Ezermester Fórum

Kerti munkák, virágok, növények, öntözés, kútfúrás, kertépítés, medence
372 hozzászólás Oldal: 4 / 25
Előző 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 25 Következő
Üdv!

Bocs úgy emlékeztem tegeződünk :D Nem titkolom van benne "önös" érdek, mivel lassan több mint 10 éve értékesítek szivattyúkat, mint azt te is jól tudod :D Emiatt ne is várja senki, hogy más oldalát népszerűsítsem. : :?
Az említett "dömpingáras" szivattyúk avagy a nagyáruházak kínálata nálam a trabant kategória és ez nem lefigymlás, puszta tapasztalat, főleg szerviz oldalról. Sok jó szivattyú létezik a piacon, viszont kevés megbízható. Az általad is említett márkák szintén "merci" kategória :D Bár szakmailag összevetve azért tudnék ezek között is különbséget tenni.

A homoktűrés nem ügyes marketing duma, hanem egy olyan adat ami minden szivattyún kellene, hogy szerepelejen. Sajnos a kínai szivattyúkon rendszerint ez nincs rajta, mint az elpumps szivattyúkon sem. Az információ nem jegyzetfüzetemben van hanem az elpumps egyik tulajdonosának szájából hangzott el egy üzleti vacsorán :S Tehát mondhatod, hogy nem tudok hiteles adattal szolgálni. A mennyivel jobb és rosszabb azon lehet vitázni:D Viszont lógó orrú Pedrollo tulajdonossal én még nem sokat találkoztam. Viszont itt a környékben szinte minden kutas Pedrollot telepít és például Mohos Lajos barátom 4 éve használ próbaszivattyúzáshoz és takarításhoz egy Pedrollo 2/10-et. Most szólt, hogy lehet vennie kéne új hidraulikát mert szerinte kicsit kopott, viszont az otthoni kútjába még jó lesz ez a szivattyú. :D

Amúgy telepítettünk már Pedrollo-t +40 alá is. Például a Videoton sport pályán +70 méter víz van felette ha jól emlékszem. Első generálra mikor behozták a vízmérő 500.000 m3 vízkitermelést mért. Az nem is olyan rossz.
De mondhatnám a Széphőt ahol előzőleg elpumps ment napi 24 órában non-stop 1 év ugyan itt 2 pedrollo 3 év.

Az ár politikába nem hiszem, hogy egy szakmai fórum keretein belül kellene vitáznunk.

Nagyon örülnék, ha személyesen is tudnánk beszélgetni, kérlek látogass meg ha teheted és ütköztetjük véleményünk.
Amúgy én sosem vontam kétségbe, hogy az "ár és a minőség között erős korreláció van".... :) Ez igaz a legtöbb termékre. Persze különböző szempontok szerint ki-ki megtalálhatja a megfelelő munkapontot az ár-minőség görbén"...
Stef !
Ha Pedrollót szeretnék forgalmazni megkereshetném az importőrt is, de nem szeretnék. Szócsöve pedig egyik kereskedőnek és gyártónak sem szeretnék lenni, én csak a véleményem és a tapasztalataimat kívánom megosztani másokkal ha megkérdeznek. Ha szakmai kérdésekben kell eligazodjak inkább a valós szervíztevékenységet folytatókat szoktam felkeresni. Tudja a terepjáró gyártóknak is van olyan dombjuk amin csak az ő autójuk tud felkapaszkodni és a szivattyú gyártóknak is van ilyen "dombjuk" :)
Köszönöm az invitálást de maradnék inkognitóban, meg amúgy is vagy 2 éve jártam az üzletben utoljára. Van élet a Pedrollón innen és túl is, és lesz is, autóból sem Mercit vesz mindenki :)
2 hete voltál nálam? :D Most már nagyon kíváncsivá tettél. Bár gondolom nem voltam bent mert ma is Győrben vagyok. Félre ne értsd utálok írásban csevegni mert sok esetben a sorok vélt érzelmekkel töltődnek fel. Egyébként tudhatnád, ha hozzám jössz ugyan olyan mintha a disztribútorhoz mennél. :D
Egyetértek, hogy a fórumban törekedjünk a tárgyilagosságra/pártatlanságra, az olvasók precíz, sokoldalú tályékoztatására!
Ebbe belefére az, ha valaki egy adott márkát preferál, mert az is egy vélemény! Főleg ha szakmai érvekkel alátámasztja! De fő a mértékletesség! ;) Különben meg amúgy is elfogultnak és hiteltelennek fog tűnni...
Kérek mindenkit, hogy próbálja megérezni a határt! Mert ha szerintünk túllép egy szintet, akkor kimoderáljuk! Előre is bocsi, ha valakivel ez megesik, de ez van, nem rosszindulatból tesszük, hanem a fentiek miatt!
Természetes! Remélem nem tértem el ettől. Ha esetleg kisiklok nyugodtan szóljatok én itt csak vendég vagyok természetesen.

Markov írta: Egyetértek, hogy a fórumban törekedjünk a tárgyilagosságra/pártatlanságra, az olvasók precíz, sokoldalú tályékoztatására!
Ebbe belefére az, ha valaki egy adott márkát preferál, mert az is egy vélemény! Főleg ha szakmai érvekkel alátámasztja! De fő a mértékletesség! ;) Különben meg amúgy is elfogultnak és hiteltelennek fog tűnni...
Kérek mindenkit, hogy próbálja megérezni a határt! Mert ha szerintünk túllép egy szintet, akkor kimoderáljuk! Előre is bocsi, ha valakivel ez megesik, de ez van, nem rosszindulatból tesszük, hanem a fentiek miatt!
Üdv
Nem 2 hete hanem 2 éve.
Köszönöm az invitálást de maradnék inkognitóban, meg amúgy is vagy 2 éve jártam az üzletben utoljára.

És akkor sem tetszett a stílus.
2 év alatt sok minden változott:D Többek közt én is, minden esetre szívesen látlak egy kávéra és baráti szakmai csevejre.

lalibatyo írta: Üdv
Nem 2 hete hanem 2 éve.
Köszönöm az invitálást de maradnék inkognitóban, meg amúgy is vagy 2 éve jártam az üzletben utoljára.

És akkor sem tetszett a stílus.
Nem szeretnék belekontárkodni a vitába, ma regisztráltam a fórumra. De: az erdélyi vendégházunkban 8 éve üzemel az ásott kútban a BP 10-es, hibátlanul, ajánlom mindenkinek.
Nem kontárkodsz bele :D A gyengébb minőség nem azt jelenti, hogy mindig minden helyzetben rossz, hanem hogy 10-ből mennyi hullik ki idő előtt. Én is láttam már 10 éves Elpumps szivattyút, persze ahhoz kell jó kút meg szerencse. Csak az a baj, hogy 2 hónaposat ami bedöglik abból többet láttam már. :D 10 év alatt, viszont elég sok szivattyú ment át már a kezem közt és én annak a híve vagyok, hogy csak a minőség! Nem hinném, hogy vitatkozunk, inkább évődésnek hívnám :D
Sziasztok,
Évtizedek óta használaton kívül álló kutat 'indítanék be', kert locsolásra.
A héten toltam félre a fedlapot és leengedtem egy kötelet a végén nehezékkel, hogy lemérjem a vízoszlop mélységét. ( 7.5m)
Mikor felhúztam a kötelet a fémnehezékbe akadt vékony gyökérszerű 10-20cm-es növényi részeket húztam fel.
(Miután a kút patakmederben van és magas fák is vannak, nem csoda.)
Vásároltam egy keveset használt AL-KO 1001/3 merülőszivattyút, a kérdésem, hogy kárt tehet-e benne, beszívhatja -e a szűrőrácsán keresztül ezeket a növényi részeket?
Vagy puding próbája az evés?
Vagy ki kell 'tisztítani', kihalászni ilyen esetben a kutat?
Üdv.
Üdv
Ugyan kútmélységet nem írtál, de ha szűkös az anyagi keret ( egy szakszerű ásott kút tisztítás nem olcsó mulatság, drágább lesz mint a szivattyúd) akkor talán először egy síktükörrel a nap fényét a reggeli vagy a délutáni órákban letükrözve egész jól látható lesz mi újság a kútban. Ha ez nem egy őserdő amit látsz, tehát a szivattyú nem akadhat bele és kihuzhatatlan lesz akkor lehetne próbálkozni lemeríteni 1-2 métert és elkezdeni leüríteni a kutat vele ( ahogy lecsökken a vízszint a szivattyú tetejéig lejjebb engedni apránként és közben tükörrel levilágítva figyelni az akadályokat. Megeshet hogy annyira bővizű kút hogy le sem tudod üríteni, ebben az esetben ha nem akarsz költeni rá akkor akár használatba is veheted. A növényi részek nem fogják a szivattyút tönkre tenni de eltömhetik a szűrőjét vagy szerencsétlen esetben a lapátkereket amit már csak szétszedés után lehet kipucolni, ezért én "bebugyolálnám" az egész szivattyút két rétegű hajlékonyabb szúnyoghálóba, védelem gyanánt. Ha elrakodik akkor felhúzva slaggal tisztítható könnyedén. A kút alja előtt ( iszap teteje előtt) meg kell állni mert ez a szivattyú azt kiszívatni alkalmatlan.
Üdv Lilabatyo!

Először is köszönöm a segítséget! Ez a szonyogháló, biztosan beválik :)
Mikor leeresztettem a kötelet, a rákötött drót nehezékkel, nem volt 'beakadós' felhúzásnál, ezért bízom benne, hogy nem sűrű,ezek csak valami hajszálgyökerek, de kipróbálom a tükrös megoldást is!
A nyugalmi vízmélység 7.5 m, a felső betongyűrűtől lefelé 3m nél áll a vízszint. Gondolom, a hozamával nem lesz probléma, ez valami Pilisből levezető vízfolyás és a mederrel egymagas kb. a kút vízszintje is.
A kút a telkemhez tartozik, de nem a telkemen belül van, 15 méterre van, ezért még 1'KPE csővet is le kellene fektetnem, mert kerti tömlőt mégsem áshatok be a földbe.
Azután átalakító és valami hajlékonyabb tömlő, mert nem tudom másképp leengedni a szivattyút, áram ellátás, szóval nem egyszerű és valóban a tisztíttatást nem tudom bevállalni.
A leeresztő kötelet, hogyan szokták rögzíteni? Most egy tömör beton fedlap van rajta, ezt félre kell tolnom, ha le akarom engedni, felhúzni a szivattyút.
Átfúrás, külső rögzítés?
Ha van bármi egyéb javaslat,trükk, vagy amire figyeljek, azt szívesen fogadom a kezdők alázatával! :-)

Sander
Üdv
Többnyire egy keresztbe rakott vas vagy más tartós anyagú rudat szoktak keresztül tenni, de akár egy füldbe vagy a kút oldalát átfúrva kialakított horoghoz tudod rögzíteni. Ekkora távolságra a 3/4 is elegendő szerintem. Olcsóbb. Talán a szivattyút tömlővel kellene a kpe csőhöz csatlakoztatni így a flexibilitás és a mobilitás biztosított, a műanyag csövet meg csak nem viszi el senki a téli leállás alatt.
Kedves Lalibatyo!

Van egy gyönyörű (több, mint 100 éves) ásott kút a nyaralónkban, ami évek óta nem volt használva. Téglával van kirakva és a víz kb 45 m mélyen kezdődik, sajnos a víz nem tudom milyen mély (ha van jó ötleted, hogyan mérjem meg ilyen mélységben, szívesen venném). Kérdésem, hogy a kert öntözéséhez érdemes-e egyáltalán belevágni szivattyú szerelésébe? Nem fogyaszt-e több áramot a szivattyú, mint amennyibe a vezetékes víz kerül? Lesz-e megfelelő nyomás locsolófejjel történő locsolásra, vagy bólogató locsológép használatára, ha még egy 50 m-es slaggal is számolunk? Illetve kb milyen árkategóriára számítsak, ha lehet egyáltalán árat megbecsülni?

Válaszát előre is köszönöm.
Előző 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 25 Következő
372 hozzászólás Oldal: 4 / 25

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 30 vendég