Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
8 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Üdv!
Nagyon megköszönném, ha valaki leírná a folyamatot hogy kell csinálni. Odébb kell költöztetni az autó bejárót házbővítés miatt, és szeretném szt én csinálni, mert így is olyan pénzekbe kerül a bővítés, hogy azt hittem megnyílik alattam a föld. Szóval beton gyűrű kell hozzá. Nincs esetleg valami könnyebb anyagú megoldást hogy ne kelljen több száz kilogramm megmozgatni? Ha le van téve a gyűrű, utána mi a teendő és milyen sorrendben. Előre is köszi!!!
Milyen mély? mekkora lyuk kell alá ? Mi fog átjárni rajta ?
Hello, hát kb 60-70 cm mély az árok.
Ez egy utcafronti vízelvezető árok.
Az árok egyik oldalán az autóút, a másik oldalán pedig egy aszfaltjárda majd a kerítésem.
Én egy 4 méter széles autó bejárót akarok építeni, mert a meglévő megszűnik. Mivel építkezni fogok, menni fog rajta személyautótól kezdve betonmixer teherautón át a nagyobb markolókig minden.
Beszéltem kőművessel, nem volt túl barátságos meg kommunikatív az ember, de annyit elmondott hogy én is meg tudom csinálni, nem agysebészet, csak rendesen be kell vasalni. (Persze tanácsot nem adott, mert ott az internet...)
Ha ekkora gépek járnak rajta akkor azt szakira kell bízni. Itt a betoncső önmagában kevés a pár centis falával 20-30 centis takarással. Vagy 324 es acélcsövet kell lerakni betonnal körbe öntve ( alá is vagy 10 centit) aztán azt takarni murvával talajszintig. - Esetleg 250-300 as műanyag csatornacsövet körbe önteni 15 centi vastagon betonnal fent acélhálóval és azt takarni.
nem írok részletes folyamatot mert ha ebből nemérted mit miképp kell csinálni akkor ne is csináld. 30 tonnás gépek alá komolyabb hidak kellenek még egy 60centis árokban is.
Értelek. Szerintem menni fog. Max túl erős lesz,de az meg nem baj.
A beton gyűrűt mindenképp helyettesítem, mert nem tudom mivel mozgatni. Valami könnyebb 300as anyagbol megoldom a vízelvezetést, körbebetonozom, arra teszek 10es betonacél hálót, 10 centi betont, újra háló és újabb beton. Jó erősen bezsaluzni, és ennyi. Azt remélem ha lesz benne bőven vas és beton akkor bírni fogja a terhelést. A szomszédoknál úgy van kizsaluzva egy kocka forma vízelvezetőnek, felette 10 centi beton, és jönnek mennek a teherautók. Ha az elbírja, szerinti így ez is elfogja.
Értelek. Szerintem menni fog. Max túl erős lesz,de az meg nem baj.
A beton gyűrűt mindenképp helyettesítem, mert nem tudom mivel mozgatni. Valami könnyebb 300as anyagbol megoldom a vízelvezetést, körbebetonozom, arra teszek 10es betonacél hálót, 10 centi betont, újra háló és újabb beton. Jó erősen bezsaluzni, és ennyi. Azt remélem ha lesz benne bőven vas és beton akkor bírni fogja a terhelést. A szomszédoknál úgy van kizsaluzva egy kocka forma vízelvezetőnek, felette 10 centi beton, és jönnek mennek a teherautók. Ha az elbírja, szerinti így ez is elfogja.
Üdv!
Gyakorlatilag beton zsalukőből is meg tudod csinálni a bejárót. Ha van kedved, lehetőséged áskálódni a vizelvezető árokban, akkor csinálj a két sor zsalukő falnak alapot - akár lehet vasbeton tálca és abból a vasakat vezesd ki két szélén a zsaluköveknek. Erre felépíted zsalukövekből a két támfalat, majd a tetején elkészíted a bejáró áthiadlójának zsaluzatát és vasalását. Ezt egyben kiöntöd betonnal és vársz egy hétig legalább, hogy megkössön.
Szép szögletes megoldás, de rakodógép nélkül is elkészíthető. :wink: :D A bejáró vasbeton tálcáját vidd túl a zsalukő támfalakon, hogy jól beüljön a talajba, ne tudjon mozogni.
Köszi Laci, jó ötlet!
8 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 87 vendég