Ezermester Fórum

Kerti munkák, virágok, növények, öntözés, kútfúrás, kertépítés, medence
171 hozzászólás Oldal: 9 / 12
Előző 1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 Következő
Természetesen nem az aljába a trutyiba kell berakni a szivattyút, ha ciszterna ha kút.
Szia Lalibátyó!

Minden tiszteletem a hozzászólásaidnak :) Most nekem is lennének kérdéseim. Próbálom részletesen leírni mint laikus hogy ne raboljam 2x az idődet :D

2500L esővízgyűjtő rendszer (10x250L csillagba kötött esővízgyűjtő tartály, középsőből veszi ki a házivízmű a mikroszűrt esővizet. Einhell Hw1300 Niro szivattyú, ALKO-Hw601 24L tartály, a szivattyú alsó pontján bekötve fél collos flexi csővel a tartály. A nyomáskapcsoló a szivattyúba van bedugva 1/4".

A kiinduló rendszer ilyen volt: (nem tudom jól működik-e a kép beszúrás: https://goo.gl/images/QAYwXP, az itteni collos cső hibásodott meg és emiatt az Einhell hibátlan tartály ment tartalékba, helyette beugrott a kéznél lévő fél collos bekötésű ALKO tartály, a szivattyú alsó leeresztő fél collos helyére bekötve -tehát nem a szivattyú tetejére mint a képen- fél collos flexi csővel)

Egy házat lát el a pincéből, szívásmélység 1m (belóg a tartály aljára) 1 collos szívócső (nem tudom van-e lábszelep, biztosan van de nem ereszti a vizet vissza vmi :D), elmenő oldal azonnal visszacsapó, majd utána 1 collos cső 10m hosszan, kb 3m emelkedéssel a garázsszintig, majd leszűkítve 3/4-esre és a ház vízrendszere, garázs, földszint, első emelet. A pince a garázsszint alatt van. Eddig jól működött (7+ év :) )

Most meghalt a nyomáskapcsoló, rendeltem újat. (Teszt: átkötöttem a nyomáskapcsolót, kézzel indítva a rendszer felment 4 bar-ra, ott áramtalanítottam, nyomás megmaradt. Visszatéve a kapcsolóra az áramot, a szivattyú másodpercenként-fél mp-enként nem rendszeresen össze-vissza ki-be kapcsol, kb másfél bár nyomásig felmegy, a nyomáskapcsoló alján picit szikrázik vmi)

Ha viszont kapcsoló csere és már úgyis szét van szerelve a rendszer, úgy fejleszteném tovább hogy a szivattyú alsó pontján a fél collos helyre T elem menne, melybe balról a mostani Hw601 tartály menne fél collos (új) flexi csővel, a másik oldalra ugyanolyan fél collos flexicső, majd átalakító elem után 1 collos csatlakozójú eredeti Einhell Hw1300 Niro tartály (eddig az eredeti egy collos flexi cső hibája miatt 5 éve tartalékban áll).

1. Megtehető hogy két kiegyenlítő tartályom van? Számít hogy az egyiknek collos (de leszűkítem ugye fél collosra) másiknak eredetileg is fél collos a bemenete ha ugyanoda csatlakoznak?

2. Vettem sima bojler fél collos flexi csöveket az átépítéshez, majd elhűlve láttam itthon hogy a szivattyú és a tartály közötti korábbi fél collos összekötő cső BELSŐ átmérője kicsit nagyobb mint amit vettem, kívülről persze mindkettő fél collos. Okozhat-e ez gondot? (szivattyút féltem).

Köszi a válaszokat előre is :)
1. Megtehető hogy két kiegyenlítő tartályom van? Számít hogy az egyiknek collos (de leszűkítem ugye fél collosra) másiknak eredetileg is fél collos a bemenete ha ugyanoda csatlakoznak?

Igen sőt jobb 2 kicsi mint 1 nagy :) Az említett mértékű szűkítés nem okozhat problémát.
2. Vettem sima bojler fél collos flexi csöveket az átépítéshez, majd elhűlve láttam itthon hogy a szivattyú és a tartály közötti korábbi fél collos összekötő cső BELSŐ átmérője kicsit nagyobb mint amit vettem, kívülről persze mindkettő fél collos. Okozhat-e ez gondot? (szivattyút féltem).
Ugye mennyi az a "kicsit nagyobb" ? Alapvetően a tartály nyomás kompenzál. Ha vékonyabb a cső akkor lassabban teszi a dolgát. Nem hinném hogy egy rövid normál bojler bekötő cső annyira szűk lyukkal rendelkezne hogy az problémát okozzon a szivattyúnak.
sziasztok van egy gondom Kubába szeretnék nyomás alá tenni a vízhálózatot, a lapos tetőn van négy darab 1500L tartály amit tartálykocsival töltenek fel vízzel ezeknek a tartályoknak az lenne a feladatuk,hogy ellássanak 8 fürdőszobát és kettő konyhát,de fogalmam nincs hogyan tudnám nyomás alá tenni a rendszert,nagyon megköszönném ha valaki tudna segíteni az elvi megoldásban minél egyszerűbben mert kubába gyakorlatilag semmi nincs hozzá
Valami képeket kaphatnék ? (ez esetben nem a kubai csajok érdekelnek :) )
Tiszteletem!
Teljesen laikus és kezdő vagyok a témában, ezert szeretnék segítséget kérni.
Nagy kertembe szeretném a locsolást megoldani 1/2es tömlővel 2-3locsolófejjel.
Eddig egy 1300w elpumps felszívó szivattyuval locsoltam ami tökéletesen nagy erővel adta a vizet de ugye csak egy locsoló fejnél, 2 nél már elvérzett. Idén ezért szeretnék házi vizmuvet venni hogy ez működjön.
Ásott kutam van, elég kicsi, 6m mely és kb 1,5 m vizoszlop van benne, a hozama viszont elég jó lehet mert az 1300W szivattyuval 4-5 órákat locsoltam vele és sosem ürült ki. A kút mellett van egy 1m mely kifalazott aknám, oda szeretném a vizmuvet úgy hogy a locsolás mellett egy kis kerti kutat is tudjon mukodtetni. A segítséget abba kérném hogy milyen teljesítményű/paraméterű vizmuvet lenne érdemes vennem hogy optimálisan működjönek az elvártak és a kutat se meritsem ki. Nezelodtem már a neten...esetleg egy / Gardena 1753-20 Classic házi vízmű 3000/4 eco /?
A válaszokat, segítséget előre is köszönöm!
Bocsánat javitanék:)...A kút mellett van egy 1m mely kifalazott aknám, oda szeretném a vizmuvet úgy hogy a locsolás mellett egy kis kerti csapot is tudjon mukodtetni.
Szia
A rövid válaszom hogy a fél colos slag lesz a kevés főleg ha még valami Gardena tömlőkocsira fel is van tekerve. És még annyi hogy ahová az 1300 as Elpumps kevés volt ott a 3000/4 Gardena is az lesz. A bővebb válaszhoz kérném a szórófejek nevét típusát hogy azonosítani tudjam.
Udvozlom újra!
Az elpumps 1300 csak sima szivattyú volt nem házi vízmű, gondolom hogy egy vízmű már megbirkóznia több szorofejjel!? Amúgy ezt a típust szeretnem. https://www.gardena.com/hu/termekek/ont ... 901154101/
A szivattyú és a házi vízmű közt a különbség a tartály és a vezérlés amiből tudja a szivattyú hogy lekapcsolhat. A tartály a térfogatának a kb 1/3 át puffer mennyiség ként szolgáltatja a vezérlő pedig ha nincs vízhasználat lekapcsolja a szivattyút. Ezen két tulajdonság semmiben nem változtatja sem a víz nyomását sem a víz mennyiségét a szórófejen öntözés közben. Mint korábban említettem a fél colos kerti slag a probléma. Szerintem ha 1 colos kerti vezetéket kiépítesz vízkonnektorokkal a szivattyú akna és a vízelvételi pontok közt amikre lehetőleg minél rövidebb fél colos slaggal csatlakoztatod a szórófejeket akkor a dolog fog működni mert 3 szórófejnek 30-40 liter a vízigénye és 2-3 bar a nyomás igénye. Ezt a JPV 1300 tudja a 3000/4 pedig még colos vezetékkel sem. Ha fontos hogy a szivattyú tudja mikor van zárva a csap akkor vagy valami áramlás kapcsolós házi vízművet kell beépíteni, de valami komolyabb szivattyúval. Kerti csap esetén nem árt ha ilyen.
Üdvözletem

Szeretném megtudni hogy egy GÜDE MP 120/5A/GJ Kerti szivattyú, rászerelve a meglévő hidrofor tartályra elegendő nyomást tudna e biztosítani a kb 40 méter távolságra lévő frissen füvesített területnek, ami 13x25 méteres. Terveim szerint 6 darab szektorálható leszúrós esőztetetővel vagy négyszőg esőztetőkkel lenne locsolva. Tennék rá egy időzítőt hogy olyan időben menjen amikor más nem üzemel a kútról.
Tudni kellene hogy felszíni szivattyúval hány liter/perc az a vízmennyiség amit tud a kút. És azt is kellene tudni mi a szórófejek vízigénye liter/percben ill mekkora a nyomás igényük hogy normálisan működjön.
Szia
Még sosem mértem a kút vízhozamát most megpróbáltam a szivattyú tetején lévő csatlakozónál mérve a 30 literes kannát 22 másodperc alatt töltötte meg a jelenlegi LEO 60/41 500 wattos szivattyú.
A esőztető locsolót az Obiba néztem online ott csak annyi van írva hogy:
"LUX-TOOLS Classic impulzusos szektoresőztető nagy kertek vagy termőterületek esőztetésére alkalmas. Az esőztetési tartomány max. 13,25 m szórási szélesség (4 bar) esetén 0° és 360° között fokozatmentesen állítható be. Teljes sugár esetén (4 bar esetén) 550 négyzetméter-nyi felület esőztetése lehetséges."

Csatolmányok

No majdnem jó amit csináltál :)
Ezt úgy kellene megismételni hogy elindítod a szivattyúdat, raksz egy csapot a csővégre beállítod a 25 litert mondjuk kezdésnek és egy átlátszó palackba 2-3 percenként veszel vízmintát hogy tiszta és homok mentes e a kifolyó víz. Ha tiszta 20-30 perc elmúltával is akkor 5 literes lépésekben növeled a vízelvételt amíg a homokmentes tiszta minden vízminta. Ha eljutottál oda ahol már nem tiszta akkor a mért mennyiség 75%-a a tiszta vizes használati hozam de csak akkor ha 30-60 perc szünetet követő ismételt indítás mellett is tiszták a vízminták. Ha a 25 literrel is koszol akkor pedig csökkented 5 literenként .....

Amit mértél az amúgy 82 liter/ perc tehát valószínűleg a hidrofor tartályban tárolt vizet is bele mérted a kút hozamába. Célszerű a mérés alatt a szivattyú direkt járatása hogy a nyomáskapcsoló ne tudjon lekapcsolni. ill a mennyiség mérést és beállítást tartályos szivattyúnál kb 5 perc folyamatos vízelvételt követően kellene elvégezni hogy a tartály ne hamisítsa a mérést.
Szia
Nem igazán értem a homokolásról szóló részt ez a kút egy tanya udvarán van és a házát is ez látja el vízzel, évek óta használjuk de sosem tapasztaltuk hogy homok lenne benne.
A mérést úgy csináltam hogy előtte kb két órát üzemelt a szivattyú mert ma reggel is locsoltam csak simán slaggal, kézzel. Amikor a kannát megtöltöttem akkor is szivattyú ment kb 2 bar nyomást mutatott a mérő tehát nem a tartályból töltöttem.
Előző 1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 Következő
171 hozzászólás Oldal: 9 / 12

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég