Sziasztok!
Álpadlo megoldásra találtam ki valamit , és ezzel kapcsolatban szeretném kérni a véleményeteket.
Adott egy teljesen száraz vályog ház amiben jelenleg hajopadlo van de már betonon, párna fákkal alatamasztva. A házat belül felujitom de benne lakunk igy viszonylag gyors megoldasok kellenének a padló kivitelezésére ebből az okbol kifolyólag az esztrich megoldást elvetettem. Sok a száradási idő miee burkolhatom. Neztem álpadlos rendszereket amik vagy kipszkartonnal vagy OSBvel vannak megoldva. A terv 5cm hőszigetelés rá a burkolhato felület. Amit én kitalaltam az az,mivel asztalos üzemben dolgozom viszonylag olcson férek hozzá natúr bútor laphoz barmilyen vastagságban,igy ez lenne a burkolando felület. A retegred ugy állnak hogy jelenlegi beton aljzat kapna párazáro fóliát,erre kerulne 5cm szigetelés amit ugy alakitanek ki hogy azonos magasságú párnafákat tennék 40cm tavolsagra egymástól a közöket pedig kitoltenem szigetelessel. A fal mentén szintén tennek zajvédő csíkot és ezt az egész rendszert fednem 18milis butorlappal. Majd erre kerülne a burkolat. Természetesen a vizes blokkokban nem alkalmazható de szobában,nappaliban stb stb ott akár működhet is. Velemenyek?