Ezermester Fórum

Kerti munkák, virágok, növények, öntözés, kútfúrás, kertépítés, medence
171 hozzászólás Oldal: 2 / 12
Üdv
A nyomáskapcsoló és a nyomásmérő 1/4" os csatlakozású. A nyomásmérő külső menetes és becsavarható de a nyomáskapcsoló az hollanderes és kell hozzá közdarab. A másik megoldás beépíteni egy ilyen idomot a nyomóág és a tartály közé és erre egyből köthető minden.
http://www.szivattyubolt.hu/kiegeszitok/5-agu-rez-idom.html
Akkor viszont szerelten így néz majd ki :

Al-Ko_HW_601_2.jpg
Al-Ko_HW_601_2.jpg (39.59 KiB) Megtekintve 7062 alkalommal.
Köszönöm a segítséget!
Üdv.
Kedves fórum társak !
Van egy ALKO HW802 INOX házi vízművem !Nincsen tapasztalatom vele kapcsolatban !
A szívó magasság : 5m !
colos KPE - vel szerelve vajon milyen nyomásom lessz a szivatyú felett 3 méteren ?! Slagos locsolásban / 1/ 2 " / gondolkozok !
Ha a szívó mélység 5 méter (tehát a szivattyú tengelye és a szivattyúzott víz szintje közti függőleges távolság 5 méter) akkor 0,5 bart kellene levonni a karakterisztika görbén látható adatból és a 3 méter emelést az 0,3 bar. Slagos öntözésnél esetedben ez kb 2,5- 2,8 bar lesz a nyomás ha kézi szórófejet használsz és kb 15 liter / perc lesz az öntözés intenzitása. Tehát működni fog a dolog.
Házi vízmű (Al-KO HW 1002 INOX) saját-javítás utáni beállításával kapcsolatban kérdezném: ha terheletlen állapotban 1,5 bar-ra felpumpálom a tartályt, akkor (helyesen) a manométer 1,5 bart mutat.
Most tehát a nyomáskapcsoló csavargatásánál a gyári ki-be kapcsolási értékek (3,0 -1,5) beállításánál szigorúan a manométer állását kell figyelembe vennem, vagy pedig az üres induló 1,5-bar-hoz képest relatívan kell nézni (tehát ténylegesen 4,5 - 3,0 köze kell pozícionálnom)?
"Terheletlen állapot" a víz oldal nyitott állapotát feltételezi, tehát a víz oldali nyomásmérő nullát kell hogy mutasson és az 1,5 bart a levegő oldalon kell mérni pl egy autós keréknyomás mérővel.
A nyomáskapcsoló állításánál viszont a víz oldali nyomásmérőt kell nézni ( ha jó :) ) és ott kéne látni a kívánt 1,5 be és 2,8-3 bar bar kikapcsolást. Ha mindent jól csináltál akkor kb a tartály térfogatának a 30 % a vehető ki kikapcsolástól bekapcsolásig. Esetedben ez kb 7 liter.
Igen, én is erre emlékeztem régebbről. Viszont az zavart meg, hogy a nyomásmérő valószínűleg megbolondult, vagy mi a csoda, mert a szivattyú leszerelt állapotában, tehát nyitott vízoldallal mutatja a 1,5 bart. Még a fedőburáját is lepattintottam és ellenőriztem, hogy a mutató nincs-e fennakadva, de nem, ez tényleg a levegőoldali nyomást mutatja! Ezt leszámítva nem találtam rendellenességet.
Azért szereltem le, mert nem akart megállni. Halmozottan hátrányos helyzetű volt, mivel szívóoldalon volt egy tömítetlenség + a nyomáskapcsoló átbillenő fémlapjának tengelye szorult. Most már próbapadon szépen kapcsolgat ki-be, de akkor ezek szerint relatíve kell számolnom a nyomást.
A jelenség oka rejtély, de még nem teszem vissza (van tartalék gépem, most az megy).
Le kellene cserélni azt az órát egy jóra.
Lehet hogy cserélni kellene, viszont ez az óra VALAMILYEN nyomást érzékel, mert működik. Lehet, hogy elsőre leszerelem, akkor kiderül, hogy van-e mögötte nyomás, talán ezzel előbbre jutok. Köszönöm, hogy foglalkoztál a kérdéssel, majd jelentkezem, hogy mire jutottam.
Ha a víz oldal nyitott akkor nem szabad mutatnia mást csak nullát, mert így kell levegőt betölteni. Ha levegő töltés után lezárod a víz oldalt és úgy megy fel állásában akkor lyukas a membrán a tartályban.
Végül is az órahiba kapcsán igazad volt, leszereltem és a markomban tartva is 1,5 bart mutatott, ami szép teljesítmény... :D Szétszereltem és belül a rugó előtti patkó alakú kalibráló rézlapocska megfelelő hajlításával visszakalibráltam nullára. Ellenőriztem egy másik mérővel, most már jól mutat, felszerelve is jól működik, rejtély megoldva. Köszönöm a segítségedet! Áldott karácsonyt és boldog új évet!
Köszi,Boldog Karácsonyt neked is !
Gratulálok :wink:
Sziasztok! Az összes al-ko szivattyú leírásában azt olvasni, hogy ha 4 méternél mélyebbről kell felszívni a vizet, használjunk 1"-nál vastagabb csövet. Viszont lehet kapni készre szerelt 10 méteres szívócsövet is 1"-t. Mást nem is nagyon láttam. Hogy is van ez? Most akkor mekkora cső kell ha kábé 6-7 méter mélyről kell a vizet felszívni.
Nyugodtan használd hozzá az 1" os KPE csövet alul lábszeleppel.
lalibatyo írta: Nyugodtan használd hozzá az 1" os KPE csövet alul lábszeleppel.

Köszönöm. :D
171 hozzászólás Oldal: 2 / 12

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég