Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
22 hozzászólás Oldal: 2 / 2
Abszolút helyesen csináltad, ezzel nem lehet gond a továbbiakban. :D
A festés előkészítéshez szerintem nincs mit írni, a faltól függően a régi felület csiszolása, glettelés és amit akarsz rá tapéta, vagy falfesték. Persze ha még nem csináltál ilyet, szívesen segítünk.
Az is egyféle megoldás lett volna, ha ráépíthető tokos redőnyt rakatsz a régi tok helyére, ami jól van szigetelve és hőhíd sem alakul ki. Árnyékolástechnika
Betörés esetén a legjobb védekez a biztonsági zárak. Biztonsági zárral kitudjuk védeni a különböző betörők módszereit.
Mint pl: savazás, fúrás, ragasztózás, stb.. Egy mester szakinak ez minden napi feladata. Biztonsági zárak cseréje vagy http://www.zarszereles-budapest.huzárszerelésre speciálódott szakik ezt pillanatok alatt megoldják. Biztonságtechnikai eszközök szerelése vagy épp cseréje. :D
Üdvözlök mindenkit!
Megcsináltam az összes ablakomnál a redőnytok megszüntetését, illetve leszigeteltem a tetőteret 20 cm kőzetgyapottal.
A fentiek következményeként a fűtésszámla kevesebb mint a felére esett vissza.
Hogy érzékeltessem 2010 januárjában 550 m3 gázfogyasztásom volt (kb 72000,-Ft), ez a gázmennyiség a szigetelést követően 4 hónap fűtését tette ki, Vagyis október, november, december, január.
Köszi mindenkinek a tippeket, elsősorban Plaszlo-nak.
A kapott tippekkel, ötletekkel sokat lehet spórolni mindenkinek!
Örülök, hogy ennyire sikeres volt az akció. Amit leírtál az tényleg nagyon szép eredmény. :!: :!: A födémszigetelésnek nyáron is érezhető lesz a hatása, sokkal lassabban és kisebb mértékben fog felmelegedni a ház belseje. 8)
Kívülről szigetelt a ház? Mert azzal is lehet még sokat fogni a fűtésszámlán és hogy a padló sem legyen hideg a lábazatszigetelést is érdemes vele együtt elvégezni. De ez egy másik fejezet. :wink:
A ház kívülről nincs beszigetelve. Azt tervezem, hogy borostyánnal és vadszőlővel futtatom be a falakat. Állítólag a jó állapotú vakolatot nem bántja sem a vadszőlő, sem a borostyán. Tudom, hogy hőszigetelés szempontjából nem ez a legelőnyösebb, de valamennyit télen is fog, de nyáron állítólag 10-15 fokkal, vagy még többel is hűvösebben tartja a falat.
Erre azért ne vegyél mérget.
HA már benőtte teljesen a falakat, tényleg árnyékol és mögötte áramlik a levegő, de a külső meleg levegő azért melegíti a falakat, maximum a napsugárzás ellen véd. Készülj viszont arra, hogy a természet a közeledbe költözik, mert alatta népes bogársereg szokott tanyázni, éppen a nap ellen védő levelek miatt. Nagyszüleim házán volt vadszőlő, de le kellett szedni, mert alatta elporladt a vakolat. A növények alatt nagyobb a nedvességtartalom, az árnyékoló hatása miatt később szárad ki a fal. Esős időben egy ideig a levelek védik a falat, de aztán aláfolyik a víz, nem egységes a felülete, mindig adódik egy kis egyenetlenség, ahol a víz nem le, hanem befolyik.
22 hozzászólás Oldal: 2 / 2

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 82 vendég

cron