Ezermester Fórum

Kerti munkák, virágok, növények, öntözés, kútfúrás, kertépítés, medence
171 hozzászólás Oldal: 5 / 12
Előző 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12 Következő
Maga a lapát nem törött csak az a kis perem. Igen a visszacsapó jó irányba van felszerelve. Igen a KPE gyűrűk a helyükön vannak. A forgásirányon nem változtattam ha szembe állsz a motorral az óra járásával megegyező irányba forog. A tengely tömítéseket kicseréltem mert szivárogott az újjal már nem észlelhető a szivárgás. Szűrő nincsen rajta. Véleményed szerint a csatolt illusztráció alapján a kút kialakítása jó?
Hát hogy jó e majd egy megbízható szivattyúval végzett próba eldönti. Az a perem pedig épp az egyik legfontosabb része a lapátkeréknek. Amíg a szivattyúd hordóból sem működik addig kár a kúton erőltetni szerintem.
Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni. Van egy Elpumps 1300 wattos házi vízmű 25 literes tartállyal. A szivattyú most lett átnézve szakszervizben. Ma újra be akartam kötni a rendszerbe, de amikor ráengedem a házban lévő vezetékre és megnyitok egy csapot, akkor amikor a szivattyú bekapcsol, elmegy a nyomás. Érdekes módon, amikor egyszer a meleg vizes csapot nyitottam ki akkor nem állt le, hanem rendesen nyomta a vizet. Aztán utána már ekkor sem működött. Levegős lenne a rendszer? A szivattyú 8 méter mélyről szívja a vizet, de a vízszint most 2 méteren van a Duna magasabb vízállása miatt. Ha elzárom a nyomóoldalon, akkor normálisan leáll a szivattyú. Még annyi adalék a történethez, hogy a házban régebben a padláson volt egy tartály ahová a kézzel nyomtuk fel a vizet. Most ennek a régi nyomós kútnak a csövébe van betéve egy KPE cső amin keresztül szívja a vizet.
Viszont mivel a padláson volt a tartály, ezért a bemenő vezeték először felmegy az emeletre és onnan le a földszintre. Ezzel eddig nem volt probléma, de múltkor már zuhanyozni sem lehetett és ezért is vittem a cuccot szervizbe.
Van valakinek valami ötlete, hogy mit csináljak? Előre is köszönöm!
Hát érdekes dolgokat írsz, először is ki kellene próbálni a dolgokat sorban. Működik e szivattyú a kútra kötve ha csak egy darab slagon nyomja a vizet ? Ha nem akkor működik e egy biztosan jól működő szivattyú erről a kútról ?
Köszönöm!
Most reggel jutott eszembe nekem is, hogy ráteszek egy KPE csövet a kimenő oldalra és megpróbálom úgy a rendszert. Az a baj, hogy a nyaralóba van
Sziasztok!

Vettük egy tanyát nemrég és megszeretnénk csinálni a fürdőszobát.
Az lenne a kérdésem,hogy Elpumps VB 25/1300 1300 W házi vízmű elég lenne-e a teljesítményileg wc-hez(mosdóhoz),zuhanyzóhoz, és a közeljövőben automata mosógéphez?
Tudatlan vagyok ebben a témában ezért minden segítség jól jönne, de lekezelő választ nem kérek.
Köszönöm előre is a válaszokat!
Ha a kút ki tudja szolgálni a szivattyút akkor igen. Persze a komfort érzet szegényes és a gyakori nyomásingadozás és az ebből fakadó hőfok ingadozás miatt eléggé kalandossá teszi a zuhanyzást. Nagy csodát ezektől az házi vízerőlködőktől nem kell várni legyen bármi a neve. Ha többet akarsz akkor hozzáértővel kell nyomás szabályzott rendszert csinálni.
Kedves lalibatyo!

Két hete olvasgatom a fórumot és a legtöbb hozzáértő választ Öntől olvastam, ezért bátorkodom segítséget kérni.
Jelenleg egy fúrt kútról működik a házikónk vízellátása, oly módon, hogy egy kerti szivattyút egy áramlásszabályzó vezérel.
A fúrt kút mélysége 12 méter, a nyugalmi vízszint 9 méteren van.
A "rendszer" folyamatosan ki-be kapcsolgat egy ideje, kb. két hete. Előtte is volt már vele probléma a nyáron, kb. 20-25 liter víz kiemelése után a szivattyút leállította az áramlásszabályzó és kézzel kellett újraindítani. Ez az egész rendszer két éve működik, előtte már két házi vízmű ment tönkre, hasonló körülmények között. Ebből arra következtetek, hogy valószínűleg a fúrt kúttal lehet valami baj, mert a szivattyúhoz nem nyúlok hozzá, nem állítgatom, s a házban nincs csöpögő csap.
Jelenleg nem tudok új szivattyút vásárolni, "szakembert" már látni sem akarok, ezért kérem, javasoljon valamit, hol kezdjek hozzá a rendszer hibakereséséhez és hogyan küszöböljem ki.
Válaszát előre is köszönöm!
Ha magától ki-be kapcsolgatja az áramlás kapcsoló a szivattyút akkor sajna megeshet hogy rossz az a kapcsoló. Hiba esetén elvileg tiltania kellene ami "reset" gomb nyomásával vagy áramtalanítással majd újra áram alá helyezéssel lehet oldani (típusfüggő). Ha nincs tiltási funkciója az áramlás kapcsolónak akkor lehet még lábszelep probléma is. Nem zár a lábszelep vagy valamelyik csatlakozás engedi a vizet akár szívó akár nyomó oldalon.
lalibatyo írta: Papíron ezt kéne tudnia :

alko.jpg


Al-Ko HW802

Sziasztok!
Tavaly egész nyáron üzemelt. A szezon végére egyszer csak megállt. Nem búgott semmi csak állt. Hátulról csavarhúzóval mozgatva a tengely könnyen jár. Ha ráütök elindul rövid ideig. Majd elkezd akadozni és megáll. És újra, és újra. Leszedtem az elejét de nem látok semmit. Arra jöttem rá, hogy akkor akad meg ha jön a víz. Ha dolgoznia kell. Üresen szépen megy. Mi lehet a gond?
Köszönöm.
Ha ráütök elindul rövid ideig. Majd elkezd akadozni és megáll.

Tipikus kontakt hiba. Lehet hibás kapcsoló, hibás( törött szakadt) kábel, hibás kondenzátor vagy vezetéke, hibás érintkezés a kapocslécen stb. De akár konnektor is. Többnyire melegedéssel is járnak az érintkezési problémák így égett megolvadt stb dolgok szoktak árulkodni már ránézéskor is hozzáértő szemnek.
lalibatyo írta:
Ha ráütök elindul rövid ideig. Majd elkezd akadozni és megáll.

Tipikus kontakt hiba. Lehet hibás kapcsoló, hibás( törött szakadt) kábel, hibás kondenzátor vagy vezetéke, hibás érintkezés a kapocslécen stb. De akár konnektor is. Többnyire melegedéssel is járnak az érintkezési problémák így égett megolvadt stb dolgok szoktak árulkodni már ránézéskor is hozzáértő szemnek.

Gondoltam rá. Hétvégén szétkapom és referálok. Bár nem lesz egyszerű, mert spéci szerszám kell hozzá. :evil: Rafkósak ezek az alkonál. :lol: Csak azt nem értem miért csak terhelés hatására jelentkezik a hiba. Arra is gondoltam, hogy leszedem a tartályról. Csak sima szivattyúként használom.
Csak azt nem értem miért csak terhelés hatására jelentkezik a hiba.


Mert megnövekszik az áramfelvétel ami a hibás érintkezésen melegedést okoz.
Kedves Lalibátyó!

Szorgalmasan olvasgattam, de az alábbira még nem találtam választ.
Mekkora a 32-es kpe könyökidomok áramlási vesztesége? Érdemes-e kihagyni, ha kis macera árán a kpe hajlításával is megoldható a bekötés?
Mekkora a lábszelep vesztesége? Érdemes-e abból nagyobbat szerelni a szívócső végére, mint maga a cső? Lábszelepből milyen gyártót ajánlasz?
Köszönöm.
Üdv
Azért nem találkoztál mert elhanyagolható :) legalább is 60-80 liter/perc alatt. Lábszelepből én csak is a réz tányéros változatokat építem és kerülöm az olcsó no name kínait. Egy jól tervezett lábszelep nyitott állapotban akkora keresztmetszeten engedi át a vizet mint a cső amire rárakható.
Előző 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12 Következő
171 hozzászólás Oldal: 5 / 12

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég