Ezermester Fórum

Kerti munkák, virágok, növények, öntözés, kútfúrás, kertépítés, medence
372 hozzászólás Oldal: 17 / 25
Előző 1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 25 Következő
Jó esélyed van hogy igen. Azért ha elárulnád hogy milyen a szivattyú és hogy mely pontok közt mértél zárlatot ( hány ohm volt ? ) talán többet is tudnék mondani.
A nul es a fazis kozt mertem zarlatot,egy sima haromeres kabel a tapja nincs kondenzator rajta
Azert is gondolom hogy a motor egett le mert a biztositekot nem verte le tobbszori probalkozas utan se :roll:
Azért ha elárulnád hogy milyen a szivattyú

( hány ohm volt ? ) talán többet is tudnék mondani.

:?:
Ez egy kovasznai gyartmany Tricomserv a neve ,az ohm zero volt
Kicsit csodálkozom mert ha zero ohm akkor le kéne csapnia a biztosítékot, viszont azt írtad hogy nem verte le. Szerintem végtelen nagy ellenállást ( szakadást) mérted nulla ohmnak ( rövidzárlat) nem lehet ?
Viszont most hogy a márkát ismerjük az még kevés a tovább lépéshez hiszen elég sokféle szivattyú létezik ezzel a névvel. Búvár vagy felszín stb ?
Úgy látom ez valami kínai motyó csak átcimkézik :)
Eloszor kicsengettem a nul es fazis kozt ahol persze csengett is ,majd ohmot mertem de meg sem mozdult a muszer ,holnap mar a szervizbe kerul onagysaga es talan okosabbak leszunk :) ,koszi a segitseget.
Szia lalibatyo,

kútfúratásom rövid kálváriája:
1; próbálkozás: 47m-ig nem volt víz
2. próbálkozás: 31m-nél vízadó réteg, lefúrtak 51m-ig és 43m környékén állt be az üzemi vízszint. Eleinte 8,5l/perccel ment kb. 2 napot, közben folyamatosan tisztult. Ekkor behomokosodott, viszont már 10 l/perccel jött a víz még egy napon át. Ezután a kútfúrók elvitték a szivattyút. Érdeklődésre kiderült, hogy ez a vízhozam nagyon gyenge ahhoz, hogy öntözést és ház vízellátását is tudja biztosítani, ezért a ciszternás megoldás került szóba. De hogy a szükséges szivattyú kapacitását meg tudjuk saccolni, csináltattam egy kútdiagnosztikát. Megküldték egy 3kW-os szivattyúval a kutat, kb. 10 perc alatt ki is szippantotta.Utána szépen elkezdték csökkenteni a kinyert vízmennyiséget egy csapon keresztül, de minduntalan leállt a szivattyú mert csak kifogyott a víz. Végül újfent a 10l/perc volt az a mennyiség, amit stabilan tudott tartani. Így összességében a kút kb. 36+2 órát járt, ami szerintem egyrészt édes kevés ahhoz hogy megtudjuk a vízhozamát, másrészt még mindig nagyon zavaros a víz (homokos). Ennek ellenére elvittem a Fejérvíz laborjába beméretni, hogy milyen minőségű a víz, hogy kiderüljön: egyáltalán érdemes-e még költeni erre a kútra.
A szemben lévő Grundfos egyik képviselője javasolta, hogy vegyem meg a legolcsóbb szivattyút és járassam vele 7-10 napig, amíg ki nem tisztul és közben a 10l/perc-től apránként menjek felfelé, amíg tiszta vizet tud adni. (Ha már homokol, akkor nem érdemes feljebb menni.) Fenti feltételek alapján a Dongyin 4QGD1.5-60-0.55 szivattyú jönne szóba, de nincs túl sok bizodalmam, nem szeretem az olcsó megoldásokat. Milyen más lehetőség lenne még ?
Üdv
Ez a kút már "vízjogis" kategória. Tehát készült terv készült tanulmány készült javaslat. Ha a megfelelő tervezőt választottad az elmondta hogy mik az esélyek. Vagy nem jól mondta vagy nagyon bíztál a szerencsédben, vagy nem engedéllyel és tervvel (vízbeszerzési tanulmány) készült. Ha az utóbbi akkor a fúrós előtte "megfutotta a köreit" hogy mik az esélyek a vízbeszerzésre és a keresőfúrást követően végzett vagy végeztetett geofizikai vizsgálatot azért hogy ne meddő kút készüljön. (ez a vizsgálat vízjogi engedély esetén kötelező szakcég által)
Ha készült ilyen vizsgálat akkor vagy a vizsgálatot nem hozzáértő készítette vagy a a fúrást csinálta valami barkácsszakkör akinek fogalma sincs hogy miképp kellene egy kútfúrásnak történni az előkészületektől a befejezésig. Amit "tud" hogy kikínlódik egy lyukat és dug bele csövet és elnevezi kútnak. Szerencsétlen esetekben a cső még csak nem is az aljáig tart, nincs talplezárás nincs megfelelő fúrt átmérő nem központosítva kerül be a szűrő és nincs megfelelően felkavicsolva a gyűrűs tér- hogy csak a leggyakoribb hibákat említsem. Mindamellett megjegyzem a kútdiagnosztika sem arról szól hogy egyből lerakunk egy 3 Kw-os szivattyút a kút aljába lesz ami lesz. Arról nem is beszélve hogy a kút elkészülte akkor történt meg ha a készítő azt kikompresszorozta próba szivattyúzta a hozam és szint adatokat felvette és "vérével aláírta" az adatlapot és tiszta vizes állapotban átadta.
Az említett szivattyú szerintem kifejezetten alkalmatlan mélyről a homokos víz felnyomására hiszen csavarorsós és meglehetősen gyorsan tönkre fog menni.
Ha 200 méteres pontossággal megadod ez hol van megnézem mik a vízszerzési lehetőségek hiszen lehet hogy fúrtam is már arra :)
http://www.kutviz.hu/index.php?p=kutkamerazas
Van egy kutam, eddig nem használtam, 19 m mély, és 12 m mélyen kezdődik a víz. Most kezdenék el vele öntözni egy kis területet amit eddig csapvízzel locsoltam, de gazdaságosnak tűnt egy membrános szivattyú beszerzése:)

Ami aggályom merült fel, hogy nem tűnik tisztának a felszine (persze sok mindent nem láttam 12 m magasról), de mintha buborékos lett volna a felszíne.
Egy flakonban hoztam fel belőle, elég tisztának, szagtalannak tűnt, kevés talán rozsdás szennyeződéssel, de a flakont az aljáig leengedtem.

Egyébként kb. 20 cm-el a föld felett van az utolsó gyűrű teteje, és egy acéllappal van lefedve, de azon vannak kivágások a csőnek, ahol növénydarab vagy bogarak belehullhatnak.

Egy vízminőség vizsgálatra sajnálnék költeni egy szivattyú árát :)

Ami eszembe jutott, hogy biztos, ami biztos, fertőtlenítsem, sok helyen olvastam árvíz utáni vízfertőtlenítésről, hipóval vagy klórmésszel, szivattyúval megkeverve.

Mellesleg van egy szivattyú is benne, 2db 6 mm-es acélsodrony tartja és kb 50 kg, így nem szedtem még ki, 1" cső van felvezetve, ez gondolom kuka.

Szerintetek lenne értelme a fertőtlenítésnek?
Üdv
A kút tisztításának lehet lenne értelme de a fertőtlenítésének nem sok. A növényeknek mindegy hogy hogy milyen vízzel locsolod bakterológiai szempontból, mert eleve a talajról felfröcsög rá öntözéskor az a talaj (trágya) vízzel keverve . amin termeszted. Kémiailag meg biztosan erősen nitrátos, tehát alkalmatlan emberi fogyasztásra.
Sziasztok, nem biztos hogy jó helyen kérdezem, van egy névlegesen 20 méteres furt kutam kb. 115-ös csővel, de sajnos homokol, Mikor beindul a szivattyu kb 5 percig opálos vagy annál is sötétebb vizet tol, majd utánna szépen folyamatosan letisztul. Segíthetne rajta egy kút tisztítás? néztem a neten "kompresszorozást" ajánlottak, néztem róla videót de nem tudom nincsenek ennek veszélyei? ez végül is egy külön szakma, bár nem tűnt bonyolultnak.

valakinek van tapasztalata e téren, nekifogjak házilag?
Üdv
Valószínűleg több probléma lehet.
1. a kút jó csak nem azzal a hozammal ( vízmennyiség ) szivattyúzod amivel kellene hanem sokkal többel. Tehát a kútfúró által javasolt, vagy a dokumentációkban megadott hozammal kellene használni. (Egyébként ha tartósan így használod a jó kút is véglegesen tönkre tud menni)
2 Kivitelezési hibás tehát selejt a kút. Nem megfelelő furat átmérő, szűrőkavicsolás hiánya vagy hibája, nyitott talp, rossz szűrőzés, kókler munka miatt olyan amilyen. ( ennek javítását hozzáértő szakember csak speciális esetekben vállalja de inkább fúr másikat )
3. Házi kompresszorozás : Mamutszivattyúzás. Ha van vízmélység mérőd, annyi levegő és termelő csöved ami beér a kút aljába, olyan kompresszor ami legalább 400-500 litert vagy esetenként ettől sokkal többet tud (tehát nem a 30 ezres barkács kategória) és biztos vagy a kút szerkezeti épségében tehát nem a kettes pontban felsorolt hibák valamelyike a baj oka akkor lehet hogy egy kompresszoros tisztítás segíthet. Nem árt ha tudod is mit miért teszel és ez első alkalommal nem így szokott lenni :) Ugyanis ha a szűrős szakasz jelentős része is már fel van telve homokkal akkor annak kitisztítása vissza adja a teljes szűrő felületet és megszűnik a homokolás. A beavatkozásnak vannak veszélyei hiszen ha nem a szakma szabályai szerint készült a kút akkor az össze is roppanhat, sérülhet és a szakszerű kompresszorozás ellenére sem biztos hogy jó lesz mert a túlszívatás már visszafordíthatatlan folyamatokat indított el.
Néhány kútbelsőt itt láthatsz : http://www.kutkamera.hu/

szabalyos-szabalytalan_kutfuras.jpg
szabalyos-szabalytalan_kutfuras.jpg (70.67 KiB) Megtekintve 2264 alkalommal.
azt hogy "túlhúz"-nám, azt kizárnám mert egy vacak piacos szivattyú "pisil" belőle, azt nem értem, hogy miért tisztul ki idővel? olyan mintha felkavarodna az iszap az alján amikor beindul a szivattyú azután ezt kitolja és onnan tiszta.
kipróbáltam, amikor már tiszta víz jön leállítottam 3 percre, és amikor elindítottam az első percben megint ez az aprószemű homokos, pálos víz jött, majd egy perc elteltével kitisztult, arra gondoltam hogy amikor a szivattyú indul ránt egyet és felkavarja a homokot, ezen viszont talán segítene a tisztítás
Előző 1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 25 Következő
372 hozzászólás Oldal: 17 / 25

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 27 vendég