Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
55 hozzászólás Oldal: 3 / 4
Glatz Krisztián írta: Hát én mondjuk általános tanácsokat adnék elöször. Mondjuk elenörizném nem vizköves e a bojler? Meg nézném jönn e hiddeg viz rendesen a bojlerhez? Az eletronikát is nézd meg egyáltalán milyen tipus?


ISEA a típusa, anno mikor a Hajdu defektes lett, és leégett, majdnem a fürdő is, csak erre volt pénz.
Tavaly takarítottam ki a vízkőtől, de nem kizárt, hogy újból kell... :?
Elektronikai hibát nem tapasztaltam, talán annyi, hogy most valamiért fullra melegítette a vizet, a hőmérséklet mutató fekszik...a biztonság kedvéért lejjebb vettem a hőfokot.
Víz rendesen megy felé, mert a mosógéppel egy rendszeren van a hideg víz, és annál a csapnál rendesen jön a víz.
Üdv
Attól hogy a csapnál rendesen jön a víz a mosógép felé még nem jelenti hogy rendesen be is megy és ki is jön a vízmelegítőből. Vannak előtte és utánna szerelvények amik lehet eltömődtek lehet elzáródtak stb ezt kellene ellenőrizni. Például egy sarokszelep szétmálló gumi záró eleme elég sok galibát tud okozni ha egy vékonyabb lyukon kell átjutnia, de más szennyeződés is be tud kerülni a rendszerbe még vízórán keresztül is. Szóval kizárásos alapon el kellene kezdeni meggyőződni hogy tényleg mi a probléma. Ezt a bekötőcsövek megbontásával tudod megtenni. Persze egy vízkötelenítés sem válik majd a kárára a készüléknek, főleg ha az elmúlt alkalommal is jelentősebb vízkövesedést tapasztaltál .
lalibatyo írta: Üdv
Attól hogy a csapnál rendesen jön a víz a mosógép felé még nem jelenti hogy rendesen be is megy és ki is jön a vízmelegítőből. Vannak előtte és utánna szerelvények amik lehet eltömődtek lehet elzáródtak stb ezt kellene ellenőrizni. Például egy sarokszelep szétmálló gumi záró eleme elég sok galibát tud okozni ha egy vékonyabb lyukon kell átjutnia, de más szennyeződés is be tud kerülni a rendszerbe még vízórán keresztül is. Szóval kizárásos alapon el kellene kezdeni meggyőződni hogy tényleg mi a probléma. Ezt a bekötőcsövek megbontásával tudod megtenni. Persze egy vízkötelenítés sem válik majd a kárára a készüléknek, főleg ha az elmúlt alkalommal is jelentősebb vízkövesedést tapasztaltál .


Köszönöm! :wink: A hétvégén nekiállok, remélem addig ki bírja! :(

Ja még azt felejtettem el leírni, hogy a hideg víz bemenetnél lévő szelepből ha megnyomom a "gombját" először meleg majd hideg víz jön. Gondolom ez normális (?)

( Az utolsó mondatomat, válasznak szántam, mert azt kérdezték, hogy megy -e rendesen hideg víz a bojlerhez :mrgreen: )
Na egy kicsit kérdezösködtem. Egy kollégám szerint megint vizköves. Azért sziszeg mert a vizkötöl nem fér hozzá a víz a fütöszálhoz.
Glatz Krisztián írta: Na egy kicsit kérdezösködtem. Egy kollégám szerint megint vizköves. Azért sziszeg mert a vizkötöl nem fér hozzá a víz a fütöszálhoz.


Na! Akkor remélem, hogy csak ennyi a baja, ez a kisebbik! Köszönöm! :wink: Rendesek vagytok!
Köszönjük! itt sok jó szaki van! Bár én nem rég kerültem ide. Sokat olvasgatam elötte azért a lapot. De megérte. Sok sikert. Ha kell segítség és nem laksz mesze tölem megnézném mi alakul ki belöle szivesen.
Jelentem a nyomástartó szelep esett szét, a fehér műanyag szeg szerűséget a hideg víz felvezető csőben találtam meg beleszorulva és emiatt nem tudott elég víz feljutni, és ezért nem volt nyomás se... :( Össze lehet azt még rakni, mert így szombat/vasárnap nem igazán tudok szelepet venni...
Hát Pesten barkácsáruházban találsz. Szokott nyitva lenni. Meddig az jó kérdés.
Üdv
Ha egy két napról van szó akkor lehet azért használni az nélkül a szelep nélkül is. Ez egy visszacsapó szelep ami nem engedi hogy a melegedéskor táguló víz ne tudjon visszajutni a hideg vezetékbe és a hálózati nyomásingadozás miatt sem történhessen ez meg, és egy biztonsági szelep ami a táguló víz által keltett nyomásemelkedést hivatott levezetni. Ez a kettő szelep van "biztonsági szelep néven" egybe építve. Ha kihagyod akkor a melegvíz visszajuthat a hideg vezetékbe, de túlnyomás nem tud kialakulni hiszen a visszacsapó szelep sem lesz beépítve így ha zárva is a melegvíz csap akkor is tud a víz tágulni a hideg vezeték felé. Szükség esetén egy két napot lehet így is használni, persze ügyelve ha egy bojler közeli hidegvízcsapot nyitsz akkor lehet pár liter meleg víz fog jönni azon is. Ha rákényszerülnél az ilyen használatra akkor talán 50-60 foknál nem kellene melegebbre állítani a hőfokszabályzót.
Kedves Fórumozók!

Mivel kiderült, hogy a mostani átfolyós gázbojlerem kb. életveszélyes és nincs sok százezer forintom kéményt bélelni, engedélyezni, cserélni... ezért elgondolkodtam a villanybojleren és ebben kérném a segítségeteket?
Első kérdésem, hogy mindenképp vezérelt áramra érdemes bekötni? Amiért kérdem:
1., eddig még nincs bekötve a vezérelt áram a lakásba (nagyságrendileg mekkora lehet a bekötés költsége?)
2., találtam egy ilyet:
http://beepithetobolt.hu//index.php?opt ... t_id=18284

ami, ha lehet hinni a leírásnak "Napi energiafogyasztás: 60° C-on 1,22 kWh/24h" ami még ha kétszer ennyit fogyasztana a normál hálózatra rákötve sem lenne olyan vészes.

Tehát érdemes-e vezérelt áramot beköttetni, vagy csak a normál hálózatomat bővítsem, hogy bírja a terhelést és arra rá egy ilyen masinát, ami nagyságrendileg 36-70 kWh-t fogyaszt egy hónapban, ami kibírható szerintem

Előre is köszönöm a segítséget!

üdv
Üdv
A belinkelt bojlerrel kapcsolatban annyi hogy nem elég figyelmesen olvastad el a műszaki paramétereket.
Teljesítmény: 1,8 kW
Feszültség: 230 V
Víz felfűtési ideje: (DT = 45°C) 147 perc
Napi energiafogyasztás: 60° C-on 1,22 kWh/24h

Tehát viccesen mondhatom azt is ha nem használsz meleg vizet még ennyit sem fogyaszt :)
Ha egy kicsit a megadott adatokból számolsz láthadod hogy kamu az egész mert 1,8Kw teljesítmény mellett ez még 1 órányi felfűtési idő sincs, már pedig 147 perc a megadott felfűtési idő ami csupán 45 fok hőmérséklet emelkedést eredményez a 80 liter víznél. Tehát mielőtt jobban belebonyolódnék a számítgatásokba a fogyasztás az elsősorban az elhasznált meleg víz mennyiségétől függ. A fogyasztási szokásaid te ismered az alpján közelebb keülsz az igazsághoz. Vezérelt áram bekötés költségét az áramszolgáltatód megmondja de ki kell építsd a hálózatot ami szintén nem kevés pénz. Ennek szerintem akkor van értelme ha mindenképp kell vezetéket kiépíteni az új bojlernak. De talán más erről többet tud.
Napi energiafogyasztás: 60° C-on 1,22 kWh/24h


Ez a bojler napi hővesztesége 60 C fokos vízhőmérsékleten, vagyis a hőntartás energiaigénye. Ez annyit jelent, hogy 60 C fokos vízhőmérsékletet tartva, ha egy csepp vizet sem használsz egész nap belőle, akkor ennyi energiával tudja pótolni a szigetelésen elszökő hőt. Amit elfürdesz, az mind külön tétel.
Én csak annyit kérdeznék hányan éltek a lakásban. Mert ez is számít. Mert ugye átlagban két före 80-120 l bojlerel számolnék. Hát egy kicsit dob a számlán tapasztalat. Jó mondjuk álandora volt nálam kötve. Pörgöt az óra mint a kaukázusi ringispil. De amít szeretnék veled megosztani a lényeg. A bojlernek külön áramkör kéretik. Legalább 16 A fi relével. és a Hajdut ajánlom neked mint tipust mert én meg voltam vele elégedve és szerelni is könnyü.
Igen, utána agyaltam rajta, hogy az annyira kicsi fogyasztás lenne, hogy valószínű félreértelmeztem :oops:
Most 1 fázis van a lakásban, nem tudom, hány amperrel (vsz. 32)
Akkor ezek alapján vagy hálózatot bővítek és kérek még egy fázist, ami 16A x kb. 4500 HUF és arra kötöm a villanybojlert, vagy éjszakai áramra?!

Ketten vagyunk a lakásban. Ha modjuk azzal számol az ember, hogy 80l el is fogy naponta és most hasra ütve 200 perc alatt melegíti fel a vizet 60 C-ra, plussz a szintentartás, akkor 3,3h x 1,8 kWh + 1,2 kWh => ~ 7 kWh / nap az elég sok :shock:
Akkor már tényleg érdemesebb a vezérelt áramot beköttetni?!
Hát még egy kérdés? Erről megy a konyhai vizhasználat is? Én mondjuk egy külön vezetéket hoznék a vilanyora után lévő kapcsolotáblához. És ide raknám a fi(relét). vezérelt áram hát? Jönnek a többiek este és meglátjuk a többiek véleményét.
55 hozzászólás Oldal: 3 / 4

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 103 vendég