Ezermester Fórum

Kerti munkák, virágok, növények, öntözés, kútfúrás, kertépítés, medence
171 hozzászólás Oldal: 10 / 12
Előző 1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12 Következő
A szivattyú adattábláján 60 liter a max vízmennyiség amit képes szállítani ( Qmax 60 l/min ) viszont 82 litert mértél. Valami nem ok szerintem.
De ettől függetlenül se tudom biztosan megmondani hogy jó lesz e mert nem tudjuk a tervezett szórófej víz és nyomás igényét.
Amit tudni lehet róla :
A LUX-TOOLS Classic impulzusos szektoresőztető nagy kertek vagy termőterületek esőztetésére alkalmas. Az esőztetési tartomány max. 13,25 m szórási szélesség (4 bar) esetén 0° és 360° között fokozatmentesen állítható be. Teljes sugár esetén (4 bar esetén) 550 négyzetméter-nyi felület esőztetése lehetséges.

Tekintettel arra hogy barkács eszköz valószínűleg fog működni "barkács" vízellátóról. Viszont mivel "házi vízmű" ről lesz üzemeltetve nem kizárt hogy locsolás közben ki-be kapcsolgat majd a szivattyú és ezért hol nagyon közelre hol sokkal távolabbra spriccel majd a szórófej. Ez a gyakori ki-be kapcsolgatás ártani fog a szivattyú motorjának és látványnak se szép hogy "lélegzik" az öntöző sugár.
Köszönöm a segítséget. Igen ez így elég hülyeségnek tűnik hogy nagyobb a kapott érték mint amit szivattyú tud. Írtam is hogy még sosem csináltam ilyet, nem is nagyon volt sajna időm utána olvasni hogy hogy kéne helyesen. Az biztos hogy a jelenlegi házi vízmű vel tegnap is 4 és fél órát locsoltam folyamatosan egy 50 méteres fél colos slaggal a végén egy bólogatós esőztetővel és végig 2 bar volt a nyomás a szivattyúnál.
A jelenlegi barkács vízművet a szomszédunk segítségével raktam össze igazából nem volt vele semmi gond idáig tette a dolgát bent a házba jó volt a nyomás. Bár az is igaz hogy egyenlőre nem lakunk ott tehát csak zuhanyzásra, kézmosásra, wc öblítésre használjuk.
Nem zárkózom el a tanácsok elől véleményed szerint hogy kellene úgy összerakni hogy hosszú távon is normálisan működjön és most nem csak az öntözésre gondolok hanem a nyáron elkezdünk egy elég nagy átalakítást valamint a felújítás végeztével szeretnénk is ott lakni tehát egy 4 fős átlagos család vízellátását kellene megoldani.
Valamint érdemes e beruházni a fent írt Güde szivattyúra most több boltba is elég jól le van akciózva.
Güdét felejteném. Egy két dolog úgy ahogy....."ha ló nincs megteszi a szamár" de van pár elrettentő video a Youtube-on ahol güde terméket szednek szét és elemzik a a látottakat :)
Esetleg egy Leo XJWm 180/51 jó lehet a céljaimra
Juhi113 írta: Esetleg egy Leo XJWm 180/51 jó lehet a céljaimra


Vagy inkább a 140/60 a jobb?

Illetve a szívóágra bekötött dolgok mint például a szűrő és a vízóra mennyiben befolyásolják a szivattyú teljesítményét és a vízóra a valós vízfogyasztást mutatja e vagy jobb helyen lenne az elmenő ágban mondjuk a szivattyú tetején közvetlenül.

Valamint ha a locsolócső elé a szivattyúnál bekötök egy elektromos időzítőt aminek a leírása szerint nyitott állapotban 8 mm az átfolyó átmérője akkor az mennyiben befolyásolja a nyomást?
Nagy lényegi különbség nincs a 2 közt. Viszont a szívó oldalt nem fojtjuk, tehát oda nem rakunk szűrőt és mást. A nyomó oldalt lehet fojtani. A 8 mm es lyuk biztosan csökkenti a vízmennyiséget. Hogy mennyivel az majd kiderül használat közben mert az se mindegy hogy a szűk járat egyenes vagy sem, 2 mm hoszzú vagy 20 centi hosszú stb.
Jó napot nekem volna egy olyan problémám van egy elpumps 1300 az szivanyúm és van rajta egy elpumps szárazon futó egy fúrt kútból szívja a vizet olyan 7 méteröl és egy fürdőszobát lát el vízzel edig jol is müködöt de a napokban elkezdet csinálni ojat hogy mikor meg engedjük a csapot csak nagyon lassan lön a víz valamikor begyorsul valamikor meg telyesen el ál viszont a szivattyún folyamatosan 3 bár körül van a mutató és nincs rosz hangja sem nem tudom milehet a baja
lalibatyo írta: Nagy lényegi különbség nincs a 2 közt. Viszont a szívó oldalt nem fojtjuk, tehát oda nem rakunk szűrőt és mást. A nyomó oldalt lehet fojtani. A 8 mm es lyuk biztosan csökkenti a vízmennyiséget. Hogy mennyivel az majd kiderül használat közben mert az se mindegy hogy a szűk járat egyenes vagy sem, 2 mm hoszzú vagy 20 centi hosszú stb.

Azt eldöntöttem a hétvégén hogy nem bénázok a csapra szerelhető időzítőkkel veszek egy öntözés vezérlőt illetve vezérelhető csapokat így a szűkület probléma megoldódott.
Viszont a nyomás kapcsolóval kapcsolatba merült fel bennem kérdés. Ha a 140/60 as szivattyút választom és a jelenlegi PM5 típusú kapcsolót lecserélem egy PM12 re mi lenne az ajánlott kapcsolási tartomány illetve mitől függ hogy mekkora állandó nyomása a szivattyúnak üzem közben.
Öntözéshez tessék áramlás kapcsolót használni. A nyomás attól függ hogy a munkaponti görbe melyik szakasza (pontja) az ahol a szivattyú az adott helyzetben üzemel. Mert ugye a nyomás és a vízmennyiség az egymással fordítottan arányos. Minél több víz jön ki a szivattyúból annál kisebb a nyomás és minél nagyobb a nyomás annál kevesebb víz jön. Ráadásul ott az a fránya "munkapont" ami a leggazdaságosabb üzemeltetés szempontját is figyelembe veszi hogy ne áramzabáló legyen az a szivattyú.
Ezer köszönet a sok tanácsért nem mondom hogy látom a fényt az alagút végén de már kezd valami pislákolni.
Ez az áramlás kapcsoló megint egy teljesen új dolog erre eddig nem is gondoltam.
Illetve ma felajánlott munkatársam egy szivattyút baráti áron sosem használta volt egy kertje oda vette de aztán eladta a kertet. A típusa LEO 5XCSm100S boltba vette megvan minden papírja. Neki ott ezt ajánlották öntözésre és házi vízműnek is össze lehet építeni elvileg. Erről vélemény? Csatolva a görbéje.

Csatolmányok

Elvileg 50-60 liter/ perccel képes kiszolgálni egy öntöző rendszert 3 bar nyomás környékén. - ha győzi a kút.... és ha ennyire szükség is van....
lalibatyo írta: Öntözéshez tessék áramlás kapcsolót használni.

Ez most egy kicsit összezavart a szivattyút illetve a vizet nem kizárólag öntözésre szeretném használni ezért én eddig a jelenlegi hidroforos megoldásban gondolkodtam nagyobb teljesítményű szivattyúval.
Amire használjuk:
1 részt: családi ház vízellátás 4 fő, átlagos vízfelhasználás havi 8-12 m3
2 részt: 13*25 méteres gyep esőztető öntözése kb 2 naponta 30-50 perc
3 részt: 250 méter sövény csepegtető öntözése 3 naponta két szakaszra osztva szakaszonként 4 óra időtartamba
4 részt: kb 500 nm konyhakert csepegtetö öntözése heti két-három alkalommal.
Az öntözés része vezérelve úgy hogy egyidőben csak egy valami működjön.
A ház vízellátásánál a hidrofor a jó megoldás nem? Az öntözés a másodlagos szempont.
A dolog ettől bonyolultabb sokkal. Minél több mindenre használod annál macerásabb megcsinálni hogy minden szempontnak megfeleljen maximálisan.Kicsit tanulmányozd a szivattyú vezérlők működését :
mechanikus nyomáskapcsoló (ez van neked szerintem)
digitális nyomás kapcsoló
áramlás kapcsoló ( pedrollo easypress 2) - kínaiakkal most ne foglalkozzunk
Grundfos PM2
Frekvencia váltó szivattyú vezérlő [url]https://www.szivattyubolt.hu/szivattyuk/szivattyu-vezerles/frekvenciavalto[/
A vízhasználat és a rendszer elemei összhangban kellene hogy legyenek. Az egyik esetben 3-5 liter/ perc tartós vízfogyasztás is lehet, a másikban pedig 40-50 liter/ perc is.

Ha áttanulmányoztad akkor írd meg az új döntésed és annak indokát.
Igen jelenleg hagyományos nyomáskapcsoló van. Áttanulmányoztam a különbségeket:
Nyomáskapcsoló rugó ellenállású mechanikus szerkezet van indítási és kikapcsolása nyomásérték amely valamekkora mértékben szabályozható. Hidrofor tartállyal használható.
Pedrollo digitális nyomás kapcsoló adott értéken bekapcsolja a szivattyút és a szivattyú max nyomás értékénél kikapcsolja. Hidrofor tartállyal történő használata nem javasolt mert ha túl nagy a bekapcs és kikapcs között a nyomás tönkreteszi a lufit.
Grundfos szivattyú vezérlő a profi ami tud mindent állítható a be és kikapcsolás valamint a tatrtállyal is boldogul.
Én mindenképpen a tartályos megoldásban gondolkodók hosszú távon az védi jobban a szivattyút az alacsony vízfogyasztáskor, és ezért is a Grundfost választanám. Persze az ára nem túl pénztárca barát mint minden Grundfos terméknek de talán hosszú távon jobb befektetés mint a kínaiak. Nem is igazán találtam hasonló tudásút talán csak a Evak dpc de az még kínai.
Üdvözletem.

Vásároltam egy elpumps 1300 as házi vízművet kert locsolásához de akárhogyan is próbálom munkára bírni nem működik tökéletesen.
32 es cső a felszivó ág a lábszelep nem enged vissza a kötéseknél nem folyik és mégsem ad normális vízmennyiséget.
Az első percben őrült nagy nyomással jön a víz és utána éppen csak csordogál.
7 M ről szívom a vizet a kútban 180 cm a vizoszlop ,a tartályban 1,6 bár nyomas.
Nem tudom mit néztem el.
Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget.
Előző 1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12 Következő
171 hozzászólás Oldal: 10 / 12

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 27 vendég