Ezermester Fórum

Kerti munkák, virágok, növények, öntözés, kútfúrás, kertépítés, medence
171 hozzászólás Oldal: 11 / 12
Szerintem a kút nem tudja kiszolgálni. Amikor indul akkor 7 méterről nyomja aztán ahogy csökken a szint a kútban úgy csökken a mennyiség is. Ha megállítod vársz pár percet a kút "össze szedi magát" de a jelenség ismétlődik.
Üdv. Kérdésem az lenne, hogy miért szív sok levegőt a szivattyú? Van egy 12,5 m mély , 63mm-as PVC szűrőzőtt fúrt kút. A nyugalmi víz szerint kb. 6 m. A szivattyú egy Belumi nevű felszíni önfelszívó 1.65W-os, 60L/perc, 70m emelőmagaság. 1"be és 1"ki vezetésel. A szívó cső 9,5m és egy visszacsapó szelepel az alján. A szivattyú és a szívócsö közt egy átlátszó szüröházzal van felszerelve.Mi lehet az oka, hogy állandóan levegőt is szív és ha kikapcsolom csak egy kis időre is, bekapcsoláskor zavaros vízet szív ami egy-kettőre ki is tisztul.
A szivattyú szívó oldalát nem fojtjuk tehát szűrőt se rakunk a szívó oldalra.Tudom van olyan amin gyárilag van de ezt most hagyjuk mert vannak a szakmai okok és vannak a marketing okok :)
Amit látsz az valószínűleg gázképződés mert sok oldott gázt tartalmaz a kút vize. Tehát az apró bubikat látod szerintem.
lalibatyo írta: A dolog ettől bonyolultabb sokkal. Minél több mindenre használod annál macerásabb megcsinálni hogy minden szempontnak megfeleljen maximálisan.Kicsit tanulmányozd a szivattyú vezérlők működését :
mechanikus nyomáskapcsoló (ez van neked szerintem)
digitális nyomás kapcsoló
áramlás kapcsoló ( pedrollo easypress 2) - kínaiakkal most ne foglalkozzunk
Grundfos PM2
Frekvencia váltó szivattyú vezérlő [url]https://www.szivattyubolt.hu/szivattyuk/szivattyu-vezerles/frekvenciavalto[/
A vízhasználat és a rendszer elemei összhangban kellene hogy legyenek. Az egyik esetben 3-5 liter/ perc tartós vízfogyasztás is lehet, a másikban pedig 40-50 liter/ perc is.

Ha áttanulmányoztad akkor írd meg az új döntésed és annak indokát.


A csatolt fájlban papírra vetettem az elgondolásomat az új hidrofor kialakításáról szeretném ha véleményeznéd hogy ez így működőképes e?
Valamint érdekelne a véleményed arról hogy a Grundfost milyen nyomás értékre kellene állítani hogy az esőztető öntözők megfelelően működjenek?

Csatolmányok

én 2,5-3,0 közé tenném a bekapcsolást. A rendszer üzemi nyomása az attól függ hogy a szivattyú karakterisztika görbén hová esik az adott vízhasználathoz a szivattyú nyomása. Tehát pl egy Pedrollo búvár esetében ha 10 méter az üzemi szint akkor 15 liter/perc vízhasználatnál kb 5 bar viszont ha 40 liter a vízhasználat akkor kb 3,5 bar. Az hogy most az említett leo esetében ez miképp alakul nem tudom de sajna mostanában nincs is időm googlizgatni és számolgatni hogy esetedben ezek a számok miképp alakulnak. Viszont felszíni szivattyúesetében a max nyomást korrigálni kell a szívó mélységgel. Tehát 0,5-0,6 bart alapból le kell vonni.
Köszönöm szépen a segítséget.
Már megrendeltem a dolgokat remélem jövő héten megérkezik.
Aztán majd a használat megmutatja hogy hogy működik.
A bekötési elgondolásom jó lehet egyébként?
Korrekt rajz ! Szerintem én is így csinálnám.
A vízmű mindig elejtette a vizet, ezért a szívó oldalra betettünk egy visszafolyásgátlót. Nem oldotta meg, kiderült a kútfejet kellett kicsrélni. Most a kút nem ejti el a vizet, viszont a vízmű bekapcsolásakor húzni kell a kúton 5-6-ot, akkor kapja fel a szivattyú a vizet. Mi lehet a gond? Lehet, ki kellene venni a visszafolyásgátlót?
1 próbát megérne talán.
lalibatyo írta: A rendszer üzemi nyomása az attól függ hogy a szivattyú karakterisztika görbén hová esik az adott vízhasználathoz a szivattyú nyomása.


Napok óta nemhagy nyugodni az a gondolat hogy nem lenne e jobb választás a LEO XJWM 3BH-100/76 találtam hozzájuk görbét de nekem ez kínai hogy melyik a jobb az általam kigondolt vízhasználathoz a nagyobb vízhozam vagy a nagyobb nyomás. A jelenlegi tapasztalatom hogy a 60/41 tudású szivattyú 2-2.5 BAR nyomáson üzemel a rászerelt óra szerint ami laikus gondolkodással az ugyanolyan felhasználásnál a 180/51 tudású is kb 3-3.5 BAR nyomáson tud majd működni? És akkor a 100/76 tudású tudná a 4.5-5 BAR-t?

Csatolmányok

Az a baj hogy nem a kérdésben említett típusok vannak a karakterisztika görbéken googlizgatni pedig nincs időm. Hozd kérlek szinkronba a kérdést a karakterisztika görbékkel.
A LEO XJWM 3BH = 100/76
a LEO XJWM 3BL = 180/51
a LEO XJWM 1B-E = 60/41

Csatolmányok

Sziasztok, valaki nem vállal esetleg FÜlén (Balatonakarattyától 7 km-re) egy házi vízmű helyes kialakítását?
Zita 06209479434
Ha a 60-41 2,5 baron dolgozik a rendszerben akkor olyan 20 liter csordogál ki percenként a csövön ( szívómélységre 5 métert számoltam) Ha ide beraksz egy erősebb szivattyút akkor nyilván magasabb lesz a rendszernyomás is és ez miatt nem 20 liter hanem több fog kifolyni a cső másik végén. A kérdés csupán az hogy győzi e a kút vagy olyan vákuum lesz hogy az erősebb szivattyú szinte semmivel se fog több vizet szállítani.
Sziasztok,

A hazi vizmu ha eleri a nyomast,es lekapcsol a nyomaskapcsolo,szivo oldalon ledobja a csovet.

Ez normalis?(marmint hogy itt ilyenkor nyomas van)

Jelenleg PVC idomokkal van szivo oldalon osszekotve.

Mivel erdemes itt osszekotni a dolgokat?

90 fok , es egy attolo karmanytyu van jelenleg.

Koszi elore is.
171 hozzászólás Oldal: 11 / 12

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 28 vendég