Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
50 hozzászólás Oldal: 2 / 4
Plaszlo írta: Akkor várjuk meg, mire ment vele. Remélem nem a csempe mögött folyik le. :?
Kár, hogy az előlapot is leszilózta. :(

Szia! Az este fürdés után újra megjelent a víz az előlap alatt, pedig úgy fürödtünk, hogy a másik sarokba folyjon a víz. Az előlapot állítólag nem lehet levenni, mert együtt van a medencével. Nem tudom, mert nem voltunk itthon, mikor beépítették. Kétségbe vagyok esve. Azt üvöltötte tegnap, hogy csak szívességből jött vissza, más szerelő ezt nem csinálná meg. Még legyek hálás Neki, amikor mindent ő épített be? Nem értem. Mit tegyek?
Milyen zuhanykabin ez? Márkás, vagy noname?
Nem hiszem, hogy nem lehet levenni az előlapot, úgy hogyan rakta össze a lefolyót?
Tipikus mai mentalitás, amíg pénz néz ki, addig készséges, utána már nem érdekli, pedig a munkájára is vállalnia kell garanciát. Ha anyaghibás a zuhanytálca, nem felelős érte (bár ő választotta), de ha beépítési hiba, vagy hanyagság, akkor ki kellene javítania. Nem tudom mit lehet csinálni, ha van számlád a munkáról, meg lehet próbálni a fogyasztóvédőknél (sok sikerre ne számíts), ha nincs, akkor keresni kell egy rendes, alapos szakit és szét kell bontani, majd rendesen összerakni az egészet. :(
Plaszlo írta: Milyen zuhanykabin ez? Márkás, vagy noname?
Nem hiszem, hogy nem lehet levenni az előlapot, úgy hogyan rakta össze a lefolyót?
Tipikus mai mentalitás, amíg pénz néz ki, addig készséges, utána már nem érdekli, pedig a munkájára is vállalnia kell garanciát. Ha anyaghibás a zuhanytálca, nem felelős érte (bár ő választotta), de ha beépítési hiba, vagy hanyagság, akkor ki kellene javítania. Nem tudom mit lehet csinálni, ha van számlád a munkáról, meg lehet próbálni a fogyasztóvédőknél (sok sikerre ne számíts), ha nincs, akkor keresni kell egy rendes, alapos szakit és szét kell bontani, majd rendesen összerakni az egészet. :(

Köszi szépen. Sanimixes, 40 ezer ft körül volt a zuhanykabin, és még külön a szifon stb. Tudom, nem a legdrágább, de itt olvasom, hogy a több százezer ft-ossal is lehetnek gondok. Sajnos annyi pénzünk elment a lakásfelújításra, hogy nem volt keret sokkal drágábbra. De a Szatmári cégnél vette a mester, aminek jó híre van. Akkor rossz terméket miért árul? Én csak egy egyszerű zuhanykabint szerettem volna, se hidromasszázs, semmi csicsa. Lehet, jobban jártunk volna, ha csak egy kis medencét falazunk fel, oszt annyi. De még megcsinálhatjuk. Köszi azért a biztatást. Még megvárom a burkolót, az tényleg egy rendes, tisztességes ember, mi a véleménye. Aztán döntünk. Szia
Ha olvastad az írásomat, láthatod nem vagy egyedül. Tudtam, hogy 50.000 Ft-ért nem lehet csodát kapni, de egy kis munkával használható lett, azóta is ez van nálam és nincs különösebb bajom vele.
Nézegettem mi infót lehet találni róla a neten, és nehezen tudom elképzelni, hogy ne lehessen levenni az előlapot. Az állítható lábak azért vannak, hogy a beépítési helyén be lehessen állítani szintbe, billegés nélkül és ez a fix előlappal elég nehezen mehet.
Nem tudok jobbat, mint keress egy megbízható szakembert, aki valószínűleg kiszedi a helyéről és be- és összeállítja rendesen.
Plaszlo írta: Ha olvastad az írásomat, láthatod nem vagy egyedül. Tudtam, hogy 50.000 Ft-ért nem lehet csodát kapni, de egy kis munkával használható lett, azóta is ez van nálam és nincs különösebb bajom vele.
Nézegettem mi infót lehet találni róla a neten, és nehezen tudom elképzelni, hogy ne lehessen levenni az előlapot. Az állítható lábak azért vannak, hogy a beépítési helyén be lehessen állítani szintbe, billegés nélkül és ez a fix előlappal elég nehezen mehet.
Nem tudok jobbat, mint keress egy megbízható szakembert, aki valószínűleg kiszedi a helyéről és be- és összeállítja rendesen.

Szia! Esetleg nem lenne kedved hozzánk eljönni? Somogy megye. Szerinted szét lehet úgy szedni a kabint és a tálcát, hogy ugyanarra a helyre kerüljön vissza, ne kelljen máshova fúrni a csavart? A tömítő anyagot hogy lehet eltávolítani teljesen? A "mester" azt mondta, hogy még egyszer eljön, feltépi a tálca és a fal közé lerakott pár centis vízzáró lapot, újat tesz be, és ezzel végzett. Persze ez a mi költségünk. És szerinted, ha este 8-kor megfürödtünk, reggel 8-ig nem száradt fel a víz, úgy, hogy este a lehető legjobban felitattam, akkor mennyi víz lehet a kád alatt? A fugánál látszik, hogy folyamatosan van alatta víz, mert a fuga azon a helyen majdnem csempe nagyságban vizes, áll benne a víz. Szakembert pedig egyszerűen nem lehet találni. Mihelyst megmondom, miről lenne szó, rögtön nem érnek rá. Gondolom más sz.r munkáját nem szívesen javítják ki. Borzalom. Nyilván, ha magam is meg tudnám csinálni, megcsinálnám. De mindenhez nem érthetek. Bár, így lakásfelújítás után már mindent el tudok képzelni magamról. Gipszkartonozás, hungarocelezés, festés, hálózás, aljzatkiegyenlítés stb. Csak egyszer látni kell, meg lehet csinálni. Lehet, hogy ő is csak egyszer látta? Jaj. Szia, szép napot!
Szintén zuhanytálca gondokkal küszködöm és keresem a megoldást. 2007-ben lett beépítve egy 90x90-es zuhanytálca, illetve kabin. A tálca körbe van csempézve, azt kivenni elég nagy munkával jár. Az elmúlt héten fedeztük fel, hogy a tálcán van egy kb. 5 cm-es repedés. Vizet nem láttunk kifolyni, sőt az alsó szomszéd sem :D . Ugyanis egy harmadik emeleti lakásról van szó, így aztán ez tetőzi a problémát. A szerelő a rést kinyomta purhabbal, próbálunk arra a részre nem lépni. Érdeklődtünk csere dolgában is, de semmi jóval nem biztattak. Állítólag már módosult a tálcák íve, így a jelenlegi kabint nem lehet rárakni egy újra. Max. 90x90-es köríves fér el, mivel olyan kicsi a fürdőszoba. Egy festékboltban kaptunk olyan tanácsot, hogy műgyantával, illetve üvegszálas hálóval felülről, vagyis kiszerelés nélkül is lehetne javítani. Ha ezzel kapcsolatban lenne valakinek tapasztalata, vagy bármilyen már javaslata a javításra azt nagyon megköszönném!
Üdv.
liba71 írta: Szia! Esetleg nem lenne kedved hozzánk eljönni? Somogy megye. Szerinted szét lehet úgy szedni a kabint és a tálcát, hogy ugyanarra a helyre kerüljön vissza, ne kelljen máshova fúrni a csavart? A tömítő anyagot hogy lehet eltávolítani teljesen? A "mester" azt mondta, hogy még egyszer eljön, feltépi a tálca és a fal közé lerakott pár centis vízzáró lapot, újat tesz be, és ezzel végzett. Persze ez a mi költségünk. És szerinted, ha este 8-kor megfürödtünk, reggel 8-ig nem száradt fel a víz, úgy, hogy este a lehető legjobban felitattam, akkor mennyi víz lehet a kád alatt? A fugánál látszik, hogy folyamatosan van alatta víz, mert a fuga azon a helyen majdnem csempe nagyságban vizes, áll benne a víz. Szakembert pedig egyszerűen nem lehet találni. Mihelyst megmondom, miről lenne szó, rögtön nem érnek rá. Gondolom más sz.r munkáját nem szívesen javítják ki. Borzalom. Nyilván, ha magam is meg tudnám csinálni, megcsinálnám. De mindenhez nem érthetek. Bár, így lakásfelújítás után már mindent el tudok képzelni magamról. Gipszkartonozás, hungarocelezés, festés, hálózás, aljzatkiegyenlítés stb. Csak egyszer látni kell, meg lehet csinálni. Lehet, hogy ő is csak egyszer látta? Jaj. Szia, szép napot!


Kicsit messze lakom tőled... :roll: :wink:

Elvileg vissza lehet rakni ugyanúgy, ha jól szerelte be, csak valami nem stimmel a tömítettséggel. Elég macerás munka, le kell vágni a szilót mindkét oldalról (csempe, kabin), majd alapos átvizsgálás után újra összeállítani. Nekem az előző kabin kisebb volt ennél és más alakú, így kipróbáltam a sziló eltávolítás "szépségeit", erre valószínűleg nem fogsz találni embert, vagy egy vagyont fizethetsz. Láttam viszont szilóeltávolító sprayt barkácsáruházban. Igazán nem tudom mennyire hatékony és a sziló milyen állapotában fejti ki a hatását, de érdemes lenne megnézi, elolvasni mire ajánlják. Ha a kikeményedett szilót is el tudja távolítani, akkor egyszerűbb a helyzet, mert szét kell vágni sniccerrel a ragasztásokat és utána már könnyebb lehet a felületekről levakarni a régi szilót.
Általában nem szeretik a mesterek más elcseszett munkáját rendbe hozni, mert aránytalanul sok a munka az elkérhető fizetséghez képest (persze van akiket ez nem zavar).
Sok mindent meg lehet tanulni, el lehet sajátítani, de ne feledd minden szakmának megvannak a fortélyai, fogásai, ami ismerete nélkül csak szívás a munka és kétséges a kimenetele.
Csak egy példa: látszólag a világ legegyszerűbb dolga a homlokzatszigetelés, csak felrakom a táblákat egymás mellé, lehálózóm, vakolom és kész. De lehet többet ártasz a háznak - és így magadnak is -, mintha hozzá sem nyúltál volna. Erről Fransys69 órákig tudna mesélni. 8)
Pedro55 írta: Szintén zuhanytálca gondokkal küszködöm és keresem a megoldást. 2007-ben lett beépítve egy 90x90-es zuhanytálca, illetve kabin. A tálca körbe van csempézve, azt kivenni elég nagy munkával jár. Az elmúlt héten fedeztük fel, hogy a tálcán van egy kb. 5 cm-es repedés. Vizet nem láttunk kifolyni, sőt az alsó szomszéd sem :D . Ugyanis egy harmadik emeleti lakásról van szó, így aztán ez tetőzi a problémát. A szerelő a rést kinyomta purhabbal, próbálunk arra a részre nem lépni. Érdeklődtünk csere dolgában is, de semmi jóval nem biztattak. Állítólag már módosult a tálcák íve, így a jelenlegi kabint nem lehet rárakni egy újra. Max. 90x90-es köríves fér el, mivel olyan kicsi a fürdőszoba. Egy festékboltban kaptunk olyan tanácsot, hogy műgyantával, illetve üvegszálas hálóval felülről, vagyis kiszerelés nélkül is lehetne javítani. Ha ezzel kapcsolatban lenne valakinek tapasztalata, vagy bármilyen már javaslata a javításra azt nagyon megköszönném!
Üdv.


Műgyantával és üvegszövettel nagyon erős dolgokat lehet készíteni, de az ilyen repedéseket alulról és nagy felületen kellene javítani, hogy legyen tartása, bírja a terhelést. Kiszerelés nélkül úgy lehetne javítani, hogy kiszélesíted a repedést maróval, vagy csiszolóval V alakban és feltöltöd műgyantával. Ha a repedés az alátámasztás hiánya miatti helyi túlterhelésnek köszönhető, akkor ez sem lesz tartós megoldás és szép sem.
Ezt a purhabos kinyomást nem egészen értem, de nem találom jó megoldásnak.
Milyen tálca a mostani, szögletes, vagy íves?
Plaszlo írta:
liba71 írta: Szia! Esetleg nem lenne kedved hozzánk eljönni? Somogy megye. Szerinted szét lehet úgy szedni a kabint és a tálcát, hogy ugyanarra a helyre kerüljön vissza, ne kelljen máshova fúrni a csavart? A tömítő anyagot hogy lehet eltávolítani teljesen? A "mester" azt mondta, hogy még egyszer eljön, feltépi a tálca és a fal közé lerakott pár centis vízzáró lapot, újat tesz be, és ezzel végzett. Persze ez a mi költségünk. És szerinted, ha este 8-kor megfürödtünk, reggel 8-ig nem száradt fel a víz, úgy, hogy este a lehető legjobban felitattam, akkor mennyi víz lehet a kád alatt? A fugánál látszik, hogy folyamatosan van alatta víz, mert a fuga azon a helyen majdnem csempe nagyságban vizes, áll benne a víz. Szakembert pedig egyszerűen nem lehet találni. Mihelyst megmondom, miről lenne szó, rögtön nem érnek rá. Gondolom más sz.r munkáját nem szívesen javítják ki. Borzalom. Nyilván, ha magam is meg tudnám csinálni, megcsinálnám. De mindenhez nem érthetek. Bár, így lakásfelújítás után már mindent el tudok képzelni magamról. Gipszkartonozás, hungarocelezés, festés, hálózás, aljzatkiegyenlítés stb. Csak egyszer látni kell, meg lehet csinálni. Lehet, hogy ő is csak egyszer látta? Jaj. Szia, szép napot!


Kicsit messze lakom tőled... :roll: :wink:

Elvileg vissza lehet rakni ugyanúgy, ha jól szerelte be, csak valami nem stimmel a tömítettséggel. Elég macerás munka, le kell vágni a szilót mindkét oldalról (csempe, kabin), majd alapos átvizsgálás után újra összeállítani. Nekem az előző kabin kisebb volt ennél és más alakú, így kipróbáltam a sziló eltávolítás "szépségeit", erre valószínűleg nem fogsz találni embert, vagy egy vagyont fizethetsz. Láttam viszont szilóeltávolító sprayt barkácsáruházban. Igazán nem tudom mennyire hatékony és a sziló milyen állapotában fejti ki a hatását, de érdemes lenne megnézi, elolvasni mire ajánlják. Ha a kikeményedett szilót is el tudja távolítani, akkor egyszerűbb a helyzet, mert szét kell vágni sniccerrel a ragasztásokat és utána már könnyebb lehet a felületekről levakarni a régi szilót.
Általában nem szeretik a mesterek más elcseszett munkáját rendbe hozni, mert aránytalanul sok a munka az elkérhető fizetséghez képest (persze van akiket ez nem zavar).
Sok mindent meg lehet tanulni, el lehet sajátítani, de ne feledd minden szakmának megvannak a fortélyai, fogásai, ami ismerete nélkül csak szívás a munka és kétséges a kimenetele.
Csak egy példa: látszólag a világ legegyszerűbb dolga a homlokzatszigetelés, csak felrakom a táblákat egymás mellé, lehálózóm, vakolom és kész. De lehet többet ártasz a háznak - és így magadnak is -, mintha hozzá sem nyúltál volna. Erről Fransys69 órákig tudna mesélni. 8)

Szia! 3 emberke látta a zuhanykabint, abból 2 azt mondja, a szifon csúszott szét, mert kínai, a harmadik emberke szerint a sziloplaszt nem tömít valahol rendesen, és az a baj. Nem tudom. Most megpróbálkozunk egy új mesterrel, aki az alsó fürdőt rakja össze, hátha azzal több szerencsénk lesz. Ott befalazott sarokkád lesz. Majd írok, mi történt. A remény hal meg utoljára. Szia.
Nekem is az volt az első, hogy a kínai lefolyórendszert kivágtam a fenébe és vettem magyart, amivel nincs gond.
Írd meg mindenképp az eredményt. :)
Sziasztok!
Zuhanykabin kerül beszerelésre nálunk.
Gyártó már megvan, kettő is (szerelő javasolta).
Már csak az a kérdés, hogy edzett biztonsági üvegfallal vagy plexivel rendeljük?
Az árat éppen majdnem felezi a plexi(?) viszont szeretnék tapasztalatokat olvasni tőletek, tisztítás/karbantartás/lehetséges hibák előfordulása miatt.
Mire figyeljünk még?
Válaszokat előre is nagyon köszönöm!
Buksi73
Üdv!

Ízlés kérdése, de megfigyelhető, hogy a drágább, márkásabb termékeknél a biztonsági üveg dominál. Hosszú távon az üveg időtállóbb, mert a vízkövet mindig le lehet róla oldani tisztítószerekkel, nem mattul el tőle. Van súlya és tömege, már érzésre is komolyabbnak, minőségibbnek tűnik. Szerintem szebb is, én nagyon utáltam az előző plexis zuhanyfülkémet. Viszont a súlya miatt erősebb kerekekre és szerkezetre van szüksége, ez is növeli a kabin árát. Szintén a súlya miatt zajosabb, ha nem minőségi alkatrészeken mozog. Alattad lévő szomszéd - ha van ilyen - nem annyira fogja élvezni.
Gondolom egy minőségi zuhanykabinnál ez nem annyira jellemző, én csak a saját, gyenge minőségű kabinomból tudok kiindulni. :roll:
Nekem üveg van, szerintem is szebb, mint a plexi. Időnként nem árt leszedni a vízkövet, mert rendesen kiül rá. Amúgy eddig jól bírja a strapát.
Kaptam egy mosogató csaptelepet,3 bekötő csővel.Valószínű,hogy átfolyós vízmelegítőn volt használva.Én hálózati vízre,boyler meleg és hálózati hideg vízre szeretném bekötni.Kérdés,hogy lehet-e ezt így használni?Én úgy gondoltam,hogy a középső rövidebb flexibilis csövet ledugózom,és így használható.Várom véleményeteket,tanácsotokat.
Előre is köszönöm,jenőbá.
Üdv!
Nem lesz jó, mert a 3 csőből csak egy bemenete van a hideg víz felől. A másik kettő az átfolyós jellegéből adódóan egy a bojler felé és egy visszafelé - forró víz - a keverőtérhez. A melegvíz csapja is hideg vizet nyit, ami a bojler felé megy, nincs hova kötni a hálózati melegvizet, mert ha a visszatérőbe kötné, akkor az akadálytalanul folyna ki a csapon az átfolyós rendszere miatt.
50 hozzászólás Oldal: 2 / 4

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 68 vendég