Ezermester Fórum

Kerti munkák, virágok, növények, öntözés, kútfúrás, kertépítés, medence
171 hozzászólás Oldal: 1 / 12
Az lenne a kérdésem hogy a szivattyú szívó ágába egyenesen kell bemenni? Jelenleg úgy van bekötve, hogy nincsen könyök a csőben csak ahol bele van vezetve a kútba.A kérdés arra vonatkozna , hogy megoldható- e úgy is , hogy rögtön a szivattyú elé beteszek egy könyököt és úgy szívom a vizet. Így gyakorlatilag 90 fokos törés lenne a szívócső és a szivattyú között.Így jobban elférne.Persze meg tudom csinálni de nem akarom tönkretenni a szivattyút.Köszönöm
Üdv
Nyugodtan beépítheted a könyököt a szivattyú elé a szivóágba, ha elromlana egyszer nem ez lesz az oka.
Köszönöm.
Üdv. Kérdezni szeretném,hogy a hidrofor nyomáskapcsolója jó-e kompresszorhoz is ? Előre is köszönöm.
Sziasztok,

Szeretném kérdezni, hogy házivízmű szívó ágába beköthető-e valamiféle flexibilis cső? Pl, mint a bojlernál lévő fémszövettel erősített gumicső?
Jó lenne a flexi, mert akkor meg tudnék spórólni egy csomó idomot!

Továbbá a szívóágba szeretnénk szűrőt is tenni, a kérdés, hogy a tisztítás miatti csap a szűrő elé vagy a házivízmű és a szürő közé kell? Esetleg 2 csap szükséges?

Köszi: Balázs
Üdv
Flexi szívócső csak olyan használható amit nem szív össze a vákum. Csapot a szűrő és a szivattyú közé rakj hogy a tartály ne ürülhessen le ha lecsavarod a szűrőpoharat. Megjegyzem egy jó kúthoz nem kell szűrő.
Tisztelt "lalibatyo"!

Köszönöm a választ. Még egy kérdésem lenne. Folyóból szeretnénk öntözni, a folyó a vízműtől 50-80m-re van, a szint különbség csak 2-3m, ez megoldható?
Tehát számít az, hogy milyen távról szívja a vízet? A mélység az nem gond, met csak kb 2 méter a különbség, de messze van a patak!

Köszi: B.
Üdv
Ez a távolság már nagyon soknak tűnik, de nem kizárt hogy működni fog. Az áramlási veszteségekből adódó "nyomás csökkenés" szab határt a dolognak. Egy a titok nyitja minél vastagabb szívócső (az áramlási veszeteség csökkentésére )tökéletes tömítettséggel és folyamatos emelkedéssel a szivattyú felé. Persze egy jó lábszeleppel és nagyméretű de apró lyukú szívókosárral. Jómagam 40 méterről már szívattam vizet hasonló körülmények közt és működött.
Üdv!
Segítséget szeretnék kérni házivízmű bekötéséhez mert még soha nem volt dolgom ilyesmivel. Vásároltam egy telket fúrtkúttal,be szeretném vezetni a kisházba a vízet (wc,tusoló,mosogató),de nem akarom,hogy a szivattyú folyamatosan dolgozzon,ezért vagyok tanácstalan.A szivattyút kb.30m mélyről húztam fel egy orosz 300w-os.A kérdésem arra írányul,hogy mélykúti csőszivattyú és házi vízmű egyben,vagy csőszivattyú hidrofol tartállyal és áramlásvezérlővel legyen bekötve? Úgy hallottam,hogy az áramlásvezérlő kapcsolja a csőszivattyút megszüntetve a folyamatos működést. A segítséget előre köszönöm.
Üdv
Mielőtt költségekbe vernéd magad meg kellene győződni a kút hozamáról állapotáról üzemi vízszintjéről és a víz tisztaságáról. Az hogy egy orosz rezgőst kiszolgált valamilyen szinten nem jelenti azt hogy egy csőbúvárt is ki fog szolgálni akár kicsit nagyobb hozammal is. Sajnos ezek a rezgősök esetenként tönkre teszik a kutat szétverik a béléscsövet, de néha csodákra is képesek és hát én mielőtt leeresztenék több tízezer forintot egy ismeretlen lyukba azért bizalmatlan lennék. Sajnos az áramlás kapcsolók nem épp a legmegbízhatóbb szivattyú vezérlők és kizárólag kristálytiszta vízbe valóak mert idővel beléjük rakodik a homok ami a működésüket megzavarja, tehát ezért is érdemes a kút felmérése. Ha probléma mentes lenne a kutad és sikerült hozamban megelelő szivattyút venned hozzá akkor a Grundfos nak van egy olyan áramlás kapcsolója ami tartályt is tud kezelni. Ha mindenképp áramlás kapcsolóban gondolkodsz akkor ezt javasolnám. Ettől lényegesen olcsóbb egy nyomáskapcsoló és egy tartály egybeépítése ami vezérelné a búvárszivattyút, ráadásul megbízhatóbb is. Szivattyúval egybeépített házi vízműre nincs szükséged hiszen az a szivattyú esetedben csupán nehezéknek jó.
Üdv!
Kérdésem:
Alko Jet 801 szivattyúhoz köthetek hidrofort és nyomáskapcsolót hogy házi vízműként szolgáljon?
Köszi
Üdv
Igen. Sőt ezzel a szivattyúval van is házivízműve az alkonak.
Üdv!

Igen tudom, hogy van, de azon nincsen billenőkapcsoló, bár lehet a belseje teljesen ugyanaz.
Még egy kérdésem lenne, hová köthetem a nyomáskapcsolót:
a szivattyú részén van egy nyomócsonk, egy szívócsonk, ezalatt most egy menetes zárókupak (nem egy collos, ide köthető be a hidrofor flexicsöve?) és a nyomócsonktól kissé lejjebb oldalirányban egy hasonló zárókupak (ez nem egy collos) (a függőlegestől kb. 20 fokkal eltérve). Tehát ide egy T-vel tehető a nyomáskapcsoló és a mérőóra?
Köszönöm
Üdv
Ezen a képen jól látszik minden :
alko hw.jpg
alko hw.jpg (17.37 KiB) Megtekintve 37204 alkalommal.


Szívó cső oldalra néz a nyomó felfelé. Arra vigyázz hogy a fém menetes gyűrű ami a házba van beöntve a szívó és nyomó csonknál hajlamos a házat elrepeszteni vagy megfordulni és tömítetlenséget okozni ha erőltetik. Tehát sok tőmítő (kóc teflon stb) és nem "agyonhúzni".
Köszönöm a választ!

Hasonló ami nekem van, majdnem így néz ki. Ha jól gondolom a nyomáskapcsoló és az óra egy fél collos T idomra lett szerelve (ld. a kép), a többi számomra már világos. És megfogadom a tanácsot, mert inoxnak nevezi magát ugyan, de szerintem sima műanyag lehet.

Üdv.
171 hozzászólás Oldal: 1 / 12

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég

cron