Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
2 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Éppen most beszélgetünk a haverommal arról, hogy mennyire szívás az igatlanpiac most Magyarországon. Azt állítja, hogy ha magad építed a házad, akkor egy 100 milliós házból 30-40 millió lesz, mert a többi a munkások bére. Az gondolatkísérlet lényege, hogy szabadidőd én alapos utánanézéssel kezdesz neki.

Tegyük fel, hogy egy laukus rendesen időt és energiát öl bele abba, hogy utána néz a szakmának lehetséges-e egy minőségi házat megépíteni?(energiatakarekos, okos ház pl)

Meddig lehetséges laikusként működni. Csak a ház alapját, meg falait lehet megcsinálni vagy akár a vízvezetékelés és a belsőépítészet is benne lehet? Mik azok a folyamatok amit semmiképp nem tud vagy nem ajánlott nem szakmában dolgozónak megcsinalni.

Mennyi pénzt lehet ténylegesen spórolni ezzel?
Szia.
Röviden a válasz: nem. Én csak egy felújításon vagyok túl, bőven átlag feletti az intelligenciám és így is 2 évet szoptam a felújítással mert kis keretből akartam a maxot kihozni és a meló nagy részét én csináltam...
Azt hogy a haveroddal felépítitek a házat laikusként verd ki a fejedből, ez egy veszélyes játék, ha itt valamit elrontasz az életveszélyes lehet! de minimum többe kerül majd kijavíttatni mintha eleve csináltattad volna...
1-1 szakmát laikusként még csak-csak meg tudnátok tanulni okés színvonalra, de egy házépítéshez nagyon sok szakma kell...

Plusz számold bele hogy az ingatlanáraknál az ingatlan árának egy nem csekély része maga a telek! Azon nem fogsz spórolni...

Amin ilyen spórolós indíttatásból aránylag könnyen tudsz spórolni mint szakma az az asztalos, ilyen ikeás bútorokat esetleg ágyat vagy akár egy konyhabútort is össze lehet dobni úgy hogy anyagáron s te szerelsz.... gondolkozzatok el hogy pl egy ház teljes bútorozását anyagáron meg tudnátok e csinálni és mennyi energia lenne, mennyi idő alatt sikerülne... ha úgy gondoljátok hogy egy ilyen projekt menne akkor esetleg gondolkozzatok a többi szakmán ait még el tudnátok sajátítani...de szerintem a házat nulláról anyagáron dolgot saját érdeketekben felejtsétek el, hacsak nincs tengernyi időtök és rengeteg szakértő ismerős aki szívesen segít mikor elakadtok (mert 99,99% hogy el fogtok)
2 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég