kellett volna a rendszert megtervezni. Meg kell állapítani a tiszta vizes hozamot és annak megfelelő vízigényű köröket kéne csinálni. A másik hogy csinálsz egy ciszternát amit kicsi hozammal tiszta vizesen tudsz töltögetni majd onnan bármekkora szivattyúval is "kiránthatod" a vizet nem fog homokolni. A baj nem a 4 barral van hanem azzal hogy lehet hogy 50 liter mellett kell a 4 bar a kutad meg lehet csak 15 öt tud tisztán.
Üdvözlök mindenkit szeretnék egy kis segitséget kérni szivattyú vásárláshoz.Van egy ásott kutam 80-as átmérő a viz 7 m-nél kezdődik /földszint/ 3.5 m viz van benne.Buvárszivattyúm már volt de nem vagyok elégedett vele mert nagyon lassú.Öntözésre szoktuk használni/fű,virág/ meg van egy 7m3 es gumi medencénk amit a buvár 1,5 napig töltött.A kérdésem hogy a külső szivattyúk amik felszivómélysége 8m alkalmasak e erre a célra?Méllyebbről tudnak-e felszivni vagy a szivattyut engedjem le a kútba.Vagy maradjak a csőbuvároknál.A választ előrre is köszönöm.
Üdv!
Nagyon kicsi búvárszivattyúd lehet, ami ilyen mélységből ennyire keveset teljesít. Telepített kerti szivattyú max. 9 m mélyről tud felszívni vizet, így a kutad kiaknázásához le kellene süllyeszteni a földbe (aknába) a szivattyút 1 méterrel.
Én inkább egy mélykúti csőszivattyúban gondolkodnék. Nekem is Lalibátyó ajánlott egy Elpumps BP18/3 tip. szivattyút, ami 15 méterről dolgozik és lazán átlocsol a ház fölött, olyan nyomása van.
A megfelelő teljesítmény kiválasztásához tudni kellene a kút vízhozamát, mert 3 m vízoszlopot hamar ki tud rántani egy ilyen teljesítményű szivattyú, ha nincs elég vízutánpótlás a kútban.
Köszönöm a választ igazából nem akarok sokat fektetni bele a piaci Straus 1100w-os szivattyúra gondoltam 11-ért már kapható.
Ebben Lalibátyó profi, de szerintem bőven elég lesz, ha abból indulok ki, hogy a mostani előtt egy 900W-os mélykúti szivattyúm volt és működött megfelelő teljesítménnyel, míg nem ment egy éjszakán keresztül nagyrészt szárazon, mert elfelejtettem lekapcsolni. :(
Vigyázz arra, hogy ne fogyjon le róla a víz, mert ami képet találtam a neten a megadott adatokkal, nagy valószínűséggel a szivattyú motorja felül van, tehát a motornak már nincs (víz)hűtése, amikor még a beszívónyílása víz alatt van, és nyomja ki a vizet. Látni kellene... :roll:
Akit tudok lebeszélek a piacokon kapható szivattyúk vásárlásáról. Tessék körbenézni a barkácsboltok és bevásárló központok kínálatát és ott kell válogatni ha nincs pénze normálisabb eszköz megvásárlására. A piacon amit megvesz annak a kuka a szervize garancián belül és azon túl is, tehát se pénze se szivattyúja nem lesz. Megoldás lehet még elkerülendő az akna ásást ha a szivattyút felszerelvényezve (légtelenítve) beengedi a kútba a víz főlé 3-4 méterre úgy hogy a szívócső alja a kút aljától feljebb legyen hogy ne az iszapot szívja szerencsétlen szivattyú.
Sziasztok! Egy ásott, betongyűrűs kút vízét szeretném öntözésre használni.
Átmérője 80-90cm; mélysége 11m, és kb. 3,2-3,5m magasan van benne a víz nyugalmi állapotban.
Sajnos nem tudok több tízezer forintot egy olyan jó minőségű, megbízható merülő szivattyúra költeni, amivel közvetlenül a kútból is locsolhatnék. Meg aztán talán a növényeknek is jobb, ha nem 14fokos vizet kapnak, hanem kicsit melegebb állottat. :)
Ezért a terv az, hogy a vizet egy a kúttól nem messze (kb. 8-9m távolságra) lévő tartályba (vagy ciszternába) emelem át és onnan öntözök majd egy már meglévő kerti szivattyúval. Úgy gondolom, hogy napi 1,5-2,5 m3-nél több vizet biztosan nem vennénk ki a kútból. Füvesített területeket, sövényeket, kisebb fákat, meg dézsás dísznövényeket öntöznék vízzel.

Abban kérném a segítséget, hogy milyen szivattyút válasszak a víz felhozatalára, kútból-tartályba történő átemelésére.
Első nekifutásra egy olcsó membránosra gondoltam. Bevásárló központokban már 6-8 ezerért lehet ilyeneket kapni.
Jó választás lehet ez a célra? A kutat ellátó vízrétegekben, vízerekben nem tehet kárt a membrános szivattyú vibrálása.
Esetleg mi mást javasolnátok? Figyelembe véve a karcsú pénztárcá(ma)t.
Üdvözlök mindenkit!

Mivel a témában szakértő nem vagyok, úgy gondoltam, hogy a nálam sokkal okosabbak elé tárom a problémámat:

Adott egy ásott kút, 9,2 m mély, a vízoszlop 2,2 m. Ha formában van, van benne kb. 1,5 m3 víz, amit öntözésre használok, tökéletesen elég. Eddig egy kínai szivattyú teljesített szolgálatot, bírta is egy évig... A kútban a víz tiszta. Vásároltam egy Extol 1000 Wattos búvárszivattyút, amely elvileg 40 m emelőmagassággal és 5,5 m3/h vízhozammal rendelkezik.(Tudom, de erre volt keret, és fontos volt a biztonság is: a kínaiban nem volt földelt a vezeték a földelt dugvillán) Kérdésem: Miért van az, hogy a 2, azaz kettő darab négyszögesőztetőt csak az indítás utáni 30 másodpercben hajtja meg? Utána látványosan csökken a teljesítmény, és kb. egy perc múlva már csak pisil. A vizet kb. 50 méterre viszem, 3/4 colos csövön, és az esőztetők előtt kb. 5 méterrel ágazik el kétfelé, 1/2 collos csöveken. A terep lejtős kissé, ez is segíti a szivattyút. Ha lecsatlakoztatom az elágazást, a 3/4-es cső végét nem tudom befogni, és bármennyire elszorítom, nem csökken a teljesítmény. Ugyanez a rendszer a 910 Wattos kínai csőbúvárral tökéletesen működött. Mit tudok tenni a siker érdekében? Ennyit fojt rajta az a pár méter 1/2 collos cső (meg pesze a csatlakozások)?
Köszönöm a válaszokat.
kedves kertelek
Ajánlom figyelmedbe azt a válaszom amit a kérdésed előtt közvetlenül írtam. Valamint kérdezném hogy miért lenne melegebb a víz egy földbe ásott ciszternában mint egy ásott kútban ? Egyébként csodák nincsenek szivattyúban sem az ár arányos a használati értékkel a "no name" termékeknél, ahol pedig "márkásat" vesz az ember ott a marketinget is meg kell fizetni.
dionysos
Attól tartok a slaggal lesz gond. Jártam már úgy hogy a slag belső rétege kilyukadt és a slag belülről fúvódott fel elzárva a víz útját részlegesen. A leírásod alapján erre tippelnék.
lalibatyo:

Köszönöm a tippet. Megnéztem másik 1/2 collos csővel, ugyanez a helyzet. Ha a csökkent vízhozamú fázisban csatlakoztatom le az elágazást, ott úgy jön a víz, ahogyan kell. Melyik szakaszon lehet a hiba? A félcollos csövek csapról meghajtva átjárhatók. A hosszú 3/4-essel lenne a gond? Akkor meg miért van az elágazásig nyomás? A jelenség annyi, hogy a szivattyú indításakor először természetesen kinyomja a levegőt, majd szép magas vízlegyezőt produkál mindkét esőztető. Mennek néhány ciklust, és elkezd drasztikusan csökkenni a nyomás és a vízhozam. Nem gondolnám, hogy a szivattyú teljesítményével lenne probléma, hiszen akkor az elejétől kezdve csökkent nyomásom ill. vízhozamom lenne. Rosszul gondolom? A szivattyú egyébként lapátkerekes búvárszivattyú. Mindegy, holnap újra megnézem...
Előző 1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 25 Következő
374 hozzászólás Oldal: 12 / 25

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 69 vendég