Ezermester Fórum

Építés, építkezés, lakásfelújítás, belső munkák, fürdőszoba, konyha, WC.
5 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Szeretnék egy kis információhoz jutni a rézcső tágulásával kapcsolatban.A kérdésem a következő:napkollektoros fűtés-melegvizes rendszert szerelek,és azt nem tudom,hogy elég.e csak lazán hagyni a csöveket a csőbilincsekben(mint ahogy eddigis csináltam a sima rezes fűtéseknél a hosszú részeknél)vagy pedig mivel itt lehet akár 140 c-fok is a víz hőfoka a rendszerben,használjak kompenzátort,vagy hajlítsak etázst,vagy csőlírát???Előre is köszi az infót!! :shock:
motorhead3 írta: Szeretnék egy kis információhoz jutni a rézcső tágulásával kapcsolatban.A kérdésem a következő:napkollektoros fűtés-melegvizes rendszert szerelek,és azt nem tudom,hogy elég.e csak lazán hagyni a csöveket a csőbilincsekben(mint ahogy eddigis csináltam a sima rezes fűtéseknél a hosszú részeknél)vagy pedig mivel itt lehet akár 140 c-fok is a víz hőfoka a rendszerben,használjak kompenzátort,vagy hajlítsak etázst,vagy csőlírát???Előre is köszi az infót!! :shock:

140 celsius egy napkollektoros rendszernél nem fordulhat elő ,hacsak nem száll el a keringető szivattyu vezérlése(hülyeségnek tünik) amennyire én gondolom (nem régen szereltünk egy földhő+napkollektoros rendszert )igaz én csak villanyszerelő vok :D
A rendszer amit csinálok,az nem zárt rendszer lessz,hanem nyitott,így tehát drain back tartályt szerelek be,ami ugye azt szolgálja,hogy oda tud visszaürülni a víz a rendszerből!Gondolom te is utánajártál a dolgoknak mielőtt belevágtál,és megcsináltad/tattad,hogy ugye ez annyiban különbözik a másik rendszertől,hogy itt nincs benne fagyállós cucc,mert ha" nemmegy"a redszer,a csővezetékből gravitálva leürül a víz a drain back-be!Itt pedig újrainduláskor előfordulhat ilyen magas hőfok is,és ezért kérdeztem,hogy szerintetek mit tegyek!Egyébként köszi hogy válaszoltál!!A terveimben szerepel egyébként egy picit bonyolultnak tűnő dolog is,a napkollektoros-hőszivattyús-vizes kandalló összeházasítása!!De ezt még alaposan körül kell járnom.Na mostmár léptem,helló!!
motorhead3 :D valamit félre értettél :) de mindegy, gondolkodj nyugodtan egy fagyállóval feltöltött zárt rendszerben szerintem megéri :roll:
saját szememmel láttam amikor januárban a kinti --5-6 c foknál napsütés mellett a viz hőfoka 26cfok volt hőcserélőn keresztül és ezt a teljesitményt
2 (kettő) db kollektor szolgáltatta (a buderusnál azért nem hülyék dolgoznak) :D
A kérdés nem arról szólt hogy hol dolgoznak hülyék,hanem egy kérdést tettem fel a rézcső tágulásával,és esetleges kompenzátor beépítésével kapcsolatban!!Ami pedig a cső anyagát illeti,ha nem lenni 100 c-fok fölötti is a vízhőfok a csövekben,akkor nyugodtan lehetne akár HENCO-HAKA típusú úgynevezett ötrétegű csővel is dolgozni,és ez pedig TILOS,és csak a rézcső a megengedett!!!Ezen még nem gondolkodtál el?? A csővezeték kiépítése is negyed annyiba kerülne,anyagárban,és időben is egyaránt!! :idea:
5 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 44 vendég