Udvozlet,

Gipszkarton profilozassal kapcsolatban szeretnek kerdezni. Adott lenne az alabbi:

Kép
LINK: https://imgshare.io/images/2020/09/25/Untitled.png

Melyik forma a bevett? A felsoben a falra felerositem az UD profilt acel beutoekekkel, a mennyezethez ugyanigy. A falbol kifeleCD profilokat csavarozok az UD-hez; a CD-k vegere ismet UD jon. A mennyezettol szinten CD-t logatok (bar nem igazan tudom hogy az amugy felulrol zart UD-hez hogy csavarozzam hozza a CD-t. Majd alolra jon a gipszkarton, a vegere megegy UD amihez mehet a kis takaro gipszkarton, bentre a sarokba meg a led szalag.
Az alsoban a vizszintes CD teljesen vegigfut a gipszkarton folott, es felulrol nem CD-t hasznalok hanem 2 UD-t, minden CD ket oldalara, igy meg tudom csavarozni a CD-t hogy valami tartsa is. Viszont igy 3cm-t elvesztek es a LED szalag annyival fontebb kerul.
Youtube videokon termeszetesen ilyet nem latni, a szakerto kivitelezok ugyan nem ernek ra csak Decemberben de a szakmai fogasokat nem adjak ki :mrgreen: . Hogy nez ki ez a gyakorlatban ugy tenylegesen?

25cm-re nyulna be a faltol, es a mennyezeti betonfodemtol a 15cm-re lenne a gipszkarton alja.