Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
5 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Üdv. Olyan problémám van, hogy van egy gipszkarton falam egy olyan fal előtt amibe kémény van. Nos bekéne kötnöm oda egy kályhát. Akkor ha kicserélem azt a gipszkartont tüzgátló kartonra az elég jó megoldás vagy rakjak ck lapot a karton helyére?

Illetve most akkor cilinderből és hüvelyböl is dupla kell?
Én is raktam gipszkartonfalat a kémény elé, de csak a natúr lapot. Tehát nem tűzálló, és nincs szigetelés se mögötte, ja, és fémvázon van. Idestova 4. fűtési szezon kezdődik azóta, és nem volt még vele problémám.

Nekem nem kellett dupla hüvely, se dupla cilinder. Egyszerűen a kartonon kicsit nagyobb rést vágtam (amit a cilinder még eltakar), és úgy toltam bele a kéménybe a vízszintes csődarabot. Hozzáteszem, nálam csak kb. 5 cm van a régi fal és a gipszkarton között, lévén, hogy csak "falsimítás/egyenesítés" volt a cél.
AndrewBlase írta: Én is raktam gipszkartonfalat a kémény elé, de csak a natúr lapot. Tehát nem tűzálló, és nincs szigetelés se mögötte, ja, és fémvázon van. Idestova 4. fűtési szezon kezdődik azóta, és nem volt még vele problémám.

Nekem nem kellett dupla hüvely, se dupla cilinder. Egyszerűen a kartonon kicsit nagyobb rést vágtam (amit a cilinder még eltakar), és úgy toltam bele a kéménybe a vízszintes csődarabot. Hozzáteszem, nálam csak kb. 5 cm van a régi fal és a gipszkarton között, lévén, hogy csak "falsimítás/egyenesítés" volt a cél.


Köszi. Akkor elvileg sima tüzgátlónak elégnek kell lennie. Nálam kb tíz centi a távolság a fal meg a karton között. Akkor végülis nálad a huvely a falba van a cilinder meg a kartonon.
Ja és a cső vagy a kályha milyen messze van a faltól?
Tomasz írta: Akkor végülis nálad a huvely a falba van a cilinder meg a kartonon.



Így van. A függőleges kályhacső (kandallócső) kb 30 cm-re, míg a a kandalló hátsó éle (mivel srégen van a sarokban) kb 5 cm-re, az első éle pedig szintén 30 cm-re.
5 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 72 vendég