Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
19 hozzászólás Oldal: 2 / 2
Üdvözletem!

Egy régi típusú, dupla szárnyas (kapcsolt gerébtokos) ablakot kellene szigetelnem. (Az még nem eldöntött, hogy utólag belemart nútba húzható gumival, avagy szimplán öntapadós gumiszalaggal) A kérdésem az lenne, melyik ablakszárnyat célszerű szigetelni, a belsőt, vagy a külsőt? Esetleg mind a kettőt? Gondolok itt elsősorban a pára képződésre, illetve annak kivédésére.
Üdv !

Én mindkettőt szigetelném, és épp a párásodás miatt.Mert ha csak a külső akkor a kettő közt fog jobban párásodni ha csak a belső akkor a belső fog erősebben párásodni.
Kicsit átgondolva a dolgot...

Ha mind a kettőre rakok szigetelő gumit, akkor a két ablak között kizárom a levegő mozgásának esélyét. Elvileg. Ezzel nem pont azt érem el, hogy a bent rekedt levegő a hőmérséklet-különbségek hatására lecsapódik pára formájában?
Üdv
Hát a ragasztott üveget közte légréssel épp a pára (és a jobb szigetelés) miatt találták ki. Ezekről a külön nyílós külső belső szárnyas ablakokról nekem mindig a két ablak közt lévő szivacs meg törölköző stb nedvszívó gyanánt és az üvegen lecsorgó pára jut eszembe. De nem akarom rád erőltetni az elképzelésem.
19 hozzászólás Oldal: 2 / 2

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 41 vendég