Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
354 hozzászólás Oldal: 24 / 24
T. Juhi113!

Javasolnám több változat áttekintését. A 24 kW-os kazán elektromos fűtése a legdrágább üzemköltségű változat. A PV napelemeket csak a háztartási elektromos igény alatti, v. közeli teljesítményre érdemes építeni. Külön beruházásként elsődleges volna a ház külső hőszigetelése, ablakcserékkel. Ennek csak beruházási költsége van, és kb. annyiba kerül, mint egy fűtés teljes kivitelezése. Levenné a fűtőberendezés teljesítményét kb. felére, kétharmadára. Ezután egyik változat lehet (hőszigetelés után) a központi kazán cseréje automatikus adagolású pl. pellet kazánra. Ez felügyelet nélkül automatikusan működik. Egy fűtött pellet tároló kellene hozzá.
Kérdés, van-e gáz beszerzési lehetőség (vezetékes). Ha igen, ez volna a másik változat (hőszigetelés után).
Az árak összehasonlításakor becsülhető, mennyibe kerülne az említett 24 kW napelem beruházása, felszerelése? A többletet nem szívesen veszik át. Ha csak a háztartásnak kell, elég kb. 2-3 kW.
Magyarországon a villanyáram a legdrágább energia, és a hőenergia (gáz) a legolcsóbb.

Remélem menni fog.
Üdvözlet mindenkinek !

Buderus U012-28 T60-as kombi kazánom van, párhuzamosan üzemeltetve egy TOTYA vegyes tüzelésűvel.
Így a fűtési rendszer nyitott tágulási tartállyal üzemel, mert a totyát nem ajánlották nyomás alá helyezni.
Ez csak azért lényeges mert a nyár folyamán olyan jelenség lépett fel, hogy a fűtési rendszer nyitott tágulási tartályának túlfolyóján folyamatosan el kezdett folyni a víz. Ellenőriztem a rendszert, hogy a töltő csap (ami a totyára csatlakozik) elzár-e, de az rendben van. Elzártam a gázkazán használati meleg víz bemenőjét és megszűnt a hiba. A meleg víz ellátást megoldottam egy villany bojlerrel, de szeretném, ha a gázos ellátás is megmaradna.

Kérdezem a hozzáértőket, vajon mi lehet a hiba a gáz kazánnal ?
Ha megnézed ezt a 10.oldalon :
https://www.bicalor.hu/hu/letoltesek/Buderus-Logamax-U012-28T60/55/Buderus%20U012-28T60%20szerel%C3%A9si%20kezel%C3%A9si%20utas%C3%ADt%C3%A1s.pdf
akkor sok lehetésége nincs a használati víznek a kazánba és a kiegyenlítőbe jutni csak a hőcserélőn keresztül.
Elzártam a gázkazán használati meleg víz bemenőjét és megszűnt a hiba.

Sajna lyukas lesz az a meleg vizes hőcserélő. Nem kizárt hogy a 19-es számmal jelzett melegvíz tágulási tartály hibája is közre játszott, valamint a tartályban lévő 17 es anód se véd már semmit mert elfogyott.
lalibatyo írta: Ha megnézed ezt a 10.oldalon :
https://www.bicalor.hu/hu/letoltesek/Buderus-Logamax-U012-28T60/55/Buderus%20U012-28T60%20szerel%C3%A9si%20kezel%C3%A9si%20utas%C3%ADt%C3%A1s.pdf
akkor sok lehetésége nincs a használati víznek a kazánba és a kiegyenlítőbe jutni csak a hőcserélőn keresztül.
Elzártam a gázkazán használati meleg víz bemenőjét és megszűnt a hiba.

Sajna lyukas lesz az a meleg vizes hőcserélő. Nem kizárt hogy a 19-es számmal jelzett melegvíz tágulási tartály hibája is közre játszott, valamint a tartályban lévő 17 es anód se véd már semmit mert elfogyott.

Köszönöm a választ !
Valószínű hogy a tágulási tartály meghibásodása okozta a hőcserélő végét, mert a tartályt meg az előző évben kellett cserélni.
Illetve, egy külső tartályt szereltem hozzá, mert a gyári ára horror lett volna.
Most sikerült olcsón vennem egy panel hibás donor készüléket, ezt majd szét bontom és ha nem túl nagy falat nekem,
akkor a fűtési szezon lejártával megpróbálom átszerelni a használati melegvíz oldalt komplett.
Sziasztok.
Segítséget szeretnék kérni.
Van egy 160m²-es hazám 12db radiátorral a meleg vizet a távhőtől kapom hozzá egy hőcserélőbe(vagy bármi is a neve).
Építettem egy kis 18m²-es szobácskát extrába és oda beszereltem egy 13.-ik radiátort. Ami elég szarul fűt.
Nos a legközelebbi radiátorròl indultam párhuzamosan ki 2db t elosztóval a cső méret nem változott, 6métterre került az új radiátor . Szinte egyenesen megy a cső annyi kis bökkenővel hogy maga a szint 20cm-el lentebb került.
A hőcserélőmben a szivattyút 3-as fokozatra állítottam (tanácsolták mások)de így is csak a felső szakasz meleg a radiátornak olyan 50%-a a teljesen magasságának. Légtelenítettem már mindent is , de nem lesz jobb . Amit észrevettem hogy ahonnan kiindultam radiátorból a csövet megfogva felfelé érződik a forró víz viszont oldalra az új radiátor irányában már érezhetően hűvösebb víz kerül. Gondolom lassabb az áramlás mert egy 20cm-es szintel lentebb van a radiátor.
Kérem javítsatok ki ha hülyeség amit írok igazából nem éppen értek hozzá csak amit ellestem innen onnan.
Hol keressem a hibát ?
Kaptam azt tanácsként hogy iktassak be egy cirkulációs pumpát erre a részre , ha ez megoldás lenne akkor ezt az előremenő vagy a visszatérő ágba kell kötni ?
A közeli radiátoron zárni kell , ill valósz0nűleg az összes radiátor szelepet állítgatni kell, mert az a fránya víz arra megy amerre könnyebb neki.
Szeretnénk figyelmükbe ajánlani cégünket (Nozo Clean Hungary Kft), melynek szakemberei immáron 20 éve foglalkoznak fűtésszereléssel. Legyen az kazán, cirkó, központi fűtés vagy bármi egyéb, örömmel állunk rendelkezésükre. Látogassanak el honlapunkra: https://budapesti-gazszerelo.hu/futesszereles.html, ahol részletesen is tájékozódhatnak szolgáltatásainkról, elérhetőségeinkről. Egész évben, 0-24-ben állunk rendelkezésére mindenkinek, Pest megye teljes területén.
354 hozzászólás Oldal: 24 / 24

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 57 vendég