Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni hozzáértő, tapasztalt emberektől ebben a témában.
Az a célom, hogy kis költségvetésből, időtálló szerkezetet készítsek,mivel jövőre végleg haza költözünk Magyarországra.
Idén vettük az ingatlant, házfelújítások már folyamatban, jövőre pedig aktuális lesz a kerítés és garázs.
Szeretnék majd építeni egy lemezgarázs+műhely kombót az udvar végébe jövőre.
Nézegettem a sok készen kapható lenyel gyártmányú mobilgarázst a neten(képek,leírások,videók) és nekem nagyon gyengének tűnik a szerkezetük. Tudom, hogy nem a legesztétikusabb egy ilyen kivitelű garázs, de fő célom mindössze annyi, hogy majd az autó, bicikli, kismotor, szerszámok, stb. rendezett helyen legyenek, ne rozsdásodjanak.,
35%-os beépíthetőségű a telek, így egy 3x9m-es építmény még bőven belefér.

Na most, ha már kaphatók az alapanyagok, amikből a lemezgarázs épül, akkor inkább megtervezem és megépítem magam(segítséggel, persze).
Mellékelek pár képet a 3D-s tervről, valamint egy SketchUp fájlt, ha esetleg valakinek van ilyen szoftvere, megtudja nézni minden szögből.

Elképzelésem szerint 80x60*3mm zártszelvény oszlopok tartanák a szerkezetet.
Minden oszlop 50cm mélyen lenne a garázs szint alatt, ezeket tenném le kezdésnek.
Hegesztenék az aljukra pár betonvasat, hogy a függőleges erőket ellensúlyozzam, majd így lennének egyenként betonozva első körben.
Amint ezek a helyükön, jönne a szerelöakna ásás, zsaluzás és a garázs megkapná a teljes beton kiöntést.

Elöl 2,4m magasan lesz a szerkezet csúcspontja, hátul pedig 2m magasan a beton szinthez képest.

Tetőszerkezetet 60*60*3mm zártszelvények alkotnák mindenhol, 1m és 1,52m magasságban pedig 60*20*2mm vízszintes merevítéseket tennék.

A műhely rész a 6-3m találkozásánál lenne elválasztva, ahova majd tennék egy 70cm széles ajtót, amit szintén zártszelvényből csinálnék, valamint még egy ajtót, hogy a műhely külön bejáratú legyen, ne kelljen hozzá felnyitni a 2m*2m billenő garázskaput, amit szintén magam csinálnék.
Burkolat mindenhol trapézlemey lenne,oldalakon, ajtókon, tetőn.

Dióhéjban ennyi.
Minden féle tanácsot, infót szívesen fogadok.
Sosem csináltam ilyesmit, hegeszteni megtanultam, de még sokat fogokgyakorolni és ellenőrizni a minőséget,mire oda kerülök, hogy ezt a garázs tervet a valóságban kivitelezhessem.

Sketchup file link: https://drive.google.com/drive/folders/1V0OHFErZy2kIWBVgCz1kiXGCYywHgk72

Köszönöm, hogy elovastad és véleményezed.
Üdv,
Zsolt

Csatolmányok