Ezermester Fórum

Kerti munkák, virágok, növények, öntözés, kútfúrás, kertépítés, medence
374 hozzászólás Oldal: 9 / 25
Előző 1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 25 Következő
Hát ha győzi a kút a folyamatos 40 litert tisztán akkor inkább egy nagyobb szivattyú. Ha nem győzné akkor van értelme tartályozni ciszternázni, de akkor meg egy kisebb is bőven elég a kútba.
szép napot! kérdezném hogy ásott kutat hogyen lehetne kitisztitani?? elvan iszaposodva!!
Milyen mély ?
hát ojan 8 méteres lehet !!van bene vizis de kétnaponta tudok szivatyuzni csak mivel tiszta iszapos az alja!!
Üdv
Hát vagy keresel egy kútásót ( 50-100 ezer) vagy magad mész le és kiszeded az iszapot vödörbe amit a fenti segítőd felhúzogat. Házilag olyan módszer amivel fentről lehet tisztítani nem nagyon van.
Kedves Lalibátyó!
Betongyűrűs ásott kútba szeretnék önfelszívó szivattyút lógatni egy drótkötéllel.
(Mivel a kútban a víz felszíne a kútgyűrű tetejétől 9,7 m mélyen van, és így csökkenteném le ezt a távolságot. A vízmélység jelenleg kb. 1 m.)
Egy kis (400m2) kertet szeretnék öntözni ezzel simán slauggal, vagy max. 5 szórófejjel a későbbiekben.
Véleményed szerint egy JPV 900-as szivattyú megfelel erre a célra?
Vagy ide már nem árt az eggyel nagyobb teljesítményű?
Ezt ugye nem kell minden alkalommal feltölteni vízzel, csak egyszer az elején?
(a szívócső végére lábszelepet gondoltam tenni)

Ennél a sorozatnál (JPV 900, JPV 1300) a max. szívómélység minden esetben 9 m? Ez nem függ a szivattyú teljesítményétől?
Mekkorára érdemes csökkenteni ezt a mélységet a belógatással a megbízható vízellátás érdekében?
Mondjuk 8,3 méter a szivattyú és a vízfelszín között már elegendő?

Köszönettel
Üdv
Igen, a módszer nem ismeretlen és működik is. Ami a fontos : a szivattyú szívó oldala sosem legyen magasabban mint a nyomó tehát úgy lógasd be hogy az vagy a szívó csonkkal előre álljon, vagy úgy kösd meg több kötéllel ( lánccal) hogy az leeresztéskor és az után is stabilan vízszintesen álljon, de semmiképp sem emelkedjen a szívócső irányába. Mondanom sem kell hogy az első esetben a nyomó a másodikban a szívó oldalra kell egy könyök. A szívócső az 7 méternél ne legyen nagyobb de ha stabil a kút víszintje tehát tavasszal sem emelkedik fel jelentősen akkor a még rövidebb szívócső mégjobb. A szívócső alján legyen lábszelep és szűrőkosár. Úgy kell leengedni hogy a szűrőkosár ne az iszapba legyen hanem az felett annyival hogy már ne kapja fel a trutyit. Ezt lesz nehezebb beéllítani. Ha kész a leeresztés és jó a lábszelep akkor csupán fel kell tölteni vízzel a rendszert és egyből nyomnia is kell ha bekapcsolod. Szerintem elegendő a 900 as egy slagos öntözéshez de még 2 slagos szórófejhez is. Én inkább a csupán 1 méternyi víz miatt aggódnék mert bizony az elég kevéske és megeshet ha elfogy még egy fél nap is kell mire visszatöltődik. Az 5 szórófej szerintem akkor jöhet szóba ha biztosan győzi a kút, persze csak valami kisebb szórófej lehet. ettől a szivattyútól 2,5 bar nyomás ellenében kb 25 liter vizet várhatsz percenként. Ha ez kevés a nagyobb szivattyút csak a kút hozammérése után javaslom, mert mint írtam lehet hogy 10 percig nagyon jön a víz majd de utánna fél nap szünet következhet.
Sziasztok!
Kérdésem az lenne, hogy ásott kútra szeretnék Leo XKm 60-1 szivattyút tenni és szerintetek 40 méter 32-es kpe földalatti csőre teszek még slagot, akkor lesz még elegendő nyomásom a locsoláshoz? A kút 6méter mély és 2.5 méter víz van benne.
Nekem nem szükséges nagy teljesítményű szivattyú, de nem is akarok kicsit, ami nem nyom eleget.

Egy másik kérdés,hogy Leo XKm 60-1 és Leo XQm 60 között mi a külömbség? A teljesítmény adatok egyeznek csak a színük más és a kialakításuk.

Köszi
Üdv,
Gyuri
Üdv
Igen elnyomja.
Az egyik a tengelyirányból szív a másik a tengelyre merőlegesen szív.
Lalibátyó véleményed szerint melyik a jobb?
Közel egy árban vannak.
Amelyiket könnyebben és kevesebb idom felhasználásával lehet beépíteni a helyére. Ezek periférikus szivattyúk, tehát nem önfelszívó és a homokra kifejezetten érzékenyek.
Sziasztok!

Milyen szivattyút ajánlotok ásott kúthoz, jó vízellátással, ha a paraméterek a következőek:
70 méter öntözőrendszerhez, 2,5 bár nyomáson kell 15-20 litert kell nyomjon.
Valamint 32-es vagy 25-ös 40 méteres gerinc végén locsolásra slaggal.

Ez a két dolog amire használnám áramlásszabályzóval.
Előszűrőt javasoltok vagy felesleges?Azért gondoltam szűrőre,mert ha nem is koszos nagyon a víz, de akkor is a csöpögtetőrendszer érzékeny a koszra.

Elképzelésem: LEO XQm 60 ez 10.000ft de csak egy év gari /ez ha bír pár évet és veszek még egyet akkor vagyok ott ahol a gardena árban.
Gardena 3000/4 ez 20.000 ft 3 év gari
Alko jet 802 ez 20.000ft és 3 év gari

Ezeket nézegettem. esetleg valami más ebben az árkategóriában?

Köszi
üdv,
BGY.
Hát az emelési magassághoz a szívómélységet hozzá kéne adni tehát a 2,5 bar + az öt méter szívómélység az már 3 bar hoz tartozó érték a karakterisztikában, és ha ezt megteszed és úgy nézed meg a karakterisztika görbét akkor bizony már a 15-20 liter nem lesz meg a Leo esetében. A másik kettő közül vedd azt amit jónak látsz, nekem nem a szívem csücske egyik sem. Mindkettő kínai csak a papírjai és a marketingjük nem :) ennyi pénzért pedig nem tudok javasolni. Ugyan megjegyzem 50 ezer alatt se tudnék bátran ajánlani semmit.

leo xqm 60 jelleggrbe.png
leo xqm 60 jelleggrbe.png (28.81 KiB) Megtekintve 6027 alkalommal.
Bocsi
Egy nyomó oldali szűrő nem rossz ötlet.
Köszi szépen Lalibátyó!
Előző 1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 25 Következő
374 hozzászólás Oldal: 9 / 25

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 50 vendég