Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
52 hozzászólás Oldal: 4 / 4
Üdv
Ha a kivitelező vétette a hibát akkor saját költségén pótolja javítsa szerintem. Jó utólagos megoldás nincs szigetelésre szerintem. Ugyan ezelőtt pár 10 évvel még senki nem rakott az aljzat beton alá csak építési törmeléket :) Szerintem egyszerűbb (és olcsóbb) most betont törni mint amikor már be is lesz rendezve a ház.
Az aljzat betonra erdemes valamilyen szigetelest tenni nedvesseg ellen?
Alapvetően a burkolat fajtája határozza meg. pl egy laminált padló alá kell is.
Üdvözletem mindenkinek,
Padló nedvesedés témában lenne nekem is problémám. Tanácsokara lenne szükségem.
Vásároltam egy házat és úgy tűnik, hogy a nappaliban a padlón valamilyen nedvesedés jelentkezik. Vásárláskor ezt sajnos nem volt lehetőségünk észrevenni.
A ház kb 40 éve épült. Nappaliban jelenleg laminált padló van lerakva. Mint kiderült alá padlószőnyeget tettek. Az okát nem tudom, de nem gumis az alja. Az alatt csak beton aljzat van.
Amikor az előző tulaj elment, elvitte a nappaliból a vaskályháját. Az egy fém lapra volt téve és mikor felszedték a lapot alatta a laminált padló borzasztóan szét volt rohadva, égve, rozsdásodva. Ami érthető is. Az tűnt fel, hogy a kályha helye mögött a kémény alja kissé hólyagos, púpos. Alapvetően nem mondanám vizesnek, de valamikor ott nedvességet kapott. Ezután felszedtem a kályha helye alatti elrozsdásodott laminált padlót és szónyeget. Az porladt, rohadt, gombás és nyirkos volt.
Alatta a beton aljzat is nyirkos volt. Az egész szobában elég rossz állapotú a laminált padló, valószínűleg a nedvesség miatt is. Valamint szerintem rosszul is lett lerakva. Szeretném az egész szobát újra burkolni, laminált parkettával. De most így, hogy azt látom nedvesedik, nem tudom mit csináljak. NEm áll a víz a padlón, de valamiért nyirkos az aljzat. A felszedett rész pár nap múlva amikor néztem, elég száraznak tűnt már. Azt gondolom, hogy alulról jön a nedvesség. A házban fűtés jelenleg nincsen, nem ott lakunk jelenleg. Nem is a kémény ázik felülről, csőtörés is kizárva. Javasolták nekem a párazáró fóliát és a kenhető műanyagot szigetelésnek. De attól tartok, hogy akkor a falon jönne fel a nedvesség. Mit tanácsolnátok? Kell e szakember, nedvesség mérés stb? Az egész szobátnem szeretném felbontani. Sógorom azt javasolta, hogy a legvékonyabb laminált alátét szivacsot tegyem csak le, rá a laminált parkettát, hogy tudjon lélegezni, szellőzni a padló.
Előre is köszönöm a segítséget, tanácsokat.
Csatoltam 2 fotót is.

Csatolmányok

Hali! Új vagyok itt nem tudom mikori írást olvasok de képzeld hasonló cipőben járok! Idegesít nagyon...
Most vettük a házat 4 hónapja.
Szoba alja külső falak tövén vizesedik. Tapintasra érezhető(nyirkos meg ráadásul penész is jelentkezett ) az említett sarokban.
Faterom páramentesítő gépét elhoztam (60 ezres kategória) csak úgy gyűjti a vizet.
3nap alatt 4l. Szoba hőmérséklete 23° páratartalom 60 körüli. Szelloztetek meg amit kezdetben lehet kiprobaltam de csak szeretném véglegesen megoldani a problémát.

Lenne segítőm ebben a helyzetben mit tehetek?
Attól tartok nem csak hőhidas hanem vizesedik is alulról a fal és aljzat. Nincs szigetelése ( sem hő sem víz ) és ez bizony komoly és költséges probléma.
Amit tehetsz : minél kevesebbet ruhát szárogatni, minél kevesebb gőzt párát okozó tevékenységet végezni és lehetőleg csökkenteni a belső hőmérsékletet hogy minél kisebb legyen a benti levegő és a falak hideg belső felülete közti különbség.
52 hozzászólás Oldal: 4 / 4

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 71 vendég