Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
24 hozzászólás Oldal: 2 / 2
hát én nekem csak mesélték hogy erre félé kútfúrók ilyenbe szoktak ütközni, de mivel nem gondoltam hogy a kúttal probléma lesz nem foglakoztam vele. Na mindegy egyenlőre elnapolom :(
Hát most nagyon mást nem is tehetsz, majd március körül már jobb lesz az idő.
Én így fúrom a követ https://www.youtube.com/watch?v=C1zvYruqCzo
és van is pár "kövecske" ott a kupacban.
a nagyok meg így fúrnak :
https://www.youtube.com/watch?v=-qN139T9vhU
Na sajnos igazad lett, új kút kell, pontosítanék a kőzettípuson is, "homokkő" remélem ez nem fog gondot okozni neki (a kis pisztolyfúrós kútfúrónak gondot okozott) . Beszéltem néhány kivitelezővel víztervezés és kútfúrás és olyan kérdéseket tettek fel hogy pontosan milyen szivattyút akarok, mekkora vízszállítással. Én mit kérdezzek tőle ha kijön megtekinteni a helyszínt hogy kiderüljön érte e hozzá, és nagyjából mennyi a reális méter ár?
Hát a homokkő is fel tudja adni a leckét, pl a Balaton felvidéken nem gyerekjáték abba a vörös homokkőbe kutat fúrni. Az állványos villanyos barkácsszakkörös gépek többnyire a tücsöklyuk méretig vagy a homokkőig szoktak eljutni. Reális ár nagyon sok mindentől függ. Helyszín és körülmények, fúrt átmérő, mélység, felhasznált béléscső, szakszerű kivitelezés vagy földbe dugott műanyagcső, iránycső és annak cementezése, szűrőkavics minősége mennyisége, kútdiagnosztika próbaüzem kút adatlap stb van nincs ?-vagy lent a cső és már kérik a pénzt hogy majd "visszajövünk kompresszorozni" -Mivel dugja le alul a béléscsövet ? -ha semmivel mert "bele nyomja a lyuk aljába" az csak mese, központosítót használ e a bélés csövön ?
Első kérdés van e kamarai regisztrációs száma (építőipari kivitelező)? -ha igen ellenőrizni hogy valóban alkalmazottja annak a vállalkozásnak amit mond.
Van e mélyfúrási alkalmasságija a masinának ? -vagy valami önveszélyes tákolmány?
Tudom csábítóak az 5-6 ezer forintos árak de rossz kutad már 1 volt és olvasva soraid 1 tücsöklyuk fúród is volt. Ha kevés a pénzed inkább gyűjtögess mint hogy csináltatsz még egy selejt kutat mert akkor se víz se pénz nem lesz.
Hát beszéltem vagy hárommal, azt mondták olyan 13 000 Ft/m, 125-öst kértem ahogy mondtad, valamilyen béléscsővel ami nem a szenyvizes és nem oldódik ki belőle semmi. a réselésre illetve a kavicsszűrésre azt mondta, hogy majd kiderül a fúrásnál, mert ha kavicsrétegben áll meg akkor nem kell a szűrőkavics. Iszapolásos fúrástechnikáról beszéltek és arról hogy valamilyen speciális folyadékot forgat folyamatosan vissza. Beszélt valamilyen kompresszorozásról is de azt nem értettem. illetve azt sem értem, hogy mi az a központosítás? és hogyan kell ledugni a béléscsövet erről a részéről nem beszélt.
Első kérdés van e kamarai regisztrációs száma (építőipari kivitelező)? -ha igen ellenőrizni hogy valóban alkalmazottja annak a vállalkozásnak amit mond.
Van e mélyfúrási alkalmasságija a masinának ? -vagy valami önveszélyes tákolmány?
13 ért én is megcsinálom ha nincs a világ végén :)
na a legjobb ajánlat 10 000 ft., megmondom őszintén nem kérdezem a működési engedélyét. 125-ös, kút, 4 mmm-es cső. Kb 15-20 méter lesz a környékbeli kutak tekintetében, A fentiek tekintetében van kedved kirándulni (Jászság)? ha nem akkor kérlek mond el mire figyeljek (laikusként)? Azt csak remélni tudom, hogy van annyi esze hogy megáll a vízzáró rétegnél és nem fúrja át csak azért hogy kihasználaj mind a 20 métert és így több pénzt kapjon, bár elvileg 5 év garit válla rá.
Üdv Nincs kedvem ennyit kirándulni de van ismerősöm arra aki megbízható ha gondolod. A többit privát.
24 hozzászólás Oldal: 2 / 2

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 53 vendég

cron