Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
3 hozzászólás Oldal: 1 / 1
ÜDv!

Előállt a következő problémám: Új albréletbe költözéskor nem figyeltem fel mindenre!

a következő hibákkal köszködünk amelyek megoldásában, részleges megoldásában szeretném kedves fórumozók segítségét kérni:
    párásodó ablakok
    hideget áteresztő ablakok
    a szomszéd ház lebontása miatt a tűzfal gyakorlatilag téglafalat jelent: a fürdőszobánk olyan szinten hiseg hogy fürdésenként kondenzátorként működik és párásodik mint az állat
    az átfolyós kazánt belőttem egy fix hőmérsékletre így már nem ugrál a forróvízhidegvíz játékkal.
    a fürdőszobában van 1 régi ablak ami valami iszonyat hideg (vettem kb 4 centi vastag vízálló réteggel impregnált hungarocell lapot amit befaragtam az ablakba,így azért most lényegesen jobb)
    a kis konvektorunk marhára nyomja a hőt, de elillan szerintem a fentebb említett tűzfal probléma miatt

Amiket eddig kitaláltam:
ablakszivacs, ablakszigetelő csík, ajszószigetelő csík (pöppet vetemedik), ablakalső söprős szigetelő (tesa)
Az ajtón 1 db zár van. szeinrtetek egy nyitásérzékelős riasztó csupán ragasztással (nem fúrhat az albérlő) megoldható lenne?
A tűzfal problémát gondolom ha belülről szigetelem akkor azonnal szétpárársítja mögötte a falat (brute-force módszer: veszek 10centis hungarocell lapokat és berakok párat?) A konvektor mögé egy hőtükör?
Az ablakra szerintetek a hővédő fólia (szintén valami tesa cucc) ér valamit?
A konyhába szőnyegezni tervezek, illetve ott is van egy kis régii Calor2es szörnyeteg, amit tééényleg csak nagyon ritkán szeretnék bekapcsolni.

Tehát a cél: gázfogy.csökkentése vagy uygananyi gázfoggyal ne fagyjak szét!


Köszönöm előre is a válaszokat!
Én lehet hogy költöznék ha a tulaj nem lépne a megoldás irányába. Beleölsz egy csomó zsét (szerintem a javát feleslegesen) aztán holnapután meg kirúgnak. Idén még hideg sem volt, mi lesz ha jön a -10 -20 széllel "erősítve" ? Amúgy is kínálati a piac nem nehéz találni másikat.
Én is így látom, annyi sebből vérzik ez az albérlet, hogy vagy nagyon lealkudnod a bérleti díjat, vagy tovább kell menni. Tudom a költözés is költség és idegeskedés, de ebbe pénzt beleölni szerintem sem érdemes. A párásodás később még gondot fog okozni.
3 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 135 vendég