Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
110 hozzászólás Oldal: 8 / 8
A Padlappal találkoztam, tényleg látványos eredményt ad. Jó lenne kigazdálkodni valahogy.

A meglévő üveggyapot olyan 10 cm lehet.
Sajnos eléggé drága, de ha azt veszem, hogy egy menetben lerakható és rögtön járható felületet ad, meggondolandó Normál EPS-nél két rétegben, az illesztéseket egymástól eltolva kellene lerakni.
Szerintem elég lesz 10-15 cm EPS, ha tényleg 10 cm-nyi kőzetgyapot van már a födémen alulról.
Üdv mindenkinek!

Vásároltam egy családi házat és az emeleti szint OSB lapokból készült fallal és mennyezettel rendelekzik. Átnézve találtam 5cm-es szigetelést két lap között. Mivel a szarufákra lett felszerelve, ezért a további külső szigetelés már nem jöhet szóba.

Viszont én szeretném ezt növelni legalább +5 vagy +10cm-el, így csak a belső szigetelés jöhet szóba.

AZ OSB lap nem vizes, nem korhad, így nincs vele gond és amennyire ráláttam kívül sem mutat problémát.

Ti milyen megoldással készítenétek el a belső szigetelést, hogy utána az festhető legyen?

Gipszkarton > alá polisztirol vagy közet/üveggyapot majd itt az OSB fal. Kell ide valamilyen fólia valamely részre?
Vagy az OSB lap miatt rögtön mehetne rá polisztirol szigetelés?

Teljesen bizonytalan vagyok. nincs túl sok infó a belső szigetelésről(főleg az is negatív) főleg OSB lapra.
T Gr3nT!

A külső részen a párának át kell menni. Az OSB lap műanyagkötésű. Érdemes volna levenni a 2 réteget + közti szigetelést, hogy tökéletesen meg lehessen csinálni. A fő rétegek lennének: külső páraáteresztő, de vízzáró fólia, hőszigetelés (lényegesen többet tennék, hogy nyáron -télen jó legyen), és belső párazáró réteg. Arra már lehet gipszkarton. Szellőzést külön biztosítanék, pl. ablak páraszabályozású légbeeresztőkkel, központi elszívással. Létezik egy-két szobára alkalmas hőcserélős szellőző is. Manzard tető hőszigetelésre számos jó részlet látható az interneten.
[quote="Lacc"]Sziasztok,

Adott egy régi, közel 100 éves társasház földszinti, 4 m belmagassággal rendelkező lakása, ahol nem meglepő módon a falak alsó része eléggé nedves, aminek szemmel látható nyomi vannak a tapétán. Konvektoros fűtés van jelenleg, ami ha erősebben megy a fal külső része szabályosan izzad. Mivel a vizesedés csak az alsó részen tapasztalható, ezért arra gondoltam, hogy csak 2 méteren kellene valamilyen belső szigetelési megoldást alkalmazni.
Kérdésem, hogy van-e értelme ilyennek, megvalósítható-e, illetve mit érdemes tenni?
Mi a vélemény az INHEMIWA szigetelésről?

A fűtésrendszer korszerűsítén is gondolkodtam, elektromos/infra padlófűtés beszerelésére. Ennek lehet hatása a vizesedésre?

Köszönöm,
L[/quote]


Mi infrafűtést telepítünk közel 10 éve. A tapasztalat, hogy ezekben a házakban a falak sokkal melegebbek, nem alakul ki penész, és egyszerűen imádják a lakok. A fűtőfóliát pl. be tudod tenni közvetlenül a laminált parketta alá is.

Itt megtalálod a padlófűtés rétegrendet: https://www.futofolia.hu/padlofutes/
110 hozzászólás Oldal: 8 / 8

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 52 vendég