Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
6 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Üdv!

Olyan kérdésem lenne, hogy egy hungarocellel leszigetelt, levakolt falon ejtett furatot mivel érdemes betömíteni? Illetve milyen problémát okozhat maga a lyuk? Mennyire bonyolult a javítás?

Előre is köszönöm!
Szia !
Kérdés mekkora a lyuk ? Ha csak egy tipli helye volt vagy akart lenni én színes szilikon kaucsukkal (sziloplaszt) javítanám és ha jó volt a színválasztás még látszani sem fog. Ha van olyan festék vagy vakolat mint az eredeti akkor a sokkal olcsóbb fehér vagy bármely szín is is megteszi ügyelve a választásnál arra hogy festhető legyen a felhasznált hézagkitőltő anyag. Pur habbal óvatosan mert oldhatja, marhatja a hungarocellt ami botrányos befejezéséhez vezethet a jószándéknak.
De hallgassunk meg másokat is !
Üdv !
Köszönöm szépen!! :)
És ilyen időjárás körülmények között is kivitelezhető-e a művelet? vagy inkább ne mínuszok környékén alkalmazzam a javítást?
És milyen kockázatai vannak, ha nincs egyből kijavítva?
Egyébként igen, tipli helye lett volna, talán 10es a lyuk. (Nem én fúrtam..)
Üdv!
A legtöbb hézagkitöltő + 5 fokot igényel minimumként, tehát csak akkor lehet megcsinálni, ha több órára +5 fok felé megy a hőmérséklet. Ideiglenesen egy darab hungarocellből faragott stift szorosan betolva is jobb megoldás, mint lyukasan hagyni. Jó időben meg szépen be lehet foltozni, lehetőleg olyan szigetelőanyaggal, mint a ház szigetelése és azt vízmentesen lezárni.
A veszélyek kijavítás nélkül: befolyhat a víz a szigetelés alá, ez páralecsapódásból is eredhet. Bogarak is befészkelhetik magukat a szigetelés alá, mert ott melegebb van, és ez sem jó dolog. A lyuk ezen kívül egy hőhidat is képez, ami szintén nem jó dolog.
Sziasztok !
Egyet értek az előttem szólóval.
Üdv !
Köszönöm szépen Mindenkinek!!
6 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 43 vendég