Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
19 hozzászólás Oldal: 2 / 2
A lazúroknak van egy jó tulajdonsága, látszik a fa erezete és mintája, nem takarják el mint a zománc, vagy egyéb festékek. Viszont ebből kifolyólag a hibák is látszanak, sajna ebben nincsenek intelligens molekulák mint egyes mosóporokban, amik a hibát takarják, a szépet láttatják. A vastag lazúrok kicsit jobban takarnak, a sötét színek főleg több rétegben még jobban, de akkor sem teljes mértékben. Lazúrral a fa szépségét és természetességét lehet kiemelni a védelme mellett, ezért csak olyan felületet érdemes lefesteni vele, ami hibátlan, amit látni kell utána is, vagy nem látványos a hibája.
A Lazurán és a Sadolin is jó. kisebb felületnél érdemes inkább Sadolint alkalmazni, nem annyival drágább. Mindkettőből van vizesbázísú, sőt a Sadolinnál találtam olyat is, amivel gyerekjátékot is lehet festeni.
Múltkor találtam a pincében ilyen vizesbázisú, gyerekjátékra is alkalmas Sadolin vastaglazúrt, de a színe nem passzolt sehová a házban, így átkentem vele a kutyaházat, oda pont jó volt. Ami engem is meglepett, szinte szagtalan, rettentő gyorsan száradt és szépen fedett. Behajolva egy viszonylag szűk térbe és ott alaposan, távolról sem spórolósan festegetve, nem szédelegtem, nem lettem rosszul és egy óra múlva lehetett a következő réteget felvinni. Lazuránt is használtam, de lehet mert nagyon sűrű volt és nem volt hozzá hígítóm (nem vizesbázisú) elég sokat szenvedtem vele és nem is lett igazán szép, de ez nem jelenti azt, hogy rossz lenne, csak vizesbázísút kell venni. Maradék festéknél jár néha így az ember. :lol:
kukorica írta: Én igazából fedő lazurt keresnék. Valami olyat aminél megmarad az erezet de a kisebb hibákat eltünteti. Nem tudom hogy itt vízben oldódók vannak-e csak de igazából nekem olyan kéne. Igazából nem nagyon vagyok otthon a favédőszerekben de nekem a Lazuránt és a Sadolint ajánlották. Sajnos elég fontos kérdés az ár és abban a Lazuránt találtam jobbnak és mivel halottam róla jókat ezért én ebbe az irányba mennék. Nem tudom mennyire jó következtetést vonok le. Amúgy egy keveset használt bútort kéne vele kezelni bár ez nem tudom mennyire mérvadó. Mindenképpen valami olyan kéne miben nincs oldószer és aránylag gyorsan szárad.


Ha a lazurán felé húz a szíved, akkor nyugodtan válaszd azt(bár szerintem a sadolnit is ugyan olyan jó),és a célra szerintem leginkább ez felelne meg:
http://www.lazuran.hu/termek/627

Remélem tudtam segíteni:)
Köszi a segítséget baki. Hasznosnak bizonyult a link, megtaláltam amit kerestem.
Nem a reklám kedvéért írom, de kipróbáltam a számomra eddig ismeretlen Milesi vékonylazúrt, amit Jmedvegy ajánlott. Eddig nagyon jók a tapasztalataim, bár még csak a felhordásról és a kinézetről tudok szólni. Nagyon szépen lehet festeni vele, gyönyörűen kihozza a fa erezetét. Nem kell alapozó hozzá, a festékben benne van a faanyagvédő is. Két kép róla - a múlt heti alkotásom -, a keresztgerenda és a lambéria még új, festetlen faanyaggal.

Csatolmányok

19 hozzászólás Oldal: 2 / 2

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 205 vendég

cron