Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
50 hozzászólás Oldal: 4 / 4
Üdv!

A zuhanykabinokban klf indokok miatt biztonsági üveget használnak, amit ugyan el lehet törni, de általában egyben marad, ha el is csúsznánk, ez ne okozzon további sérüléseket. Az eltöréshez is az átlagosnál nagyobb erő szükségeltetik. Hogy mekkora, azt nem tudom megítélni, de emlékszem egy esetre, amikor a tulajdonos felújítás címén lecserélte a régi kabint, de a lépcsőházban valahogy kiesett a kezéből az üvegtábla. Fél emeletet gurult le a lépcsőn, egy szép hosszú csík átszelte az üveget, de a tábla önmagában egyben maradt. Ha tudtam volna, hogy lesz valaha ilyen kérdés, feljegyzem, milyen típus és milyen vastag üveg :D :D , de úgy emlékszem, vastagabb volt, mint 3 mm. Érdemes az eladóktól érdeklődni, speciel, amikor kádat keresgéltem, egy helyen minduntalan vasgolyót dobáltak be a kádakba, igazolva tartósságukat. Hátha találsz egy helyet, ahol az üvegeket lehet püfölni :) .Esetleg érdemes közvetlenül a gyártóhoz fordulni.

Sok szerencsét!
Az igazi férfiak fával dolgoznak...
Sziasztok!

Leírok pár tapasztalatot, hátha segít valakinek a jövőben a döntésben.
Alapvetően elég sok fórumot végigolvastam, böngésztem.
Én Zuhanykabin görgőt kerestem a kabinokhoz. kb 10 éve van ugyanaz a zuhanykabinom a lakásomban, a nyaralóban pedig 4 éve. A 10 éve vásárolt kabinhoz kicsit nehéz volt találni. Végül úgy döntöttem, hogy mindkettőhöz vásárolok egy egész szettet. Magának a kabinnak úgymond semmi baja nincs, pedig egy kínai kabin, magyar forgalmazótól. A régebbi kabinhoz nem találtam görgőt ott egy alternatív helyettesítő görgőt tudtam vásárolni az eladó javaslatára (hozzáteszem, rengeteg oldalt végigjártam és kérdeztem).
A forgalmazó vállalkozó azt mondja elég nehézkes 5-10 év után vásárolni egy termékhez alkatrészt. Már most alig találtam. Gondolom az újabb kabinok újabb görgőkkel vannak már gyártva.
Én itt találtam görgőt, de ahogy láttam más alkatrészek is vannak zuhanykabinokhoz:: www.zuhanygorgo.hu
Még annyi plussz tanácsot kaptam, hogy ha nem fáradtság átfúrni az ütközőket, akkor a felső szimpla görgőket cseréljem duplára, mert a felső görgők tartanak súlyt és így nehezebben mennek tönkre a kerekek.
Másik tapasztalat: Hidromasszázs kabinom hamarabb tönkrement, és nehezebb is volt takarítani. Egyrészt jóval zártabb, másrészt több a meghibásodás lehetősége. Azt soha többé.
Üdvözletem!
Bízom benne, hogy jó helyen kopogtatok, ezt a témát tartom a legközelebbinek a kérdésemhez.
Zuhanyzót építünk.
Arra gondoltam, hogy egy padló összefolyóval oldom meg a vízgyűjtést.
A burkolat a kenhető vízszigetelés, folyékony fólia felkenése után PVC lenne.
A falon és aljazaton is ezt alkalmaznám 180cm magasságig.
Van valakinek ebben tapasztalata?
Mire érdemes figyelni, a sarkoknál, éleknél, összefolyónál, hogyan érdemes illeszteni?
Minden választ nagyon köszönök
Üdv.
Nagy Gábor
Mint a régi szot üdülőkben használatos műkő zuhanyzó aljzatot lehet készíteni panel lakásban ?? Köszönöm a választ !!
Hogyan válasszuk ki a megfelelő zuhanykabin vagy zuhanyfal a fürdőszobába

A zuhanyozás az Ön számára is egyfajta kikapcsolódás? A következő sorokban megtudhatja, hogyan kell kiválasztani a fürdőszobába a megfelelő zuhanykabint vagy zuhanyfalat.

Ha azt szeretné, hogy minden zuhanyozás kellemes és élvezetes legyen, akkor ebben a cikkben sok hasznor információt fog találni. Úgy gondolja mindenképp szüksége van egy teljes fürdőszobafelújításra ahhoz, hogy Ön is élvezhesse a luxust otthonában? Téved! Nincs szükség a fürdőszoba teljes felújítására! Csak minőségi szaniter beszerzésére van szükség csupán valamint a megfelelő zuhanykabinra vagy zuhanyfalra.

Válassza ki a legmegfelelőbb zuhanykabint vagy zuhanyfalat és modernizálja fürdőszobáját minőségi és praktikus fürdőszobai felszerelésekkel! Amennyiben már rendelkezik a megfelelő zuhanykabinnal vagy zuhanyfallal, érdemes felülvizsgálni a zuhanypaneleket! Válasszon hidromasszázs zuhanypanelt fürdőszobájába!
https://diplon.hu/zuhanyfal
50 hozzászólás Oldal: 4 / 4

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Majestic-12 [Bot] valamint 53 vendég