Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
3 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Üdv mindenkinek!
Segitséget szeretnék kérni müanyag ablak beépítéséhez.
Vásároltam kéz alatt egy kisebb méretű müanyag ablakot, és kaptam hozzá 140x25 vasalatokat,különböző lyukméretekkel,
és az egyik végén préselt karomkialakítással.Gondolom az egyik fele a téglafalba rögzítődik, tiplikkel, de a műanyag kerethez
valo illeszkedését nem értem.A beépítés folyamatát ismerem( régi tok kiszedése,müa.beillesztése 2-3 mm.hézaggal, vizmér
tékkel beállítása, rőgzitése, kiékelése, majd purhabbal való kitöltése)
Ha valaki tudna segíteni, megköszönném.
Szikes-Sz.István.
Hello !
Szerintem ha bemész néhány ablakforgalmazó kiállító termébe akkor a beépítési trükkök garmadáját fogod megismerni. A saját esetemben a sarkoktól kb 10 cm re (itt a keretben belül zártszelvény sarokerősítés van még) átfúrtuk a tokot és a sarokerősítő idomot és kb 12-15 centis csavarral rögzítettük a falba. Ezt tiplizheted előtte de akár téglába önmetsző csavart is használhatsz. Ez a süllyeszett fejű csavar tokon belül van, becsukott ablaknál nem látszik, nyitott ablaknál igen de a porrongyon kívül másnak nem akadály és esztétikailag sem nevezném csúnyának ha nincs "szétbarmolva" (jobb szó nem jutott eszembe) a csavar feje pl attól hogy nem a hozzávaló szerszámmal akarják behajtani.
Üdv !
Köszönöm a választ " Lalibatyónak",valószinű, hogy egy bemutatóteremben megtalálom a megoldást.
Üdv.. Szikszabi
3 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 27 vendég